Løperprofil
Emre Nybråten-Gerhardsen
Lunderseter
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.25
- Løpskapasitet
- 10.16
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0962 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1592 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0862 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9417 |
| bomVekt | 3,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4954 |
| bomStorSigma | 0,7455 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1144 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2733,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3039,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.43
- Løpskapasitet
- 7.31
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0757 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1814 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0726 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0757 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1649 |
| bomVekt | 13,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1018 |
| bomStorSigma | 0,5316 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,079 |
| havariVekt | 0,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2788,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2860 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.05
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 2.40
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0936 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1454 |
| bomVekt | 4,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7539 |
| bomStorSigma | 0,7677 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0543 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0796 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2686,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3315,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 99 av 208
Nr. 99 av 208 blant menn i Norge · nr. 1 av 4 i klassen H15–16 · nr. 1 av 2 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 13.17
- Løpskapasitet
- 10.58
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 12.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1509 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,134 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0759 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0373 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0272 |
| bomVekt | 37,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5733 |
| bomStorSigma | 1,0122 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0423 |
| havariVekt | 4,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,851 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0073 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2587,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3134,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.46
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4214 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1958 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,098 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3013 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,08 |
| bomVekt | 1,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3553 |
| bomStorSigma | 0,7773 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0319 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1977,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2335,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 12.08.2026 Le Tour de Glåmdal # 4, bom 5.10 | 88 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 12.08.2026 Le Tour de Glåmdal # 4, bom 5.10 | 127 | – |
| Bom over ti minutter | 72 | 17.06.2025 Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4, bom 16.49 | 204 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.08.2026 | Le Tour de Glåmdal # 4 | C15- | 27.48 | 6 /17 | 6.04 | 13.27 | 2.56 | 12.59 | 2.11 | |
| 09.08.2026 | Finndulten | C -16 herrer | 32.51 | 2 /3 | 3.01 | 11.07 | 1.01 | 12.59 | 2.11 | |
| 10.08.2025 | Finndulten | A-kort herrer | 52.00 | 7 /14 | 4.28 | 14.17 | 1.14 | – | – | – |
| 06.08.2025 | Le Tour de Glåmdal # 5 | B-14 | 23.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 14 | 19.00 | 37 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 14 | 55.20 | 38 /45 | 12.33 | 18.40 | 4.14 | – | – | – |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | C-åpen 10-16 | 23.35 | 3 /9 | 0.06 | 10.53 | 0.03 | 14.00 | 2.38 | |
| 17.06.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4 | C-14 | 1.00.33 | 1 /1 | 19.58 | 16.43 | 5.31 | 14.03 | 2.55 | |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | B-åpen 10-16 | 33.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | CSI - Camp Stokke Indoor | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | H13-14 | 29.38 | 51 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | BKOK-KARUSELLEN #6 | AL | 22.21 | 19 /25 | 3.38 | 10.44 | 1.45 | 8.55 | 0.13 | – |
| 07.06.2025 | MOMS 2025 Dag 2 | Mellan | 56.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | BKOK-KARUSELLEN #5 | C | 21.20 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | lTdG #3 | BKOK-KARUSELLEN #4 | C-14 | 33.32 | 1 /1 | 0.36 | 11.42 | 0.13 | 13.25 | 2.19 | – |
| 22.05.2025 | O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2 | C15- | 39.57 | 13 /23 | 11.38 | 16.17 | 4.45 | 13.25 | 2.19 | – |
| 21.05.2025 | Treningsløp | C | 43.35 | 4 /7 | 6.58 | 13.45 | 2.12 | 13.25 | 2.19 | – |
| 14.05.2025 | Le Tour de Glåmdal # 1 | C-14 | 32.26 | 1 /1 | 10.30 | 15.46 | 5.06 | 13.25 | 2.19 | – |
| 23.04.2025 | BKOK-KARUSELLEN #1 | C | 27.20 | 1 /6 | 1.56 | 9.54 | 0.42 | – | – | – |
| 11.09.2024 | BKOK-KARUSELLEN | Sprintkupp | AK-C-N | 20.01 | 1 /8 | 1.29 | 13.14 | 0.59 | – | – | – |
| 14.08.2024 | BKOK-KARUSELLEN | N | 14.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2019 | Finale Tour de Glåmdal - Klubbmesterskap Eidskog O-lag | N-LØYPE | 18.30 | 16 /28 | 5.08 | 15.02 | 4.10 | 12.46 | 1.42 | |
| 15.06.2019 | Finndulten | N-åpen | 26.46 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | le Tour de Glåmdal #1 2019 | N | 14.36 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2018 | NATTJAKTA #1 - 2018 | Nybegynner | 54.39 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Le Tour de Glåmdal 6 | N | 48.37 | 18 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM Langdistanse Hedmark og Oppland - Finndulten 2018 | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2018 | Emil-løpet 2018 | N-åpen | 17.55 | – | 2.43 | 19.22 | 2.56 | 15.24 | 1.11 | |
| 15.05.2018 | le Tour de Glåmdal løp #1 / BKOK-Karusellen | N | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2017 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 27.14 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2017 | Le Tour de Glåmdal 3 | N | 55.59 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Le Tour de Glåmdal #2 | N | 36.32 | – | 2.20 | 14.31 | 0.56 | 14.00 | 0.55 | – |
| 12.06.2016 | Finndulten | N-åpen | 24.45 | – | 0.30 | 13.10 | 0.16 | – | – | – |