Løperprofil
Steffen Hartmann
TGV Horn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.56
- Løpskapasitet
- 11.55
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 09.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0517 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0395 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0932 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0971 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1995 |
| bomVekt | 47,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1804 |
| bomStorSigma | 0,6684 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0433 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 1,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0023 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,8834 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0143 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3173,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3442,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.34
- Løpskapasitet
- 7.22
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0945 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1066 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1014 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0366 |
| bomVekt | 16,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1308 |
| bomStorSigma | 0,6431 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,06 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2733,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2803,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 3.01 | 146 | – |
| Bom over fem minutter | 191 | 17.08.2019 WOC2019 - Spectatorrace 6, bom 5.59 | 191 | – |
| Bom over ti minutter | 300 | hele karrieren siden 2016 | 300 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M40B | 1.40.57 | 28 /46 | 6.29 | 11.38 | 0.45 | 12.45 | 1.10 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M40B | 53.14 | 32 /47 | 5.23 | 12.03 | 1.13 | 12.45 | 1.10 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M40-1 | 1.38.42 | 44 /58 | 8.05 | 11.30 | 0.56 | 12.45 | 1.10 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M40B | 16.02 | 24 /42 | 0.41 | 7.25 | 0.19 | 7.17 | 0.12 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M40-1 | 18.45 | 38 /46 | 0.37 | 7.23 | 0.15 | 7.17 | 0.12 | – |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | H 40- | 1.38.08 | 16 /16 | 4.19 | 13.57 | 0.37 | 13.55 | 1.01 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | HE | 1.04.17 | 58 /63 | 5.03 | 14.33 | 1.09 | 13.55 | 1.01 | |
| 24.10.2021 | City Long Distance | Men Elite (H21-39) | 1.48.33 | 29 /51 | 3.18 | 11.29 | 0.21 | 12.06 | 0.57 | |
| 23.10.2021 | Forest Middle Distance | Men Elite (H21-39) | 1.02.00 | 23 /46 | 0.55 | 11.42 | 0.10 | 12.06 | 0.57 | |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | M 21-E | 2.03.49 | 55 /67 | 9.45 | 12.37 | 1.00 | 12.17 | 1.43 | – |
| 16.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 5 | M 21-E | 1.06.28 | 63 /89 | 8.28 | 11.48 | 1.30 | 12.17 | 1.43 | – |
| 15.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 4 | M 21-E | 51.48 | 44 /66 | 3.08 | 10.25 | 0.38 | 12.17 | 1.43 | – |
| 14.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 3 | M 21-E | 1.04.50 | 80 /93 | 6.38 | 12.12 | 1.15 | 12.17 | 1.43 | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | M 21-E | 1.11.26 | 47 /55 | 11.54 | 12.00 | 2.00 | 12.17 | 1.43 | – |
| 12.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 1 | M 21-E | 25.02 | 26 /30 | 0.32 | 7.14 | 0.09 | – | – | – |
| 14.08.2016 | NightHawk World Ranking mellomdistanse | H21 E2 | 1.13.48 | 33 /39 | 5.09 | 13.16 | 0.56 | – | – | – |