Løperprofil
Silas Mestad Hansen
Lillomarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
9 løp
N-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.11
- Løpskapasitet
- 10.45
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 20.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,051 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0406 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0868 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0668 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,975 |
| bomVekt | 11,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,525 |
| bomStorSigma | 0,93 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0665 |
| havariVekt | 1,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0078 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2861,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3242,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.29
- Løpskapasitet
- 10.09
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 14.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,226 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3099 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0541 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0407 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6085 |
| bomVekt | 49,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1753 |
| bomStorSigma | 0,7652 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,07 |
| havariVekt | 1,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,919 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3766,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3889,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.11
- Løpskapasitet
- 12.42
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 16,7 %
- Usikkerhet ±
- 3.38
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 12.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0141 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0565 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1668 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2147 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1461 |
| bomVekt | 9,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6543 |
| bomStorSigma | 0,8859 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8455 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2999,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3586,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.03
- Løpskapasitet
- 8.11
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 15,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 19.08.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3247 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,154 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3419 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0587 |
| bomVekt | 1,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5074 |
| bomStorSigma | 0,8812 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4727 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1957,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2402,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 81 | 15.10.2023 Lillomarka Nord Sør, bom 2.26 | 81 | nr. 879 |
| Bom over fem minutter | 82 | 15.10.2023 Lillomarka Nord Sør, bom 5.16 | 82 | nr. 3107 |
| Bom over ti minutter | 103 | 23.08.2021 Tour of Lillomarka høst 2021 - Løp 1, bom 10.03 | 103 | nr. 4979 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.04.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #2 | HC | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #1 | HC | 19.05 | 1 /10 | 1.21 | 11.07 | 0.48 | 11.29 | 1.25 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 17- | 31.42 | 74 /88 | 3.19 | 11.59 | 1.16 | 10.48 | 0.21 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H17- | 33.56 | 136 /147 | 5.39 | 12.59 | 2.11 | 10.48 | 0.21 | |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | HC | 26.18 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 09.02.2025 | Øst for fjorden - Indoor - Løp #3 - Åsgård skole | H17 | 30.21 | 14 /19 | 2.28 | 11.11 | 0.55 | 9.40 | 0.17 | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 4.15.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 4.05.05 | 93 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2021 | SprintX3M - Løp nr. 3 - Park Supersprint | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | 34.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | C-åpen 10-16 | 2.00.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2021 | Follo 2-dagers med Trimtex cup - jaktstart | C-åpen 10-16 | 44.31 | – | 5.47 | 20.23 | 2.39 | 19.44 | 3.22 | |
| 30.08.2021 | Tour of Lillomarka høst 2021 - Løp 2 | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2021 | Tour of Lillomarka høst 2021 - Løp 1 | HC | 59.22 | 6 /6 | 14.24 | 29.44 | 7.13 | 21.38 | 2.33 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 18.50 | 8 /46 | 0.11 | (13.57) | 0.08 | 20.06 | 3.34 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 1.00.20 | 10 /46 | 8.39 | 27.19 | 3.55 | 20.06 | 3.34 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 10-16 | 39.51 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2021 | Andy Cap 2021 | H 13-14 | 1.26.00 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2020 | Sprint X3m løp 3 - Park Sprint | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2020 | Gromløpet - Lillomarka Nord/Sør | C-åpen | 58.19 | 10 /22 | 7.40 | 19.26 | 2.33 | 21.55 | 4.08 | |
