Løperprofil
Halvdan Ramberg Moe
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
Sprintrankingen
26 løp
C-rankingen
18 løp
Skogsrankingen
nr. 3494 av 3540
Nr. 3494 av 3540 blant menn i Norge · nr. 214 av 216 i klassen H70–74 · nr. 38 av 39 i 1952-kullet
- Forventet kmtid
- 23.53
- Løpskapasitet
- 22.17
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 19.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6782 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6902 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0815 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0366 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2537 |
| bomVekt | 44,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,482 |
| bomStorSigma | 0,8258 |
| antallBom | 63 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0594 |
| havariVekt | 2,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8152 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0076 |
| fartSesongSin | 0,0122 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5930,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6358,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1644 av 1658
Nr. 1644 av 1658 blant menn i Norge · nr. 88 av 89 i klassen H70–74 · nr. 18 av 18 i 1952-kullet
- Forventet kmtid
- 15.32
- Løpskapasitet
- 15.22
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 4,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 50 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,641 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,649 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0465 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0197 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2089 |
| bomVekt | 100,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9183 |
| bomStorSigma | 0,4433 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0976 |
| havariVekt | 6,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,427 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5701 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5760 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 185 av 204
Nr. 185 av 204 blant menn i Norge · nr. 9 av 11 i klassen H70–74 · nr. 3 av 3 i 1952-kullet
- Forventet kmtid
- 18.41
- Løpskapasitet
- 17.21
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3084 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1214 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0391 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6709 |
| bomVekt | 63,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4847 |
| bomStorSigma | 0,9703 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1011 |
| havariVekt | 5,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5288 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4098,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4411,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 47 | 19.05.2026 Pokalkamp #3, bom 2.04 | 97 | nr. 1727 |
| Bom over fem minutter | 100 | 23.09.2025 Sprintcup-6 Bergen, bom 12.58 | 175 | nr. 2743 |
| Bom over ti minutter | 100 | 23.09.2025 Sprintcup-6 Bergen, bom 12.58 | 306 | nr. 5023 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | H60- | 37.08 | 10 /11 | 0.32 | 15.37 | 0.13 | 15.19 | 0.11 | |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | H60- | 33.00 | 7 /7 | 2.44 | 16.43 | 1.23 | 15.29 | 0.12 | |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | C-åpen 17- | 41.18 | 7 | 0.36 | 18.25 | 0.16 | 18.27 | 1.25 | |
| 19.05.2026 | Pokalkamp #3 | H65- | 55.50 | 13 /14 | 4.04 | 24.22 | 1.47 | 23.14 | 1.30 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | H 60- | 28.21 | 11 /11 | 1.34 | 16.26 | 0.58 | 15.12 | 0.13 | |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | H65- | 52.38 | 18 /19 | 3.06 | 22.43 | 1.20 | 22.42 | 1.39 | |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | H 60- | 28.14 | 3 /4 | 1.51 | 15.39 | 1.02 | 14.59 | 0.13 | |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | C-åpen 17- | 50.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | H 60- | 29.