Løperprofil
Janne Elisabeth Iversen
Malvik
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.08
- Løpskapasitet
- 15.55
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 6.25
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3418 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,342 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0828 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,318 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0222 |
| bomVekt | 1,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4248 |
| bomStorSigma | 0,7933 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1236 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 1,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4237,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4558,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.29
- Løpskapasitet
- 11.15
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 4.10
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,328 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3644 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3095 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,128 |
| bomVekt | 2,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2203 |
| bomStorSigma | 0,7353 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4170,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4259,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.56
- Løpskapasitet
- 18.48
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 9.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 07.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3847 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5088 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0835 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3576 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9996 |
| bomVekt | 1,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5735 |
| bomStorSigma | 0,8778 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4422,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4924,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.46
- Løpskapasitet
- 13.56
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 6.37
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0856 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,409 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,113 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3505 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9573 |
| bomVekt | 0,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5345 |
| bomStorSigma | 0,8739 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 1,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3289,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3719,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.27
- Løpskapasitet
- 11.49
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 5.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0648 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2086 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0967 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3483 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0075 |
| bomVekt | 0,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4421 |
| bomStorSigma | 0,8552 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2824,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3212,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 08.06.2026 Treningsløp Malvik - Stavjøen , bom 2.32 | 73 | nr. 5630 |
| Bom over fem minutter | 82 | 11.04.2019 Trondheim sprintcup - løp 3, bom 6.58 | 119 | nr. 3144 |
| Bom over ti minutter | 202 | 23.05.2017 Løp 5 - Geitfjellet, bom 14.57 | 202 | nr. 3761 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.06.2026 | Treningsløp Malvik - Jervskogen Nord | Kort | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2026 | Treningsløp Malvik - Stavjøen | Kort kort | 47.41 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2026 | Treningsløp Malvik - Hyllvatnet | Lett | 29.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2026 | Treningsløp Fjølstadtrøa | Lett | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2019 | Løp 3, Stavsjøen | D 50-54 år/Kort (hvit) | 1.04.00 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 50- | 31.19 | 8 /9 | 1.02 | 11.14 | 0.22 | 11.43 | 0.35 | – |
| 23.04.2019 | Malvik #3 - Storsand | A-nivå | 31.47 | 14 | 4.33 | 18.06 | 2.35 | 16.34 | 1.03 | |
| 11.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 50- | 35.35 | 10 /10 | 12.05 | (17.29) | 5.56 | 11.43 | 0.35 | – |
| 08.04.2019 | Malvik #2 - Treningsløp Vikhammeråsen | A-nivå | 35.27 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2018 | Malvik #18 - nattløp Vikhammeråsen | N-åpen | 24.11 | – | 4.03 | 16.16 | 2.44 | 15.24 | 2.13 | – |
| 18.09.2018 | Løp 22, Festningen | D 50-54 år/Kort (hvit) | 46.32 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2018 | Malvik #14 Vollan/Kvegjerdsmyra | C-nivå | 28.26 | 1 | 1.24 | 11.58 | 0.35 | 13.32 | 0.48 | – |
| 27.08.2018 | Malvik #13 - Malviktrippelen (Jervskogen) | C-nivå | 44.56 | 4 | 0.06 | 14.59 | 0.02 | – | – | – |
| 20.08.2018 | Malvik #12 - Stavsjøen | C-nivå | 57.55 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2018 | Løp 6, Jervfjellet | Nybegynnere lang (gul) | 1.21.09 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Løp 3, Tiller | Nybegynnere | 25.36 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2018 | Malvik #5 - Sveberg | B-nivå | 51.26 | 8 | 7.42 | 18.50 | 2.49 | 16.51 | 1.25 | – |
| 30.04.2018 | Malvik #4 - Hommelvik | B-nivå | 34.35 | 5 | 1.07 | 16.04 | 0.31 | – | – | – |
| 26.06.2017 | Malvik Treningsløp 12 Vulusjøen | D17C | 41.00 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Løp 5 - Geitfjellet | Nybegynnere lang (gul) | 48.17 | 10 | 18.43 | 16.49 | 6.31 | – | – | – |
| 15.05.2017 | Malvik Treningsløp 6 Stavsjøen | D17C | 45.42 | 7 | 3.09 | 17.23 | 1.12 | 17.06 | 0.45 | – |
| 08.05.2017 | Malvik Treningsløp 5 Hommelvik | D17B | 31.50 | 3 | 0.57 | 18.26 | 0.33 | 17.06 | 0.45 | – |