Løperprofil
Aksel Nes
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 10.59
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0295 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3657 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0913 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3044 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0188 |
| bomVekt | 3,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,458 |
| bomStorSigma | 0,7519 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0763 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2925 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3245,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.27
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.09
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 27.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3357 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2004 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1075 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3093 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9865 |
| bomVekt | 0,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6806 |
| bomStorSigma | 0,8494 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,866 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2156,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2694,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.13
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,212 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1183 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3624 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0055 |
| bomVekt | 0,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5361 |
| bomStorSigma | 0,8646 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2437,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2886,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.33
- Løpskapasitet
- 7.00
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.06.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5878 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4238 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1006 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,443 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0098 |
| bomVekt | 0,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4159 |
| bomStorSigma | 0,8226 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1675 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2043,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 21.09.2020 Klubbmesterskap, bom 2.47 | 30 | – |
| Bom over fem minutter | 82 | 18.09.2018 Østmarka Open - Løp 5, bom 6.13 | 82 | – |
| Bom over ti minutter | 125 | hele karrieren siden 2016 | 125 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2020 | Klubbmesterskap | H 13-14 | 1.12.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Østmarka Open 2 | H 13-14 | 49.00 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Østmarka Open 10 | H 13-14 | 1.04.55 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Østmarka Open 7 | H 13-14 | 40.14 | 5 /11 | 5.45 | 17.37 | 2.31 | 16.41 | 2.17 | |
| 20.08.2019 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 | BlåC | 33.55 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 6 | HB | 1.12.07 | 19 /23 | 5.44 | 17.35 | 1.24 | 16.24 | 0.58 | |
| 17.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 6 | HB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 5 | HB | 1.14.52 | 22 /26 | 5.24 | 20.34 | 1.29 | 16.24 | 0.58 | |
| 27.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 4 | HC | 35.31 | 10 /13 | 2.18 | 17.36 | 1.08 | 15.42 | 0.41 | – |
| 27.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 4 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 3 | HC | 38.35 | 6 /11 | 3.14 | 18.04 | 1.31 | 15.42 | 0.41 | – |
| 20.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 3 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2019 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | BlåC | 33.29 | 1 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 2 | HC | 27.03 | 3 /11 | 0.33 | 13.30 | 0.16 | 15.42 | 0.41 | – |
| 06.05.2019 | Tour of Lillomarka 2019 - Løp 1 | HC | 44.08 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Østmarka Open - Løp 5 | H 13-14 | 53.43 | 5 /7 | 7.45 | 25.21 | 3.39 | 20.04 | 2.10 | – |
| 05.06.2018 | Østmarka Flex-o løp 5 | H 13-14 | 1.06.20 | 8 /8 | 3.14 | 19.03 | 0.56 | – | – | – |
| 27.05.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp 2 | BlåC | 54.00 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | H 11-12 | 51.42 | 7 /8 | 5.24 | 20.21 | 2.08 | – | – | – |
| 15.05.2018 | Ni-Nitti-i-Nittedal Flexoløp | BlåC | 36.32 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2016 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H -10 | 46.56 | 9 /11 | 7.27 | 17.24 | 2.46 | – | – | – |