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.11.2025 | Fana IL Vintercup #1 2025/2026 | H60- | 49.58 | 6 /6 | 2.56 | 16.21 | 0.58 | 14.51 | 0.13 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | H 60- | 43.13 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | H 60- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Pokalkamp-7 Bergen | C-åpen 17- | 35.37 | 3 /9 | 0.42 | 17.02 | 0.20 | 18.08 | 1.32 | |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | H 60- | 33.01 | 4 /8 | 4.24 | 16.38 | 2.13 | 14.55 | 0.13 | |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 17- | 47.45 | 7 /18 | 1.04 | 17.38 | 0.28 | 18.19 | 1.41 | |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | H 60- | 22.07 | 9 /9 | 1.45 | 14.26 | 1.09 | 14.35 | 0.11 | |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | C-åpen 17- | 1.04.46 | 14 /14 | 11.25 | (28.21) | 5.00 | 18.00 | 1.51 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | H 60- | 27.57 | 10 /11 | 1.39 | 16.05 | 0.57 | 14.35 | 0.11 | |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | C-åpen 17- | 1.18.08 | 6 /7 | 6.11 | (28.36) | 2.16 | 17.28 | 1.38 | |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | H 60- | 21.54 | 8 /8 | 1.40 | 15.41 | 1.12 | 14.39 | 0.11 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | H65- | 1.27.47 | 22 /24 | 18.05 | (29.53) | 6.09 | 20.43 | 1.55 | |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | HC | 42.28 | 18 /24 | 2.27 | 18.29 | 1.10 | 18.46 | 1.29 | |
| 19.09.2024 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering 2024 | C-åpen 17- | 1.32.53 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | C-åpen 17- | 35.14 | 3 /8 | 2.06 | 15.48 | 0.57 | 16.54 | 1.28 | |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | H 60- | 23.55 | 9 /10 | 0.45 | 14.28 | 0.27 | 14.39 | 0.09 | |
| 20.08.2024 | Sprintcup 5/24 | H60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | C-åpen 17- | 57.56 | 6 /9 | 14.14 | 19.37 | 4.49 | 16.51 | 1.36 | |
| 13.06.2024 | "Ungdomsløp" - For alle aldre | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | C-åpen 17- | 33.09 | 4 /10 | 2.15 | 15.34 | 1.03 | 16.56 | 1.21 | |
| 14.05.2024 | Sprintcup 3/24 | H60- | 30.21 | 6 /8 | 2.07 | 16.08 | 1.07 | 15.08 | 0.10 | |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | C-åpen 17- | 28.13 | 3 /14 | 1.26 | 15.09 | 0.46 | 17.44 | 1.34 | |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | H60- | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | H60- | 33.31 | 8 /9 | 1.27 | 15.28 | 0.40 | 15.00 | 0.10 | |
| 19.09.2023 | pokalkampfinale Bergen | C-åpen 17- | 34.27 | 6 /11 | 2.02 | 17.34 | 1.02 | 18.50 | 1.45 | |
| 12.09.2023 | Sprintcup 4 Bergen | H60- | 27.50 | 10 /11 | 1.44 | 16.49 | 1.03 | 15.00 | 0.10 | |
| 13.06.2023 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 1.07.56 | 11 /14 | 9.56 | 22.56 | 3.21 | 20.05 | 1.59 | |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 46.00 | 8 /16 | 1.50 | 17.31 | 0.42 | 19.08 | 1.43 | |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | C-åpen 17- | 40.50 | 10 /17 | 1.32 | 18.45 | 0.42 | 19.08 | 1.43 | |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | H60- | 21.39 | 8 /9 | 1.00 | 16.19 | 0.45 | 15.13 | 0.09 | |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | H60- | 42.46 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2022 | sprintcup 5 Bergen | H60- | 35.08 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | pokalkampfinale Bergen | C-åpen 17- | 1.07.38 | 11 /13 | 17.49 | 25.27 | 6.42 | 21.29 | 2.59 | |
| 23.08.2022 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 1.15.35 | 10 /10 | 22.36 | (31.48) | 9.30 | 20.54 | 1.56 | |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 54.17 | 7 /11 | 4.38 | 19.11 | 1.38 | 18.00 | 0.54 | |
| 31.05.2022 | pokalkamp 3 Bergen | H65- | 1.08.18 | 16 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | pokalkamp 2 Bergen | C-åpen 17- | 29.09 | 6 /9 | 0.13 | 17.12 | 0.08 | 17.19 | 0.44 | – |
| 03.05.2022 | pokalkamp 1 Bergen | C-åpen 17- | 39.49 | – | 2.58 | 18.43 | 1.24 | 17.19 | 0.44 | – |
| 27.10.2020 | vintercup 1 Fana | H60- | 58.04 | 5 /8 | 0.36 | 20.01 | 0.12 | 20.36 | 1.48 | |
| 14.10.2020 | nattcup 1 Bergen | HC | 56.17 | 13 /14 | 14.20 | 27.37 | 7.02 | 20.36 | 1.48 | |
| 24.09.2020 | klubbmesterskap Fana IL | H 60- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2020 | Pokalkamp 3 Bergen - Skagemarken | H65- | 50.51 | 12 /20 | 3.25 | 17.53 | 1.12 | 19.50 | 1.38 | |
| 08.09.2020 | pokalkamp 2 Bergen | H65- | 1.10.26 | 14 /16 | 9.25 | 21.19 | 2.51 | 19.50 | 1.38 | |
| 01.09.2020 | Sprintcup 1 Bergen | H60- | 31.04 | 11 /13 | 1.11 | 16.09 | 0.37 | 13.44 | 0.09 | |
| 19.02.2020 | nattcup 5 Bergen | HC | 32.56 | 9 /10 | 2.49 | 23.37 | 2.01 | 19.51 | 1.36 | |
| 18.02.2020 | vintercup 4 Fana | H-1960 | 43.23 | 4 /6 | 1.13 | 18.33 | 0.31 | 19.51 | 1.36 | |
| 21.01.2020 | vintercup 3 Fana | H-1960 | 42.58 | 6 /6 | 4.00 | 19.10 | 1.47 | 19.38 | 1.47 | |
