Løperprofil
Oskar Kleppa
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 8.20
- O-evne
- 1.02
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3056 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2594 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0798 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1587 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8493 |
| bomVekt | 4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,438 |
| bomStorSigma | 0,8178 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0746 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2217,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2492,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.57
- Løpskapasitet
- 10.59
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1494 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0843 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0889 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0804 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2313 |
| bomVekt | 9,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4617 |
| bomStorSigma | 0,7489 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0614 |
| havariVekt | 0,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2593,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3058,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.29
- Løpskapasitet
- 9.11
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 03.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,17 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1025 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,16 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0411 |
| bomVekt | 4,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2796 |
| bomStorSigma | 0,7267 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4688 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2197,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2505,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 23.08.2025 KM Lang Sirdal, bom 3.57 | 88 | – |
| Bom over fem minutter | 105 | 28.04.2019 RR2, Skjæveland, bom 9.38 | 117 | – |
| Bom over ti minutter | 223 | 31.05.2016 Klubbkamp 2, Sælandskogen, bom 14.14 | 223 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.08.2025 | KM Stafett individuelt | C-åpen 10-16 | 21.31 | 2 /4 | 3.40 | 15.47 | 2.41 | 14.16 | 1.58 | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | C-åpen 10-16 | 26.52 | 3 /6 | 4.22 | 15.03 | 2.27 | 14.16 | 1.58 | – |
| 07.09.2023 | Karusell 4, Solås (Solås Barnehage) | Herrer - Ny løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Kretsløp Ålgård (RR4) Sælandskogen | H 9-10 | 20.52 | 2 /2 | 1.15 | 12.27 | 0.45 | 12.30 | 1.03 | |
| 04.05.2023 | Karusell 1, Solås | Herrer - Ny løype | 14.23 | 1 /38 | 1.02 | 8.03 | 0.35 | 11.03 | 0.43 | – |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Karusell 3, Nesjane | Herrer - Ny løype | 17.21 | 5 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2021 | Tour de orientering - Kringleli | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | N-åpen | 20.33 | – | 2.01 | 16.21 | 1.36 | 14.49 | 1.13 | |
| 18.06.2019 | Nærløp, Sælandskogen | GN | 19.13 | 2 /3 | 1.02 | 15.27 | 0.50 | – | – | – |
| 13.06.2019 | Karusell 3 | Ny | 20.34 | 10 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2019 | Karusell 2 | Herrer - Ny løype | 15.33 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2019 | RR2, Skjæveland | N-åpen | 35.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2018 | Karusell 4 | Herrer - Ny løype | 12.46 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Karusell 3 | Ny | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2018 | Karusell 2, Sælandskogen | Herrer - Ny løype | 22.53 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Tour de Orientering | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2017 | Tour de Orientering | N-åpen | 17.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2017 | Karusell 4 | Herrer - Ny løype | 23.56 | 16 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2017 | KM Langdistanse ROK | N-åpen | 47.15 | 16 /23 | 3.45 | 18.22 | 1.27 | 18.01 | 1.14 | |
| 01.06.2017 | Karusell 3/ klubbmesterskap | Ny | 25.40 | 30 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2017 | KM sprint 2017 Rogaland | N-åpen | 21.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2017 | Karusell 2 | Herrer - Ny løype | 25.20 | 19 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Kretsløp Rogalandsranking, SI, Lundekvam (Vårli) | N-åpen | 1.08.37 | 12 | 3.49 | (31.33) | 1.45 | 20.48 | 1.11 | – |
| 04.05.2017 | Karusell 1 | Herrer - Ny løype | 22.20 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Nærløp, Resafjell | GN | 41.31 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2016 | Kretsløp Neseskogen | N-åpen | 21.38 | – | 1.57 | 19.11 | 1.44 | – | – | – |
| 01.09.2016 | Karusell 4 | Herrer - Ny løype | 24.17 | 11 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2016 | Karusell 3 / Klubbmesterskap | Ny | 33.10 | 29 /53 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2016 | Klubbkamp 2, Sælandskogen | Gutter - Ny | 38.35 | 24 /24 | – | – | – | – | – | – |