Løperprofil
Mikkel Michelsen
Natthauken IL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
16 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 10.05
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 12.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,115 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,044 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0911 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0622 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9995 |
| bomVekt | 45,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6808 |
| bomStorSigma | 0,751 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0419 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1166 |
| havariVekt | 2,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3132 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0068 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2685,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3077,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.00
- Løpskapasitet
- 6.46
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.02.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1795 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0237 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,059 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1234 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9421 |
| bomVekt | 7,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3889 |
| bomStorSigma | 0,6517 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,058 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7981 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2511,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2594 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.54
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 16.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2145 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1978 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,083 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,066 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,895 |
| bomVekt | 34,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4696 |
| bomStorSigma | 0,7711 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,055 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0734 |
| havariVekt | 2,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0354 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2429,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2799,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.50
- Løpskapasitet
- 7.54
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 01.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4789 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4885 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0832 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2979 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9392 |
| bomVekt | 2,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6155 |
| bomStorSigma | 0,875 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0693 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7534 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1864,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2323,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.06
- Løpskapasitet
- 5.43
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,7889 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,848 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0945 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8915 |
| bomVekt | 3,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4166 |
| bomStorSigma | 0,8323 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0349 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6954 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1369,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1697,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 16.08.2025 Ivar O løpet med Trimtex-cup, bom 2.14 | 136 | – |
| Bom over fem minutter | 47 | 29.05.2025 Eikerløpet, bom 6.37 | 235 | – |
| Bom over ti minutter | 133 | 22.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 1, bom 10.49 | 481 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2025 | Vakkertjernløpet | Herrer - kort løype | 50.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Harald Thons minneløp | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2025 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 51.05 | 1 /16 | 1.20 | 10.50 | 0.17 | 12.12 | 1.27 | |
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | AK-åpen 17- | 1.05.44 | 10 /19 | 2.58 | 14.20 | 0.39 | 11.48 | 1.32 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 31.01 | 2 /245 | 0.20 | 10.54 | 0.07 | 12.37 | 1.52 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 35.31 | 3 /245 | 2.52 | 11.00 | 0.53 | 12.37 | 1.52 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 58.41 | 8 /48 | 14.25 | 16.33 | 4.04 | 14.44 | 3.16 | |