| 12.09.2020 | Folloløpet med Trimtex cup nr. 9 | C-åpen 10-16 | 42.15 | – | 5.04 | 19.30 | 2.20 | 23.09 | 4.40 | |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 1.03.26 | – | 20.30 | 30.10 | 9.45 | 23.09 | 4.40 | |
| 29.08.2020 | Nydalten med KM Langdistanse og Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 1.31.34 | 4 /5 | 24.12 | 32.35 | 8.37 | 24.22 | 5.10 | |
| 28.06.2020 | BysOmmer løp 1 | H 13-16C | 18.54 | 3 /4 | 2.31 | 12.58 | 1.44 | 11.17 | 0.41 | – |
| 13.06.2020 | KM Sprint - med Trimtex-cup | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2020 | Barlindkohorten 2020 | H13C | 1.23.59 | 5 /5 | 22.07 | (42.12) | 11.07 | 20.55 | 2.16 | |
| 09.05.2020 | Lille Gromløpet H13-14 ungdom AOOK | H 13-16C | 55.40 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2019 | Ribbe & Loff 2019 | H 16 | 1.33.49 | – | 24.27 | 22.38 | 5.54 | – | – | |
| 30.10.2019 | Veritas Nattløp Frognerparken | Kort | 44.07 | 10 | 5.12 | (23.40) | 2.47 | 15.08 | 1.28 | |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | H 11-12 | 50.24 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2019 | Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 8 | HC | 2.13 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2019 | Tour Of Lillomarka 2019 - Løp 7 | BN | 25.48 | 3 /8 | 0.35 | 11.46 | 0.16 | 13.46 | 1.34 | |
| 24.08.2019 | KM lang - Askerløpet med Trimtex Cup | U - C | 1.03.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2019 | Midtsommerløpet | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | U - N | 34.48 | 9 /12 | 6.42 | 10.27 | 2.01 | 9.40 | 0.24 | – |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | ÅK | 28.40 | 3 /3 | 6.40 | 20.17 | 4.43 | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | H 11-12 | 1.58.29 | – | 31.54 | (53.28) | 14.24 | 24.14 | 4.58 | |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H11-12 | 1.10.45 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2019 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 11-12 | 38.40 | 29 /32 | 6.24 | 19.38 | 3.15 | 19.29 | 2.58 | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | H12 | 59.30 | 14 /16 | 15.30 | 31.21 | 8.10 | – | – | – |
| 06.01.2019 | Ski-o-treff NM Langdistanse | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Ski-o-treff Nattsprint | 1 km | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Ski-o-treff Mellomdistanse | H 11-12 | 54.39 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2018 | Handelsbanken-løpet (publikumsløp NM-helg) | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2018 | Tour of Lillomarka 2018 - Løp 10 | HC | 1.17.10 | 6 /7 | 1.10 | (36.07) | 0.33 | 17.47 | 1.54 | |
| 03.09.2018 | Tour of Lillomarka 2018 - Løp 9 | HC | 1.10.27 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2018 | Tour of Lillomarka 2018 - Løp 7 | HC | 49.34 | 7 /7 | 16.57 | 22.37 | 7.44 | 16.52 | 2.08 | |
| 19.08.2018 | Drammensløpet og PWT-cup | N-åpen | 17.09 | – | 2.16 | 13.33 | 1.47 | 17.20 | 3.28 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | Dir N | 37.37 | 4 /47 | 6.55 | (10.51) | 2.00 | 16.14 | 1.40 | – |
| 18.06.2018 | Tour of Lillomarka 2018 - Løp 6 | HC | 46.20 | 5 /7 | 3.36 | 21.57 | 1.42 | 16.14 | 1.40 | – |
| 11.06.2018 | Tour of Lillomarka 2018 - Løp 5 | HC | 52.15 | 4 /5 | 11.24 | 21.06 | 4.36 | 16.14 | 1.40 | – |
| 09.06.2018 | Gromløpet - KM mellom Trimtex Cup | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpet, dag 1, med Junior Løpstest | N-åpen | 57.59 | – | 5.17 | 21.26 | 1.57 | 19.43 | 3.50 | |
| 13.05.2018 | OK Øst mellomdistanse, uttakningsløp til Unionsmatchen | N-åpen | 36.37 | – | 14.56 | 27.13 | 11.06 | 19.43 | 3.50 | |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | H11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 11-12 | 1.15.10 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 29.11.2017 | Veritas Nattløp Frognerparken | Kort | 56.50 | 11 | 7.16 | 31.09 | 3.59 | – | – | – |
| 04.11.2017 | TROLLNATTA og NATT-O-TOGET | Troll-Lang | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2017 | Tour of Lillomarka 2017 – løp 6 | BN | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2017 | Andy Cap 2017 | G11-13 | 48.36 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | N-åpen | 1.33.43 | – | 47.00 | (43.41) | 21.55 | 19.56 | 4.25 | |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | N-åpen | 22.28 | – | 1.15 | 16.31 | 0.55 | 16.24 | 1.31 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | H Rekrutt | 17.02 | 11 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | H Rekrutt | 19.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2016 | Andy Cap 2016 | G4-7 | 39.51 | 7 /8 | 2.11 | (27.08) | 1.29 | 17.49 | 1.55 | |
| 22.05.2016 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 36.58 | – | 4.45 | 20.41 | 2.39 | 17.51 | 2.10 | – |
| 08.05.2016 | Asker-løpet Trimtex-cup | N-åpen | 41.52 | 35 /43 | 9.38 | 23.39 | 5.26 | 17.51 | 2.10 | – |