Løperprofil
Sigurd Oma Løyning
Odda
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
Sprintrankingen
4 løp
N-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
nr. 1943 av 3557
Nr. 1943 av 3557 blant menn i Norge · nr. 78 av 116 i klassen H15–16 · nr. 38 av 54 i 2010-kullet
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 13,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1107 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0841 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1351 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0355 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2858 |
| bomVekt | 73,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7569 |
| bomStorSigma | 0,7296 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0384 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0553 |
| havariVekt | 5,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0153 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6531 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0065 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2710,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3246,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.47
- Løpskapasitet
- 7.38
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 46 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 02.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0593 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0538 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2943 |
| bomVekt | 49,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8216 |
| bomStorSigma | 0,4592 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 1,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,689 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2831,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2889 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.31
- Løpskapasitet
- 11.24
- O-evne
- 3.07
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1162 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1477 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1307 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1397 |
| bomVekt | 3,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7808 |
| bomStorSigma | 0,9251 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0551 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,58 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2681,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3415,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 1.52
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 29.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2478 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1882 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0886 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1961 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9568 |
| bomVekt | 4,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6001 |
| bomStorSigma | 0,8228 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 0,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5715 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2350,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2790,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.57
- Løpskapasitet
- 7.36
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.40
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 28.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,506 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4932 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0958 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2613 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9975 |
| bomVekt | 7,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3381 |
| bomStorSigma | 0,7668 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0345 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6414 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1817,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2139,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 17 | 29.08.2026 Kretsmesterskap Lemmesmarki, bom 2.11 | 55 | – |
| Bom over fem minutter | 54 | 01.08.2026 Hovedløpet Langdistanse, bom 5.06 | 129 | – |
| Bom over ti minutter | 147 | 02.08.2025 Hovedløpet lang, bom 10.04 | 222 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 4 | 32.24 | 2 | 3.52 | 9.33 | 1.08 | 12.25 | 2.01 | |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | H 15-16 | 43.22 | 2 /3 | 3.48 | 10.15 | 0.54 | 12.25 | 2.01 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H16 | 25.22 | 35 /47 | 0.59 | 8.19 | 0.19 | 7.55 | 0.10 | |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H16 | 1.45.55 | 38 /43 | 15.48 | 16.07 | 2.24 | 12.25 | 2.01 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Hamla Grand Prix (KM ultra) | H 15-16 | 1.27.32 | 2 /2 | 11.25 | 11.28 | 1.30 | 13.07 | 2.12 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | H 15-16 | 1.27.59 | 4 /4 | 9.39 | 13.59 | 1.32 | 14.44 | 2.38 | – |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | H 15-16 | 54.27 | 4 /4 | 8.08 | 13.41 | 2.03 | 14.44 | 2.38 | – |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 15 | 22.09 | 37 /59 | 0.47 | 8.41 | 0.18 | 8.17 | 0.11 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 15 | 1.20.46 | 45 /51 | 19.11 | 18.38 | 4.26 | 14.44 | 2.38 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 15 | 18.52 | 31 /33 | 1.54 | 9.13 | 0.56 | 8.13 | 0.13 | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-1 | H 13-14 | 44.04 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | H 13-14 | 10.05 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | H13-16_1og2 | 36.42 | 39 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | H 13-14 | 1.08.13 | 28 /32 | 17.40 | 22.12 | 5.45 | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (KM langdistanse Hordaland + Hordalandscup 6/23) | H 13-14 | 1.13.50 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2023 | Odda 2-dagars 2023 (Hordalandscup 5/23) | H 13-14 | 1.06.53 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | H13-16_1og2 | 34.54 | 42 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 35.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 54.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2022 | Odda 2-dagars (HOK-ranking 3/2022) | H 11-12 | 23.34 | 3 /7 | 2.42 | 12.07 | 1.23 | 12.39 | 1.29 | – |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | H 11-12 | 28.22 | 5 /7 | 4.37 | 13.57 | 2.16 | 12.39 | 1.29 | – |
| 28.06.2020 | Odda 2-dagars 2020 (HOK-ranking 3/2020) | H 9-10 | 19.26 | – | 1.11 | 12.56 | 0.47 | 12.33 | 1.09 | |
| 27.06.2020 | Odda 2-dagars 2020 (HOK-ranking 2/2020) | H 9-10 | 14.40 | – | 2.02 | 11.41 | 1.37 | 12.33 | 1.09 | |
| 07.09.2019 | Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019) | NOpen | 22.44 | – | 2.18 | 6.02 | 0.37 | 7.29 | 0.10 | – |
| 25.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM lang Hordaland) (HOK-ranking 5/2019) | N-åpen | 27.29 | – | 3.16 | 13.47 | 1.38 | 13.24 | 1.07 | |
| 24.08.2019 | Odda 2-dagars 2019 (KM mellom Hordaland) (HOK-ranking 4/2019) | N-open | 26.37 | – | 5.44 | 14.02 | 3.01 | 13.24 | 1.07 | |
| 10.06.2019 | Pinseløpet, dag 3 | H 9-10 | 32.25 | – | 4.03 | 15.14 | 1.54 | 13.51 | 1.03 | |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | H 9-10 | 25.33 | – | 0.14 | 13.29 | 0.07 | 13.51 | 1.03 | |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Fjord-O 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | N-åpen | 37.06 | – | 2.25 | 16.54 | 1.06 | 14.32 | 1.02 | |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | N-åpen | 29.38 | – | 1.03 | 13.57 | 0.30 | 14.32 | 1.02 | |
| 19.05.2018 | Pinseløpet, dag 1, med Junior Løpstest | N-åpen | 38.59 | – | 4.00 | 14.25 | 1.29 | 14.32 | 1.02 | |
| 09.09.2017 | Møllesprinten | NOpen | 38.14 | 12 /15 | 3.04 | 9.10 | 0.44 | – | – | – |
| 18.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | N-Open | 44.56 | 9 /18 | 7.20 | 20.05 | 3.17 | 16.21 | 1.19 | – |
| 17.06.2017 | Odda 2-dagars 2017 | N-Open | 18.14 | 12 /19 | 0.51 | 17.06 | 0.48 | 16.21 | 1.19 | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | N-åpen | 35.15 | – | 2.55 | 17.06 | 1.25 | 16.21 | 1.19 | – |
| 04.06.2017 | Pinseløpet - Dag 2 | N-åpen | 30.00 | – | 2.48 | 14.00 | 1.18 | 16.21 | 1.19 | – |
| 03.06.2017 | Pinseløpet - Dag 1 | N-åpen | 33.00 | – | 5.18 | 18.25 | 2.57 | 16.21 | 1.19 | – |
| 21.08.2016 | Odda 2-dagars - individuelle klasser under DM stafett | N Open | 17.32 | – | 0.54 | 11.21 | 0.35 | – | – | – |
| 20.08.2016 | Odda 2-dagars / Vestlandsmeisterskap (DM) Individuelt (HOK-Ranking 5/2016) | NopenK | 17.18 | – | 0.52 | 8.03 | 0.24 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | DHDH | Hordaland 2 | 2 | 17.33 | 46 | 35 |