Løperprofil
Ruth Bratlien
Snertingdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.34
- Løpskapasitet
- 12.16
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 12.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0822 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3354 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0805 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1095 |
| bomVekt | 3,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4084 |
| bomStorSigma | 0,7999 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0742 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2521 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3267,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3612,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.37
- Løpskapasitet
- 7.23
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 01.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0935 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3111 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0583 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3055 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0699 |
| bomVekt | 1,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2975 |
| bomStorSigma | 0,7183 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,085 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9478 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2736,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2826,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.36
- Løpskapasitet
- 11.24
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.06.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1156 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,083 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0924 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2719 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9699 |
| bomVekt | 2,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6084 |
| bomStorSigma | 0,9076 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2684 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3201,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.27
- Løpskapasitet
- 11.12
- O-evne
- 2.14
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1297 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0604 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0904 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,65 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,042 |
| bomVekt | 1,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6208 |
| bomStorSigma | 0,9131 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8472 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2645,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3174,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.27
- Løpskapasitet
- 6.59
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.26
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 18.09.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5916 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6574 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1138 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4222 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9826 |
| bomVekt | 0,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3981 |
| bomStorSigma | 0,8094 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1671,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2019,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 12.09.2021 Snertingdalsløpet 2021, bom 2.06 | 103 | – |
| Bom over fem minutter | 119 | 05.08.2019 Treningsløp 3 SIF Orientering, bom 12.20 | 119 | – |
| Bom over ti minutter | 119 | 05.08.2019 Treningsløp 3 SIF Orientering, bom 12.20 | 215 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.09.2021 | Snertingdalsløpet 2021 | D 15-16 | 1.10.09 | 1 /1 | 6.51 | 17.36 | 1.43 | 15.41 | 1.22 | – |
| 04.09.2021 | Nammocup 5 - finale | D15-16 | 1.12.44 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2021 | Nammocup 4 | D15-16 | 1.04.56 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | Nammocup 2 | D15-16 | 14.47 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | D15-16 | 58.42 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2020 | Nammo-cup 4 | D13-14 | 25.54 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | Nammo-cup 2 | D13-14 | 47.00 | 4 /9 | 2.48 | 18.23 | 1.06 | 17.20 | 1.43 | |
| 06.06.2020 | Nammo-cup 1 | D 13-14 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Nammo-Cup 6 (Finale) | Åpen C | 25.01 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | Snertingdalsløpet 2019 | U - C | 26.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | C-Åpen | 11.25 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.08.2019 | Treningsløp 3 SIF Orientering | B | 59.13 | 4 /9 | 14.03 | 19.59 | 4.44 | 17.24 | 3.03 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | U - C | 54.21 | – | 13.12 | 18.50 | 4.34 | – | – | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | D 13 | 30.52 | 19 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2019 | Treningsløp 2 SIF Orientering | B/C | 28.50 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | Nammo-cupen 4 | C-Åpen | 25.37 | 5 /12 | 3.30 | 14.26 | 1.58 | 16.05 | 2.29 | |
| 12.06.2019 | VestMjøsa-cup 4 | B | 1.16.54 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Elgdilten | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | Gjø-Vard-sprinten | D13-16 | 45.02 | 2 /3 | 11.56 | 14.48 | 3.55 | 10.46 | 0.28 | – |
| 15.05.2019 | Vestmjøsacup 1 / Sprintcup 4 | B | 18.10 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2019 | KM mellom / Våronnløpet | D13-14 | 36.38 | 2 /2 | 6.46 | 18.28 | 3.25 | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | C-Åpen | 23.15 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 29.12.2018 | Marsipanløpet | DK | 1.15.53 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2018 | Klubbmesterskap | D/H11-14 | 48.15 | 6 /8 | 6.27 | 10.17 | 1.22 | – | – | – |
| 10.10.2018 | Nammo-cup 2018, Etappe 6 Nattløp jaktstart/fellesstart | D 11-12 | 29.55 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Snertingdalsløpet | D 11-12 | 1.27.34 | 5 /7 | 40.27 | (36.42) | 16.57 | 20.09 | 3.33 | |
| 08.09.2018 | Nammo-Cup 2018, Etappe 5 (Finale) | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2018 | Nammo-Cup 4 | D 11-12 | 20.11 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | Myrtrampen | D 11-12 | 2.01.36 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2018 | Nammo-cup 3 | D 11-12 | 41.18 | 3 /8 | 4.10 | 18.03 | 1.49 | 17.12 | 1.38 | |
| 02.06.2018 | KM sprint | D11-12 | 24.49 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2018 | Nammo-Cup etappe 2 | D 11-12 | 25.59 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2018 | VestMjøsa-cup 2 | C | 1.01.21 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2018 | Våronnløpet | D11-12 | 45.24 | 4 /7 | 4.26 | 19.15 | 1.53 | 17.40 | 1.51 | – |
| 02.05.2018 | Sprintcup 2/Vestmjøsa-cup 1 | D -12 | 18.33 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | Nammo-cup 1 | D 11-12 | 24.13 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | Nammo-cup 5 Finale | D 11-12 | 43.40 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2017 | Nammo-cup 4 | D 11-12 | 58.35 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2017 | Nammo-cup 3 | D 11-12 | 39.19 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2017 | Pinsesprinten | D 11-12 | 40.34 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2017 | VestMjøsa-cup 3 / Hedemarken sprint cup løp 4 | C | 23.40 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2017 | Nammo-cup 2 | D 11-12 | 54.55 | 4 /4 | 10.35 | 24.18 | 4.41 | – | – | – |
| 03.05.2017 | VestMjøsa-cup 2 | N | 17.44 | 5 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2017 | VestMjøsa-cup 1 | N | 24.38 | 5 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2017 | Nammo-cup 1 | D 11-12 | 1.06.50 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2016 | Furugampen 2016 | N-åpen | 22.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2016 | Gjø-Vard-løpet | D -10 | 19.39 | – | 3.18 | 12.42 | 2.08 | 12.16 | 0.57 | |
| 17.09.2016 | Nammo-cup 5 | N-Åpen | 18.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2016 | Nammo-cup 4 | N-Åpen | 27.58 | – | 2.01 | 11.50 | 0.51 | 12.15 | 0.43 | |
| 05.06.2016 | Ringsakersprinten | D -10 | 24.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2016 | Nammo-cup 3 | N-Åpen | 13.41 | – | 0.19 | 10.37 | 0.15 | 13.14 | 0.46 | – |
| 25.05.2016 | Nammo-cup 2 | N-Åpen | 12.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2016 | Våronnløpet | N-åpen | 17.56 | – | 1.05 | 16.55 | 1.01 | – | – | – |
| 27.04.2016 | Nammo-cup 1 | N-Åpen | 25.13 | – | – | – | – | – | – | – |