Løperprofil
Linus Mestad Hansen
Lillomarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.28
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.11.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,098 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6165 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2177 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0754 |
| bomVekt | 1,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3867 |
| bomStorSigma | 0,7772 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2730 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3051,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.03
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0322 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2041 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0893 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0936 |
| bomVekt | 6,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1137 |
| bomStorSigma | 0,6527 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2910 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2982,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.48
- Løpskapasitet
- 11.49
- O-evne
- 2.59
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 132 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0801 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0864 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1272 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2205 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,197 |
| bomVekt | 4,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8801 |
| bomStorSigma | 0,7818 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0477 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8858 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2791,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3496 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.17
- Løpskapasitet
- 8.43
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 13,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 23.03.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3731 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2173 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1334 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,318 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0589 |
| bomVekt | 2,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,403 |
| bomStorSigma | 0,8 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0339 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6597 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2084,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2458,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 30 | 26.09.2021 Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale, bom 6.22 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 30 | 26.09.2021 Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale, bom 6.22 | 102 | – |
| Bom over ti minutter | 191 | hele karrieren siden 2016 | 191 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | H13-16 | 21.56 | 10 /18 | 3.10 | 11.53 | 1.43 | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | C-åpen 10-16 | 40.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 2 | HB | 1.23.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2021 | SprintX3M - Løp nr. 3 - Park Supersprint | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 33.54 | – | 2.57 | 22.44 | 1.59 | 17.42 | 1.10 | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | H 11-12 | 1.46.51 | 11 /14 | 37.34 | (40.55) | 14.23 | 21.29 | 5.19 | – |
| 12.09.2021 | Follo 2-dagers med Trimtex cup - jaktstart | H 11-12 | 43.56 | 9 /11 | 5.29 | 20.07 | 2.31 | 21.29 | 5.19 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 11-12 | 23.43 | 20 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 11-12 | 25.30 | 28 /92 | 2.30 | 18.13 | 1.47 | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 11-12 | 45.05 | 32 /92 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2020 | Sprint X3m løp 3 - Park Sprint | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2020 | Gromløpet - Lillomarka Nord/Sør | C-åpen | 2.03.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2019 | Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 7 | BN | 55.15 | 8 /8 | 5.16 | 25.12 | 2.24 | – | – | – |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | N-åpen | 18.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | H 9-10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H Rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | HRekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | H -10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | HRekrutt | 26.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | N-åpen | 32.18 | – | 3.02 | 17.25 | 1.38 | 17.56 | 1.51 | |
| 22.09.2018 | Handelsbanken-løpet (publikumsløp NM-helg) | N-åpen | 1.00.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2018 | Hemingsprinten m/finale Trimtex-cup | H -10 | 26.37 | 11 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2018 | Drammensløpet og PWT-cup | N-åpen | 40.45 | – | 8.36 | (32.12) | 6.48 | 20.17 | 2.13 | |
| 09.06.2018 | Gromløpet - KM mellom Trimtex Cup | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpet, dag 1, med Junior Løpstest | N-åpen | 57.41 | – | 4.22 | 21.19 | 1.37 | 18.12 | 1.43 | |
| 14.06.2017 | Andy Cap 2017 | G11-13 | 36.55 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | N-åpen | 50.46 | – | 5.36 | 23.40 | 2.37 | 17.50 | 1.47 | |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | N-åpen | 23.05 | – | 2.05 | 16.58 | 1.32 | 16.59 | 1.36 | |
| 08.06.2016 | Andy Cap 2016 | G4-7 | 26.26 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2016 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 38.47 | – | 4.07 | 21.42 | 2.18 | 19.20 | 1.56 | – |
| 08.05.2016 | Asker-løpet Trimtex-cup | N-åpen | 46.37 | 38 /43 | 8.29 | 26.20 | 4.47 | 19.20 | 1.56 | – |