Løperprofil
Emil Skaug
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.44
- Løpskapasitet
- 9.34
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 04.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1681 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0881 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,093 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0818 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1813 |
| bomVekt | 23,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3744 |
| bomStorSigma | 0,6079 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0669 |
| havariVekt | 1,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6274 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2546,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2856,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.24
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2129 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0227 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2015 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0439 |
| bomVekt | 4,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5614 |
| bomStorSigma | 0,7971 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0825 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2434 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2917,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.11
- Løpskapasitet
- 9.24
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 06.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3054 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2843 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2615 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,97 |
| bomVekt | 2,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5023 |
| bomStorSigma | 0,8702 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0687 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8154 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2220,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2641,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.55
- Løpskapasitet
- 6.26
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.55
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6735 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,776 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4023 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9791 |
| bomVekt | 0,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4066 |
| bomStorSigma | 0,8205 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,033 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1537,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1890,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 41 | 24.08.2024 Nydalten KM langdistanse, bom 3.08 | 63 | – |
| Bom over fem minutter | 127 | 31.08.2019 Nydalten med Trimtex cup, bom 6.54 | 141 | – |
| Bom over ti minutter | 269 | hele karrieren siden 2015 | 269 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.06.2025 | NSK Klubbcup #2 - 2025 | H 17- | 54.59 | 19 /20 | 1.41 | 13.27 | 0.25 | 11.28 | 1.25 | |
| 07.05.2025 | NSK Klubbcup #1 2025 | H 17- | 52.23 | 13 /16 | 5.34 | 10.48 | 1.09 | 11.29 | 1.43 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 15-16 | 1.20.01 | 20 /26 | 10.47 | 13.15 | 1.47 | 12.38 | 1.55 | – |
| 13.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 1 | LokalH | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | H 13-14 | 1.01.29 | 16 /18 | 8.12 | 18.02 | 2.24 | – | – | – |
| 12.06.2022 | KM mellom AOOK - Høydepunktet | H 13-14 | 80.31.59 | 20 /27 | 1.10 | 2093.56 | 0.30 | – | – | – |
| 29.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 2 | Rekrutt | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 1 | Rekrutt | 38.22 | 14 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Rekrutt | 35.05 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | H 13-14 | 1.02.52 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2020 | Sprint X3m løp 3 - Park Sprint | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Hemingløpet - med KM mellomdistanse og Trimtex-cup | H 11-12 | 29.12 | 13 /27 | 1.25 | 13.54 | 0.40 | 14.51 | 1.17 | |
| 20.06.2020 | Romerike 2-dagers - Romeriksløpet 2020 - med Trimtex-cup - koronaklarert | H 11-12 | 36.09 | 9 /14 | 1.16 | 16.42 | 0.35 | 16.26 | 1.37 | |
| 16.06.2020 | Råtassløp for 0-16 år | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 40.19 | 51 /86 | 3.59 | 19.15 | 1.54 | 16.53 | 1.18 | – |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | H 11-12 | 37.54 | 11 /19 | 7.49 | 20.05 | 4.08 | 16.36 | 2.15 | – |
| 28.08.2019 | Råtassløp #3 | H10-12 | 38.52 | 5 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | NSK Cup nr 3 2019, Klubbmesterskap | H11-12 | 48.22 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2019 | Råtassløp 1 | HC | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2018 | Råtass- og rekruttløp | H 10-12 | 51.19 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2018 | Råtassløp #3 | H10-12 | 38.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | H-10 | 32.47 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2017 | Råtassløp, løp nr 2 | M-N | 26.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2017 | Råtassløp 1 | HN | 28.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | N-åpen | 23.40 | – | 0.12 | 11.04 | 0.06 | – | – | – |
| 01.10.2016 | OSI/GeoForm Rankingløp 22 | Kort | 1.29.01 | 30 /37 | 6.18 | 35.30 | 2.31 | – | – | – |
| 30.08.2016 | Nydalens Skilklub Klubbmesterskap | H-12N | 22.43 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2016 | Råtassløp | M-N | 32.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2016 | Råtassløp nr 1 | HN | 49.20 | – | 10.38 | 26.29 | 5.43 | – | – | – |
| 31.08.2015 | Råtassløp nummer 2 2015 | M-N | 33.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2015 | Nordmarkskarusellen løp 2 | H -10 | 54.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2015 | Nordmarkskarusellen løp 1 15 | H10-12(LETT-N) | 26.43 | 5 | 6.36 | 18.20 | 4.32 | – | – | – |