| 17.12.2019 | vintercup 2 Fana | H-1960 | 45.29 | 3 /5 | 1.42 | 18.04 | 0.41 | 19.48 | 1.47 | |
| 19.11.2019 | vintercup 1 Fana | H-1960 | 35.33 | 8 /8 | 2.36 | 19.10 | 1.24 | 20.09 | 1.55 | |
| 03.10.2019 | klubbmesterskap Fana IL | H 13-AK | 41.17 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen B | 1.05.00 | 23 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Sprintcup 5 Bergen | H60- | 24.52 | 8 /12 | 0.14 | 12.40 | 0.07 | 12.56 | 0.09 | |
| 10.09.2019 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2019 | Sprintcup 4 Bergen | H60- | 33.32 | 8 /9 | 0.44 | 13.06 | 0.17 | 12.56 | 0.09 | |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen B | 49.44 | 22 /28 | 2.39 | 21.01 | 1.07 | 20.31 | 1.59 | |
| 20.08.2019 | Sprintcup 3 Bergen | H60- | 29.57 | 8 /12 | 0.27 | 13.04 | 0.12 | 13.02 | 0.11 | |
| 21.05.2019 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen C | 26.57 | 8 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Sprintcup 1 Bergen | H60- | 35.33 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 07.03.2019 | vintercup nr.5 Fana IL | H-1959 | 52.58 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2019 | Nattcup 4 Bergen | HC | 41.49 | 14 /16 | 8.45 | 21.35 | 4.31 | 20.00 | 2.13 | |
| 03.01.2019 | vintercup nr.3 Fana IL | H-1959 | 35.38 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2018 | Nattcup 1 Bergen | HC | 43.36 | 7 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2018 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 1.00.44 | 15 /20 | 5.19 | 18.59 | 1.40 | 20.13 | 2.04 | |
| 21.08.2018 | Sprintcup 3 Bergen | H60- | 37.54 | 14 /16 | 2.46 | 15.00 | 1.06 | 13.10 | 0.12 | |
| 14.08.2018 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen B | 1.14.03 | 21 /22 | 22.27 | 28.11 | 8.33 | 20.13 | 2.04 | |
| 19.06.2018 | klubbmesterskap Fana IL | H N | 16.03 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2018 | Pokalkamp 3 Bergen | H65- | 1.20.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Pokalkamp 2 Bergen | H65- | 1.25.55 | 9 /11 | 9.53 | 20.07 | 2.19 | 19.38 | 1.31 | |
| 08.05.2018 | Pokalkamp 1 Bergen | H65- | 1.07.10 | 12 /15 | 2.55 | 20.18 | 0.53 | 19.38 | 1.31 | |
| 24.04.2018 | Sprintcup 2 Bergen | H60- | 30.43 | 8 /10 | 0.19 | 12.38 | 0.08 | 12.49 | 0.10 | |
| 12.03.2018 | Vintersprintcup nr.5 Fana IL | H60- | 46.16 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.02.2018 | Vintersprintcup nr.4 Fana IL | H60- | 44.19 | 2 /3 | 4.04 | 14.10 | 1.18 | 12.53 | 0.11 | |
| 08.01.2018 | Vintersprintcup nr.3 Fana IL | H60- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.12.2017 | Vintersprintcup nr.2 Fana IL | H60- | 39.56 | 4 /5 | 3.31 | 14.56 | 1.19 | 12.56 | 0.10 | |
| 06.11.2017 | Klubbløp (vintersprintcup nr.1) Fana IL | H60- | 29.49 | 2 /5 | 0.44 | 13.07 | 0.19 | 12.34 | 0.08 | |
| 01.10.2017 | klubbmesterskap Fana IL | H 60- | 1.19.13 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Pokalkampfinale Bergen | H65- | 1.34.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2017 | Sprintcup 5 Bergen | H60- | 34.55 | 6 /6 | 0.40 | 13.52 | 0.16 | 12.32 | 0.09 | |
| 29.08.2017 | Pokalkamp 6 Bergen | H65- | 1.49.55 | 13 /14 | 22.02 | 27.12 | 5.27 | 19.18 | 1.51 | |
| 22.08.2017 | Pokalkamp 5 Bergen | H65- | 1.20.55 | 8 /10 | 9.05 | 19.50 | 2.14 | 19.18 | 1.51 | |
| 13.06.2017 | Sprintcup 4 Bergen | H60- | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2017 | klubbmesterskap Fana IL sprint | H 60- | 37.07 | 3 /3 | 1.21 | 12.11 | 0.27 | 11.58 | 0.09 | |
| 06.06.2017 | Pokalkamp 4 Bergen | H65- | 1.18.33 | 8 /12 | 3.32 | 18.54 | 0.51 | 17.18 | 0.55 | |
| 02.05.2017 | Sprintcup 2 Bergen | H60- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2016 | Nattcup 3 Bergen | HC | 53.10 | 4 /11 | 4.12 | 15.28 | 1.13 | 14.58 | 0.54 | – |
| 02.10.2016 | klubbmesterskap | H 60- | 1.30.26 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2016 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen B | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2016 | Sprintcup 3 Bergen | H60- | 32.14 | 9 /11 | 0.59 | 13.23 | 0.24 | 12.27 | 0.09 | – |
| 16.08.2016 | Pokalkamp 5 Bergen | H50- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2016 | klubbmesterskap Fana IL sprint | H 60- | 47.20 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2016 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen B | 50.12 | 16 /26 | 0.59 | 19.49 | 0.23 | – | – | – |
| 10.05.2016 | Pokalkamp 2 Bergen | H50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Sprintcup 2 Bergen | H60- | 34.29 | 6 /8 | 0.58 | 13.18 | 0.22 | – | – | – |