Løperprofil
Anna Elisabeth Rygh
Heming
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
C-rankingen
9 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1088 av 2067
Nr. 1088 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 53 av 62 i klassen D19–20 · nr. 30 av 35 i 2007-kullet
- Forventet kmtid
- 14.13
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 23.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1492 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1789 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0687 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1631 |
| bomVekt | 83,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2885 |
| bomStorSigma | 0,6811 |
| antallBom | 57 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,041 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0633 |
| havariVekt | 3,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2354 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0067 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3490,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3784,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.37
- Løpskapasitet
- 8.27
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4149 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3404 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3574 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9828 |
| bomVekt | 0,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5953 |
| bomStorSigma | 0,8856 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1988,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2496,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.04
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 17.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2955 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2939 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0944 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2985 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9814 |
| bomVekt | 4,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6562 |
| bomStorSigma | 0,915 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0059 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2242,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2759,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.51
- Løpskapasitet
- 6.23
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.47
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 21.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6843 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,8056 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1308 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,393 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9786 |
| bomVekt | 1,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3952 |
| bomStorSigma | 0,8273 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,653 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1526,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1877,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 11 | 23.06.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp, bom 3.07 | 157 | nr. 4774 |
| Bom over fem minutter | 87 | 18.06.2024 Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7, bom 6.14 | 161 | nr. 3024 |
| Bom over ti minutter | 197 | 17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6, bom 12.34 | 267 | nr. 3813 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | d17 | 1.00.46 | 16 /18 | 6.30 | 15.02 | 1.36 | 14.22 | 1.07 | |
| 16.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d17 | 1.07.24 | 8 /15 | 7.38 | 15.07 | 1.43 | 14.22 | 1.07 | |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d mellom | 35.51 | 1 /16 | 2.47 | 14.01 | 1.05 | 13.56 | 1.00 | |
| 12.10.2024 | OBOS OSLO O-KAOS | Mellom damer | 1.06.54 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | D 17- | 41.43 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d mellom | 47.44 | 3 /12 | 10.50 | 15.57 | 3.37 | 14.23 | 1.10 | |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d lang | 55.48 | 6 /10 | 4.41 | 14.17 | 1.12 | 14.39 | 1.02 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D lang | 48.06 | 14 /16 | 5.50 | 15.32 | 1.53 | 14.39 | 1.02 | |
| 29.10.2023 | OSI/GeoForm Rankinglop 19 | Kort | 38.58 | 9 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | OSI/GeoForm Rankingløp 16 | Kort | 41.15 | 8 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 4 | d mellom | 44.58 | 6 /8 | 7.11 | 17.05 | 2.44 | 15.30 | 1.04 | |
| 24.04.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 2 | DB | 33.57 | 7 /12 | 2.20 | 15.16 | 1.03 | 15.48 | 0.54 | |
| 17.04.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 1 | DB | 37.29 | 12 /18 | 1.53 | 16.58 | 0.51 | 15.48 | 0.54 | |
| 17.04.2023 | Tour of Lillomarka vår - Løp 1 | DB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.02.2020 | IL GeoForms Skuddårsløp 2020 | Mellom | 1.34.16 | 92 /106 | 5.57 | 20.34 | 1.18 | 15.13 | 1.11 | |
