Løperprofil
Therese Nilsson
OK Österåker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.28
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 07.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0457 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0443 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0699 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0373 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6934 |
| bomVekt | 73,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3644 |
| bomStorSigma | 0,6049 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0694 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0715 |
| havariVekt | 4,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0087 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9735 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2873 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3052,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.47
- Løpskapasitet
- 7.35
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0655 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,058 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9196 |
| bomVekt | 8,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2814,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2885,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.24
- Løpskapasitet
- 10.18
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 6.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 17.07.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2166 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,265 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0757 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4247 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,949 |
| bomVekt | 1,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6021 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2422,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2919,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.07
- Løpskapasitet
- 13.14
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0377 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0585 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0419 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0906 |
| bomVekt | 48,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5502 |
| bomStorSigma | 0,7271 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0297 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 4,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3569,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 4.47 | 113 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 6.52 | 218 | – |
| Bom over ti minutter | 39 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 41.37 | 218 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Gul 3,5 | 1.01.15 | 29 /64 | 13.24 | 16.39 | 3.39 | 15.02 | 1.47 | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Gul 3,5 | 46.54 | 21 /64 | 9.14 | 15.30 | 3.03 | 15.02 | 1.47 | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Gul 3,5 | 39.45 | 22 /64 | 3.08 | 14.59 | 1.11 | 15.02 | 1.47 | – |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Gul 3,5 | 2.06.53 | 51 /64 | 50.27 | (25.30) | 10.08 | 15.02 | 1.47 | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Gul 3,5 | 54.46 | 14 /64 | 4.53 | 14.15 | 1.16 | 15.02 | 1.47 | – |
| 07.06.2026 | Ösaträffen, etapp 3, lång | Svart 5km | 50.16 | 9 /39 | 2.57 | 10.52 | 0.38 | 11.26 | 0.39 | |
| 06.06.2026 | Ösaträffen, etapp 2, medel | Gul 2,5km | 23.41 | 2 /45 | 1.13 | 13.53 | 0.43 | – | – | – |
| 27.05.2026 | Stockholm City Cup, # 3 | D21 | 19.38 | 36 /108 | 0.28 | 7.48 | 0.11 | – | – | – |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | D21 | 14.32 | 22 /89 | 0.19 | 10.49 | 0.14 | 11.31 | 0.36 | |
| 12.05.2026 | Stockholm City Cup, #1 | D21 | 20.34 | 25 /94 | 0.27 | 10.57 | 0.14 | 11.31 | 0.36 | |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | Svart 5,0 | 55.45 | 30 /67 | 1.35 | 11.28 | 0.20 | 11.37 | 0.40 | |
| 30.08.2025 | Linnédubbeln, medel + DM, medel, Uppland | Blå 3,0 | 43.45 | 10 /54 | 5.15 | 11.17 | 1.21 | 11.29 | 0.59 | |
| 27.05.2025 | Stockholm City Cup, #3 | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | Stockholm City Cup, #2 | D21 | 19.29 | 11 /85 | 0.00 | 10.38 | 0.00 | 11.39 | 0.44 | |
| 11.08.2024 | Bauertrampet, dag 2, medel | Svår 5 km | 55.23 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2024 | Uppsala möte, lång | Svår 7 km | 59.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2023 | Tuna Ting, dag 1, medel | Svår 5 km | 1.01.21 | 12 /18 | 3.32 | 12.24 | 0.43 | 12.44 | 0.45 | – |
| 03.06.2023 | Ösaträffen, dag 1, medel | Svår 3 km | 44.55 | 33 /84 | 1.34 | 13.03 | 0.27 | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D20 Elit | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 13-14 | 32.57 | 3 /63 | 0.07 | 13.35 | 0.03 | 13.53 | 0.30 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 13-14 | 31.37 | 4 /63 | 1.05 | 13.56 | 0.29 | 13.53 | 0.30 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 13-14 | 20.59 | 5 /63 | 0.01 | 13.18 | 0.01 | 13.53 | 0.30 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D 13-14 | 34.48 | 6 /17 | 0.12 | 13.13 | 0.05 | 13.53 | 0.30 | – |