Løperprofil
Yvonne Galborgen
Eds SK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
20 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.36
- Løpskapasitet
- 22.09
- O-evne
- 2.27
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 14.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6735 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6718 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0682 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0361 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,391 |
| bomVekt | 46,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7191 |
| bomStorSigma | 0,9158 |
| antallBom | 47 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0342 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 3,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8786 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5896,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6548,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.47
- Løpskapasitet
- 17.32
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.30
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 11.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,7703 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7057 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0777 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,18 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9943 |
| bomVekt | 6,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4669 |
| bomStorSigma | 0,6578 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0544 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,83 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4455 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6500,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6595,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 26.05
- Løpskapasitet
- 23.15
- O-evne
- 2.51
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 146 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5969 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6527 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0837 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0598 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1147 |
| bomVekt | 16,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9802 |
| bomStorSigma | 0,5624 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 1,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5468,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6138 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.49
- Løpskapasitet
- 20.48
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,489 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4928 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1554 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0628 |
| bomVekt | 3,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6279 |
| bomStorSigma | 0,7554 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4910 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5386,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.28 | 61 | – |
| Bom over fem minutter | 70 | 12.06.2026 Tre skåningar och en dansk, etapp 1, bom 12.14 | 130 | – |
| Bom over ti minutter | 70 | 12.06.2026 Tre skåningar och en dansk, etapp 1, bom 12.14 | 208 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Etappstart Orange 2,5 | 1.05.08 | 77 /113 | 9.57 | 28.32 | 4.22 | 25.39 | 3.08 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 2,5 | 55.46 | 118 /167 | 10.06 | 28.27 | 5.09 | 25.39 | 3.08 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Etappstart Orange 2,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4 | D70 | 31.25 | 13 /18 | 1.25 | 22.22 | 1.00 | 24.07 | 2.31 | |
| 13.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2 | D70 | 45.44 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 3 | D70 | 43.42 | 14 /19 | 10.36 | 28.45 | 6.58 | 24.07 | 2.31 | |
| 12.06.2026 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1 | D70 | 47.25 | 18 /18 | 15.50 | 32.00 | 10.41 | 24.07 | 2.31 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W70B | 23.26 | 49 /74 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W70-1 | 21.19 | 30 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2024 | DM, sprint, Bohuslän-Dal | D70 | 20.41 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Lätt 2,5 | 53.55 | 54 /74 | 3.58 | 24.34 | 1.48 | 23.02 | 2.11 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart Lätt 2,5 | 1.08.13 | 88 /110 | 5.12 | 23.24 | 1.51 | 23.02 | 2.11 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D70 Motion | 49.35 | 1 /39 | 4.03 | 16.42 | 1.22 | 19.17 | 2.27 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D70 Motion | 49.06 | 15 /39 | 14.12 | 22.38 | 6.33 | 19.17 | 2.27 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D70 Motion | 1.10.34 | 9 /39 | 10.00 | 20.00 | 2.50 | 19.17 | 2.27 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D70 Motion | 1.09.47 | 11 /39 | 4.56 | 19.59 | 1.25 | 19.17 | 2.27 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D70 Motion | 1.01.44 | 20 /39 | 20.36 | 25.26 | 8.29 | 19.17 | 2.27 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | W70-B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | W70-B | 1.03.22 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | W70-1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | W70-B | 19.36 | 12 /63 | 0.09 | 13.39 | 0.06 | 14.40 | 0.21 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | W70-1 | 39.04 | 44 /64 | 11.14 | (22.13) | 6.23 | 14.40 | 0.21 | – |
| 01.05.2022 | Skärmenträffen | Medelsvår 3 km | 49.20 | 17 /25 | 3.04 | 21.34 | 1.20 | – | – | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | W 65- | 44.14 | 23 /25 | 1.50 | 20.01 | 0.50 | 21.07 | 1.43 | |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | W 65- | 1.05.19 | 26 /28 | 8.33 | 22.56 | 3.00 | 21.07 | 1.43 | |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | W 65- | 51.23 | 22 /26 | 1.08 | 18.24 | 0.24 | 21.07 | 1.43 | |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | W 65- | 31.04 | 23 /23 | 6.57 | 17.07 | 3.50 | 13.40 | 0.23 | |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 65- | 51.32 | 13 /18 | 3.43 | 21.45 | 1.34 | 21.29 | 1.55 | |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 65- | 1.04.14 | 15 /71 | 6.14 | 21.58 | 2.08 | 21.29 | 1.55 | |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 65- | 1.13.26 | 15 /71 | 9.04 | 23.59 | 2.58 | 21.29 | 1.55 | |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | D 65- | 51.45 | 17 /71 | 9.41 | 23.24 | 4.23 | 21.29 | 1.55 | |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | D 65- | 41.00 | 15 /23 | 3.50 | 19.23 | 1.49 | 20.08 | 1.20 | |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | D 65- | 1.11.57 | 17 /23 | 7.59 | 23.36 | 2.37 | 20.08 | 1.20 | |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | D 65- | 36.49 | 11 /16 | 3.42 | 18.53 | 1.54 | 17.08 | 0.13 | – |
| 24.06.2016 | Norsk O-Festival sprint | D 60- | 31.49 | 21 /23 | 0.44 | 22.34 | 0.31 | – | – | – |
| 23.04.2016 | Norwegian Spring - Vårspretten | D 60- | 39.33 | 10 /11 | 2.40 | 18.53 | 1.16 | 18.29 | 0.58 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D60 | 1.00.02 | 3 /3 | 7.29 | 22.37 | 2.49 | 19.37 | 1.06 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | D60 | 1.13.05 | 3 | 2.41 | 19.33 | 0.43 | 19.37 | 1.06 | – |