| 20.08.2019 | O-gøy cupen - løp 3 | Mellom | 47.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | W 11-12 | 1.18.45 | 32 /37 | 25.21 | 20.19 | 6.32 | 14.55 | 2.33 | |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | D 11-12 | 47.28 | 22 /40 | 11.34 | 17.31 | 4.16 | 14.52 | 1.40 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | D 11-12 | 46.56 | 16 /48 | 5.26 | 14.20 | 1.40 | 14.52 | 1.40 | |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | D 11-12 | 8.35 | 11 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2018 | Råtassløp og O-Gøy Cupen - løp 2 | Kort | 32.27 | – | 4.25 | 13.57 | 1.54 | 14.54 | 1.13 | |
| 04.06.2018 | Råtassløp 1 | DC | 41.46 | – | 4.24 | 11.11 | 1.11 | – | – | – |
| 03.06.2018 | Knut Valstads minneløp | D1112 | 42.57 | 7 /17 | 3.56 | 15.05 | 1.23 | 14.52 | 1.40 | |
| 31.05.2018 | Nordmarkskarusellen løp 2 18 | D10-12(C-NIVÅ) | 40.06 | 3 | 9.07 | 18.17 | 4.09 | 16.08 | 1.18 | |
| 24.05.2018 | Nordmarkskarusellen løp 1 18 | D10-12(C-NIVÅ) | 24.57 | 2 | 0.00 | 15.01 | 0.00 | 16.08 | 1.18 | |
| 16.05.2018 | OSI/GeoForm Rankingløp 4 | Kort | 39.23 | 13 /22 | 5.06 | 17.50 | 2.19 | 16.08 | 1.18 | |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | D 11-12 | 40.45 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2018 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 11-12 | 31.48 | 17 /29 | 6.18 | 16.42 | 3.19 | 15.44 | 1.50 | |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | D 11-12 | 35.02 | 17 /36 | 3.35 | 16.43 | 1.43 | 15.44 | 1.50 | |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | D11 | 34.57 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.03.2018 | Hemingkjappen m/innlagt intro til ski-o | Nybegynnerløype | 15.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2017 | OSI/GeoForm Rankingløp 23 | Kort | 56.02 | 18 /32 | 3.38 | 20.54 | 1.21 | 16.39 | 1.09 | |
| 28.10.2017 | OSI/GeoForm Rankingløp 22 | Kort | 36.20 | 12 /43 | 1.01 | 15.03 | 0.25 | 16.27 | 1.09 | |
| 13.10.2017 | Harry Lagerts Nattcup 2017 Finale | Rekrutt | 39.21 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2017 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | D 10-12 | 24.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Trimtex Cup finale | D -10 | 10.10 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2017 | Nordmarkskarusellen ekstra 17 | D10-12(C-NIVÅ) | 40.25 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2017 | NM publikumsløp | C-åpen | 36.51 | 18 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2017 | Råtass- og rekruttløp | 2.5km | 48.54 | 26 /34 | 10.01 | (22.32) | 4.37 | 15.43 | 1.56 | |
| 28.08.2017 | Råtassløp, løp nr 2 | D-V | 35.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2017 | Nordmarkskarusellen løp 4 17 | D10-12(C-NIVÅ) | 42.25 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2017 | OBIK P20 Østmarksetra | NÅ(ÅPEN-N) | 36.32 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2017 | Nordmarkskarusellen løp 2 17 | D10-12(C-NIVÅ) | 54.18 | 6 | 17.22 | (25.38) | 8.12 | 17.36 | 1.25 | |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | D10 | 25.44 | 3 /8 | 8.48 | 13.54 | 4.45 | 11.50 | 1.09 | |
| 18.05.2017 | Nordmarkskarusellen løp 1 17 | D10-12(C-NIVÅ) | 59.44 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | D -10 | 39.16 | – | 4.10 | 13.10 | 1.24 | 11.50 | 1.09 | |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | N-åpen | 13.48 | – | 0.06 | 10.09 | 0.04 | 11.49 | 0.36 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | D Rekrutt | 10.19 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2016 | Hemingnatta | Veldiglett | 24.35 | 4 /5 | 1.10 | 20.09 | 0.57 | 14.52 | 0.37 | |
| 19.09.2016 | Klubbmesterskap - Heming Orientering | N-åpen | 18.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2016 | Nordmarkskarusellen eks 16 | D10-12(LETT-N) | 16.09 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2016 | Heming 100 år - KM Mellom - Trimtex-cup | N-åpen | 25.42 | – | 0.35 | 12.25 | 0.17 | 13.12 | 0.42 | |
| 29.08.2016 | Råtassløp | D-N | 23.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2016 | Nordmarkskarusellen løp 5 16 | D10-12(LETT-N) | 23.31 | 1 | 0.47 | 11.13 | 0.22 | 13.57 | 0.35 | |
| 13.07.2016 | Veritas Sommerløp 3 Hønefoten | Kort | 1.06.02 | 6 | 3.02 | 18.22 | 0.51 | 17.09 | 0.41 | |
| 26.05.2016 | Nordmarkskarusellen, løp 2, 2016. Kollhytta. Merket fra Sognsvann T-banestasjon | D10-12N | 21.45 | 3 /14 | 0.38 | 10.36 | 0.19 | 13.35 | 0.38 | – |
| 23.05.2016 | Råtassløp nr 1 | DN | 25.17 | – | 1.40 | 13.35 | 0.54 | 13.35 | 0.38 | – |
| 19.05.2016 | Nordmarkskarusellen nr 1 16 | D10-12(LETT-N) | 19.27 | 1 | 0.48 | 15.19 | 0.38 | 16.11 | 0.48 | – |
| 07.11.2015 | Trollnatta | Troll-Lang | 48.10 | 31 | 4.15 | 25.50 | 2.17 | – | – | – |
| 13.09.2015 | Rekruttenes o-dag | N-åpen | 35.22 | – | 1.51 | 16.06 | 0.51 | 14.55 | 0.53 | – |
| 15.09.2013 | Rekruttenes o-dag og finale i Trimtexcup | N-åpen | 37.05 | – | 1.16 | 18.29 | 0.38 | – | – | – |
| 02.09.2012 | Rekruttenes O-dag og publikumsløp Worldcup | N-åpen | 52.05 | – | – | – | – | – | – | – |