| 17.11.2024 | Langløpet - Høst i Østmarka24 | Herrer - kort løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 2.12.48 | 40 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 09.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 2 | Ola | 49.35 | 23 /29 | 4.18 | 11.06 | 0.58 | 12.15 | 1.35 | |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | B-åpen 10-16 | 27.53 | 1 /1 | 4.14 | 12.58 | 1.58 | 13.15 | 2.32 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H16 Kort | 52.39 | 13 /31 | 11.59 | 13.31 | 3.05 | 12.41 | 1.38 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H16 Kort | 38.03 | 15 /31 | 8.44 | 14.30 | 3.20 | 12.41 | 1.38 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H16 Kort | 45.48 | 7 /31 | 3.49 | 12.14 | 1.01 | 12.41 | 1.38 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H16 Kort | 47.48 | 17 /31 | 11.15 | 16.12 | 3.49 | 12.41 | 1.38 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H16 Kort | 57.27 | 19 /28 | 12.40 | 16.10 | 3.34 | 12.41 | 1.38 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | h mellom | 33.13 | 2 /7 | 3.55 | 11.32 | 1.22 | 10.20 | 0.43 | |
| 20.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Chasing Start/Salida a la Caza | OPEN ROJO M | 37.31 | 3 /18 | 3.39 | 9.20 | 0.54 | 9.39 | 0.46 | |
| 19.02.2024 | Maximus O Meeting 2024 - Sprint | OPEN ROJO M | 20.25 | 1 /3 | 3.47 | 9.13 | 1.42 | 7.43 | 0.16 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | B-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.08.2021 | Geilo 4-dagers | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 13-14 | 25.58 | 24 /171 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 13-14 | 15.44 | 28 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 13-14 | 1.07.47 | 37 /171 | 12.30 | 20.52 | 3.51 | 17.38 | 3.00 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 13-14 | 16.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Fossum Klubbmesterskap | H 10-12 | 21.34 | 6 | 1.24 | 16.24 | 1.04 | 13.42 | 0.36 | |
| 12.10.2019 | Lillomarka Nord/Sør | H4km | 41.34 | 4 /30 | 1.13 | 11.05 | 0.19 | 12.41 | 0.34 | |
| 15.09.2019 | Folloløpet med Trimtex Cup | Direkte C | 1.06.56 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | H 11-12 | 22.39 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | KM lang Østfold | H 11-12 | 37.07 | 4 /4 | 10.47 | 16.13 | 4.43 | 13.02 | 1.51 | |
| 28.08.2019 | Fossum klubbmesterskap | H11-12 | 17.51 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenN2 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 11-12 | 31.09 | 34 /67 | 4.37 | 14.27 | 2.09 | 12.32 | 1.02 | |
| 16.06.2019 | Fjelldilten | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2019 | Finndulten | H 11-12 | 30.20 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | UN10-16 | 25.24 | – | 0.18 | 12.14 | 0.09 | 13.53 | 0.37 | |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | H 11-12 | 29.05 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Eikerløpet | H11-12 | 27.20 | 8 /22 | 1.12 | 11.38 | 0.31 | 12.26 | 0.41 | – |
| 26.05.2019 | Erik Balchens Minneløp | H 11-12 | 39.43 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2019 | OSI/GeoForm Rankingløp 3 | Kort | 27.02 | 15 /36 | 2.03 | 15.23 | 1.10 | 14.41 | 0.48 | |
| 19.05.2019 | Fossumløpet | H 11-12 | 21.50 | 7 /16 | 0.01 | 11.56 | 0.01 | 12.26 | 0.41 | – |
| 14.05.2019 | Ivar-O-løpet / KM sprint | H 11-12 | 10.34 | 9 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | H12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2019 | Kvist-Kvaset DH 9-12 individuelt fellesstartløp | DH9-12 | 1.05.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | H 11-12 | 26.38 | 5 /20 | 1.01 | 9.26 | 0.22 | – | – | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H 11-12 | 36.53 | 6 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H11-12 | 29.25 | 5 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | H -10 | 15.11 | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2018 | Veteranmesterskapet | Direkte-2 | 24.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2018 | Råtass- og rekruttløp | H 10-12 | 28.45 | 3 /13 | 2.23 | 12.15 | 1.01 | – | – | – |
| 28.08.2018 | AB-karusell 4 / OBIK P22 | H 10-12 | 20.01 | 6 | 1.27 | 13.33 | 0.59 | 14.02 | 0.40 | |
| 25.08.2018 | Folloløpet med KM lang og Trimtex Cup | H -10 | 23.45 | – | 2.56 | 10.39 | 1.19 | 9.38 | 0.58 | |
| 19.08.2018 | Romeriksløpet | H -10 | 16.26 | – | 0.07 | 8.23 | 0.04 | 9.38 | 0.58 | |
| 04.07.2018 | Veritas Sommerløp Linderudkollen | H 10-12 | 21.34 | 6 | 1.24 | 17.39 | 1.09 | 15.36 | 0.47 | |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | H -10 | 33.01 | – | 6.07 | 10.26 | 1.56 | 9.39 | 1.00 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | H -10 | 29.39 | – | 6.50 | 9.50 | 2.16 | 9.39 | 1.00 | |
| 04.06.2018 | Råtassløp 1 | HC | 40.36 | – | 4.45 | 10.52 | 1.16 | – | – | – |
| 15.05.2018 | IvarOløpet KM sprint | H 11-12 | 12.41 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2018 | Kvist-Kvaset | D/H 9-12 | 21.48 | – | 0.32 | 16.19 | 0.24 | 15.19 | 0.53 | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H 11-12 | 34.24 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | H -10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | H -10 | 20.26 | – | 0.13 | 10.01 | 0.06 | 10.40 | 0.28 | |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | H -10 | 13.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2017 | Kvist-Kvaset | DH9-12 | 16.49 | 5 | 0.03 | 10.34 | 0.02 | – | – | – |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | H10 | 21.06 | 3 /7 | 0.29 | 11.24 | 0.16 | 11.01 | 0.31 | |
| 14.05.2017 | Nydalten | H -10 | 32.26 | – | 0.53 | 10.52 | 0.18 | 11.01 | 0.31 | |
| 03.09.2016 | Ivar-o-løpet og KM langdistanse, Trimtex Cup | H -10 | 36.20 | – | 2.05 | 9.26 | 0.32 | 10.31 | 0.46 | |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | H -10 | 21.37 | – | 0.56 | 9.56 | 0.26 | 11.17 | 0.41 | – |
| 04.06.2016 | Nydalten med Testløp Junior VM - mellom | H -10 | 30.19 | – | 1.35 | 10.16 | 0.32 | 11.17 | 0.41 | – |