Løperprofil
Elisabeth Størseth
Selbu
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
Sprintrankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.51
- Løpskapasitet
- 17.16
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 26.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4229 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4761 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0806 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0803 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1496 |
| bomVekt | 9,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5943 |
| bomStorSigma | 0,7783 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9493 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4593,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5016,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.58
- Løpskapasitet
- 13.47
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 18.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5301 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6735 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0734 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1136 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9528 |
| bomVekt | 14,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2339 |
| bomStorSigma | 0,6444 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6945 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | 0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5111,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5182,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.01
- Løpskapasitet
- 16.21
- O-evne
- 2.40
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.53
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.09.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2448 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2809 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3091 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0202 |
| bomVekt | 0,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7475 |
| bomStorSigma | 0,9119 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3846,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4474,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 26.05.2025 Treningsløp Malvik - Lauvtjønna, bom 3.19 | 87 | – |
| Bom over fem minutter | 54 | 23.09.2019 Malvik #17 - Stavsjøen, bom 8.20 | 100 | – |
| Bom over ti minutter | 58 | 23.09.2019 Malvik #17 - Stavsjøen, bom 22.52 | 177 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.05.2025 | Treningsløp Malvik - Lauvtjønna | Kort | 1.29.57 | 6 | 8.21 | 20.24 | 1.54 | 19.11 | 1.41 | |
| 06.05.2024 | Malvik #5 - Stavsjøen | Kort | 1.04.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Løp 2 Rotvoll | D 40-44 år/Kort (hvit) | 34.30 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | AK-åpen | 37.17 | 5 /6 | 6.36 | 18.20 | 3.15 | 14.23 | 0.14 | |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | Oppdal 2-dagers | D 40- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Løp 21. Nattløp Rotvoll | D 35-39 år/Mellom (grønn) | 28.58 | 5 | 2.53 | 13.57 | 1.23 | 15.00 | 1.51 | |
| 23.09.2019 | Malvik #17 - Stavsjøen | B-nivå | 1.37.28 | 7 | 32.55 | 21.01 | 7.06 | – | – | – |
| 10.09.2019 | Løp 17. Nattløp Nilsbyen | D 35-39 år/Kort (hvit) | 44.37 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Lang | D - B | 51.06 | 24 /30 | 17.40 | 20.45 | 7.10 | 15.17 | 1.55 | |
| 23.08.2019 | Midt-Norsk Mesterskap Sprint | Direkte A | 20.49 | 12 /17 | 0.22 | 10.27 | 0.11 | 10.08 | 0.10 | |
| 12.08.2019 | Løp 13, Hollum Melhus | D 35-39 år/Kort (hvit) | 39.52 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Vårløpet | Direkte B | 48.45 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2019 | Trondheim Sprintcup - løp 4 | D 21- | 29.28 | 12 /14 | 1.31 | 10.22 | 0.32 | 10.04 | 0.11 | |
| 25.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 21- | 27.42 | 11 /13 | 0.44 | 9.56 | 0.16 | 9.55 | 0.12 | |
| 11.04.2019 | Trondheim sprintcup - løp 3 | D 21- | 19.14 | 14 /17 | 0.34 | 9.29 | 0.17 | 9.55 | 0.12 | |
| 03.01.2019 | HL kveldssamling 1 med 3D-O | Gjester | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | D17- C | 36.10 | 1 /5 | 1.00 | 12.30 | 0.21 | 14.00 | 1.03 | |
| 24.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap, sprint | D 21- | 24.09 | 24 /27 | 0.13 | 9.37 | 0.05 | 10.06 | 0.14 | |
| 15.07.2018 | Moskusspretten - orienteringsløp på Dovrefjell | Damer - Kort løype | 33.46 | 4 /19 | 2.45 | 13.40 | 1.07 | 14.38 | 1.20 | |
| 08.07.2018 | Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018 | DIRB | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018 | DIRB | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2018 | Sommerløpene i Nord-Østerdal 2018 | DIRB | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2018 | Trondheim Sprintcup 2018 Fakturagrunnlag | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Vårløpet | Direkte B | 41.22 | 11 /11 | 12.10 | 18.27 | 5.26 | 15.08 | 1.28 | |
| 03.05.2018 | Trondheim Sprintcup, Finale | D 21- | 34.56 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2018 | TA-sprint 4 / Trondheim sprintcup 4 | TRH D 21- | 23.47 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2018 | Sprintcup 3 | D 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2018 | Sprintcup 2 | D 21- | 23.27 | 11 /13 | 0.57 | 10.04 | 0.24 | 10.11 | 0.15 | |
| 05.04.2018 | Sprintcup 1 | D21 | 24.39 | 23 /25 | 2.53 | 11.24 | 1.20 | 10.11 | 0.15 | |
| 02.10.2017 | Malvik Nattløp Sekkhølet | C | 1.04.42 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2017 | Gimse by Night, fellesstart | B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2017 | Norsk O-Festival mellom | Direkte B | 51.00 | 24 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2017 | Norsk O-Festival lang | Direkte C | 36.49 | 7 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2017 | Norsk O-Festival sprint | Direkte B | 37.31 | 24 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2017 | KM - sprint | D 35- | 25.35 | 4 /4 | 3.36 | 11.14 | 1.35 | 10.04 | 0.16 | |
| 07.05.2017 | Vårløpet | Direkte B | 42.53 | 6 /10 | 2.09 | 14.45 | 0.44 | 15.04 | 0.43 | |
| 04.05.2017 | Trondheim Sprintcup, finale | D 21- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2017 | Sprintcup 3 | D 21- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2017 | Trondheim Sprintcup, løp 2 | D 21- | 30.31 | 23 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2017 | Trondheim Sprintcup, løp 1 | D21 | 30.34 | 28 /31 | 1.33 | 10.57 | 0.33 | 10.05 | 0.11 | – |
| 12.02.2017 | Ski-o-nærløp på Selbuskogen | D 3km | 53.02 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2016 | Trondheim Urban | ÅK | 31.16 | 4 /7 | 0.37 | 14.12 | 0.17 | 15.06 | 0.35 | |
| 27.09.2016 | Løp 22 - Sveberg | D 35-39 år/Mellom (grønn) | 39.38 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2016 | Sommerløpene i Nord-Østerdal. Løp 3 | D 17-C | 26.39 | 1 /9 | 1.00 | 13.04 | 0.29 | 15.51 | 0.38 | – |
| 01.07.2016 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Løp 2 - Kort mellomdistanse Røros | D 17-C | 23.07 | 4 /9 | 1.27 | 17.00 | 1.04 | 15.51 | 0.38 | – |
| 30.06.2016 | Sommerløpene i Nord-Østerdal - Løp 1 - Sprint i Røros sentrum | Dir A | 20.38 | 6 /18 | 0.33 | 9.22 | 0.15 | – | – | – |
| 08.05.2016 | Vårløpet | Direkte B | 44.06 | 8 /11 | 0.53 | 22.45 | 0.27 | – | – | – |