Løperprofil
Peder Stenberg-Nilsen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.57
- Løpskapasitet
- 7.38
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 5.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 25.05.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3944 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0883 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0864 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5103 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0106 |
| bomVekt | 0,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4915 |
| bomStorSigma | 0,8341 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2029,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2380,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.39
- Løpskapasitet
- 5.27
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.05.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3976 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2485 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0581 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0005 |
| bomVekt | 0,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2197 |
| bomStorSigma | 0,7051 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2019,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2095,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 8.19
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 08.09.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4305 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,487 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5337 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9945 |
| bomVekt | 1,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6206 |
| bomStorSigma | 0,8921 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1958,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2488,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.06
- Løpskapasitet
- 8.09
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 8.45
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.09.2011)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4477 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,9081 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0934 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9979 |
| bomVekt | 0,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5483 |
| bomStorSigma | 0,8885 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1925,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2386,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 25.05.2014 Nydalten, bom 2.37 | 37 | – |
| Bom over fem minutter | 29 | 27.04.2014 Norwegian Spring - Solrenningen, bom 8.25 | 78 | – |
| Bom over ti minutter | 254 | 21.04.2012 Norwegian Spring - Vårstafetten, bom 11.10 | 254 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.05.2014 | Nydalten | H 15-16 | 1.04.53 | 17 /28 | 4.18 | 10.51 | 0.43 | 13.51 | 2.57 | |
| 14.05.2014 | AOOK KM Sprint | H 15-16 | 18.49 | 18 /38 | 0.32 | 6.51 | 0.12 | 7.04 | 0.10 | – |
| 27.04.2014 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 15 | 1.27.24 | 24 /31 | 25.39 | 17.36 | 5.10 | 15.27 | 3.33 | – |
| 08.09.2013 | Ivar O-løpet | H13-14 | 32.52 | 15 | 8.28 | 15.20 | 3.57 | 13.22 | 2.04 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 13-14 | 15.04 | 15 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 13-14 | 31.59 | 22 /44 | 4.53 | 12.24 | 1.54 | 13.29 | 1.59 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 13-14 | 34.21 | 24 /44 | 3.55 | 13.44 | 1.34 | 13.29 | 1.59 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | H 13-14 | 50.28 | 32 /40 | 9.31 | 16.49 | 3.10 | 13.29 | 1.59 | |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | H 14 | 40.12 | 20 /49 | 4.02 | 12.11 | 1.13 | 13.21 | 2.10 | |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | H 14 | 51.26 | 24 /55 | 10.44 | 14.33 | 3.02 | 13.21 | 2.10 | |
| 04.06.2013 | Nydalens SK Klubbmesterskap | H13-14 | 18.30.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2013 | Gromsprinten og Trimtexcup | H 13-14 | 17.25 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2013 | Nydalten. Trimtexcup og uttak Unionsmatchen | H 13-14 | 52.19 | 25 /45 | 5.30 | 15.07 | 1.35 | 13.37 | 2.24 | |
| 21.04.2013 | Norwegian Spring - Solrenningen | H14 | 38.23 | 12 /33 | 6.11 | 12.49 | 2.04 | 13.25 | 2.24 | |
| 13.10.2012 | Blodslitet | H13-14 | 49.08 | 27 /82 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2012 | Modum 2-dagers | H 13-14 | 54.04 | 14 /16 | 17.06 | 16.03 | 5.05 | 13.59 | 2.48 | |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H13 | 43.01 | 23 /39 | 14.14 | 16.28 | 5.27 | 13.20 | 2.03 | |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | H13 | 31.56 | 18 /38 | 4.41 | 13.15 | 1.57 | 13.20 | 2.03 | |
| 05.06.2012 | Nydalens SKs klubbmesterskap 2012 | H13-14 | 28.47 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2012 | Løvspretten | H 13-14 | 37.02 | 9 /23 | 1.49 | 12.26 | 0.37 | 12.34 | 1.13 | |
| 29.04.2012 | Smaaleneneløpet | H13-14 | 35.17 | 16 /45 | 0.20 | 11.24 | 0.06 | 13.05 | 1.35 | – |
| 22.04.2012 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 13-14 | 46.49 | 19 /63 | 6.52 | 12.53 | 1.53 | 13.05 | 1.35 | – |
| 21.04.2012 | Norwegian Spring - Vårstafetten | Løype: 1 | 50.34 | 27 | 12.21 | 18.17 | 4.28 | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | H11-12 | 36.26 | 14 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2011 | Nydalten (med KM lang) | H11-12 | 33.51 | 15 /35 | 10.19 | 15.01 | 4.35 | 12.25 | 1.42 | – |
| 07.06.2011 | NSK Klubbmesterskap 2011 | H11-12 | 17.52 | 2 /14 | 0.22 | 9.34 | 0.12 | – | – | – |
| 15.05.2011 | KM Sprint Oslo og Akershus | H11-12 | 12.16 | 5 | 1.10 | 8.18 | 0.47 | – | – | – |
| 07.05.2011 | Kvist-Kvaset | Løype: 1 | 13.14 | 3 | 0.15 | 9.16 | 0.10 | – | – | – |