Løperprofil
Henriette Smeby
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
27 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.36
- Løpskapasitet
- 10.35
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 24.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0658 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0635 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0714 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1446 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8781 |
| bomVekt | 12,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4425 |
| bomStorSigma | 0,7492 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0736 |
| havariVekt | 0,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3505 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2816,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3087,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.34
- Løpskapasitet
- 6.22
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.42
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 21.06.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2432 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,147 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0826 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9875 |
| bomVekt | 0,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2204 |
| bomStorSigma | 0,7063 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2360,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2436,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.58
- Løpskapasitet
- 7.58
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 6.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 27 (sist 10.09.2013)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4733 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5657 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0838 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,961 |
| bomVekt | 2,11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5521 |
| bomStorSigma | 0,869 |
| antallBom | 45 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1875,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2343,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 8.55
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 14,0 %
- Usikkerhet ±
- 8.34
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.09.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3631 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7655 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1404 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5816 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9949 |
| bomVekt | 0,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5449 |
| bomStorSigma | 0,8831 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2107,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2562,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 28.10.2022 Harry Lagerts Nattcup 2022 - Finale, bom 2.40 | 171 | – |
| Bom over fem minutter | 135 | 19.10.2013 Blodslitet, bom 6.39 | 335 | – |
| Bom over ti minutter | 299 | 22.06.2013 Norsk O-Festival, bom 10.49 | 546 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | AL-åpen | 48.17 | 95 /143 | 2.47 | 11.31 | 0.40 | 11.40 | 0.54 | |
| 28.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - Finale | Kari | 3.07.16 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_3 | Kari | 45.51 | 8 /11 | 6.49 | 11.33 | 1.43 | 11.47 | 1.00 | |
| 12.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - 2 | Kari | 53.45 | 10 /15 | 5.15 | 11.44 | 1.09 | 11.47 | 1.00 | |
| 05.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_B | Kari | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_1 | Kari | 51.31 | 11 /15 | 0.38 | 11.37 | 0.09 | 12.13 | 0.41 | |
| 23.05.2015 | Pinseløp Kongsberg, dag 1 | D 15-16 | 31.35 | 12 /21 | 2.03 | 11.52 | 0.46 | 11.34 | 0.37 | |
| 19.08.2014 | Klubbmesterskap 2014 | D15-16 | 48.18 | 4 /8 | 2.13 | 13.28 | 0.37 | 11.21 | 0.36 | |
| 10.05.2014 | Knut Valstads Minneløp | D1516 | 55.52 | 12 /29 | 3.38 | 12.17 | 0.48 | 11.16 | 0.36 | |
| 27.04.2014 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 15 | 47.49 | 8 /27 | 1.45 | 10.48 | 0.24 | 10.52 | 0.33 | |
| 12.04.2014 | Lørdagskjappen | D 15-16 | 43.50 | 23 /58 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2013 | Blodslitet | D13-14 | 56.39 | 36 /70 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2013 | Fossum Challenge | Damer 10 km | 1.46.21 | 12 | 1.25 | 10.18 | 0.08 | 10.28 | 0.39 | |
| 09.10.2013 | Harry Lagerts Nattcup 2013 Løp3 | C-Lokal | 54.24 | 41 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2013 | Harry Lagerts Nattcup 2013 Løp1 | C-Lokal | 37.21 | 11 /69 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2013 | KM Natt AOOK | D 13-14 | 42.11 | 3 /8 | 4.44 | 12.05 | 1.21 | 11.02 | 0.42 | |
| 07.09.2013 | KM Mellomdistanse AOOK. Trimtexcup | D 13-14 | 27.44 | 2 /20 | 0.12 | 10.04 | 0.04 | 11.02 | 0.42 | |
| 31.08.2013 | KM langdistanse AOOK. Trimtexcup | D 13-14 | 36.11 | 3 /24 | 0.50 | 10.37 | 0.15 | 11.04 | 0.42 | |
| 04.08.2013 | Hovedløpet Langdistanse | D 14 | 29.45 | 4 /61 | 0.26 | 10.30 | 0.09 | 11.04 | 0.42 | |
| 03.08.2013 | Hovedløpet Sprint | D 14 | 16.13 | 5 /70 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 13-14 | 31.33 | 2 /35 | 1.16 | 10.31 | 0.25 | 11.13 | 0.47 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 13-14 | 29.28 | 2 /35 | 1.19 | 11.25 | 0.31 | 11.13 | 0.47 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 13-14 | 29.39 | 8 /32 | 2.05 | 11.51 | 0.50 | 11.13 | 0.47 | |
| 07.07.2013 | Sørlandsgaloppen 2013 | D 13-14 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2013 | Norsk O-Festival | D 14 | 29.10 | 2 /53 | 0.12 | 10.12 | 0.04 | 11.10 | 0.56 | |
| 22.06.2013 | Norsk O-Festival | D 14 | 36.56 | 23 /60 | 11.28 | 14.12 | 4.25 | 11.10 | 0.56 | |
| 21.06.2013 | Norsk O-Festival | D 14 | 11.30 | 1 /59 | 0.01 | 7.13 | 0.01 | 7.31 | 0.05 | |
| 15.06.2013 | Midtsommerløpene | D 13-14 | 14.12 | 13 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2013 | Nydalens SK Klubbmesterskap | D13-14 | 47.23 | 3 /6 | 3.27 | (15.55) | 1.10 | 11.10 | 0.56 | |
| 01.05.2013 | Kvistkvaset | Løype: 12-1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr 4 | D 13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2013 | Lørdagskjappen / Smaaleneneløpet jaktstart elite og ungdom | D 13-14 | 23.45 | 1 /52 | 0.14 | 10.46 | 0.06 | 11.24 | 0.47 | |
| 23.04.2013 | Oslo City Cup 3 | D 13-16 | 18.11 | 4 /50 | 0.17 | 7.22 | 0.07 | 7.43 | 0.06 | |
| 21.04.2013 | Norwegian Spring - Solrenningen | D14 | 29.28 | 1 /31 | 0.33 | 10.23 | 0.12 | 11.24 | 0.47 | |
| 16.04.2013 | Oslo City Cup 2 | D 13-16 | 19.35 | 2 /45 | 0.06 | 7.22 | 0.02 | 7.43 | 0.06 | |
| 14.04.2013 | Vestfold 2-dagers | D 13-14 | 27.47 | 2 | 1.00 | 10.57 | 0.24 | 11.24 | 0.47 | |
| 13.04.2013 | Vestfold 2-dagers | D 13-14 | 20.12 | 1 /46 | 0.17 | 9.29 | 0.08 | 11.24 | 0.47 | |
| 09.04.2013 | Oslo City Cup, Løp nr. 1 | D13 | 21.40 | 3 /40 | 0.54 | 7.35 | 0.19 | 7.43 | 0.06 | |
| 19.01.2013 | Hovedløp og Sport8cup ski-O | D 14 | 16.30 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.12.2012 | Sesongåpning sprint | D 13-14 | 31.35 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2012 | Harry Lagert Nattcup, Finale | C-Lokal | 1.26.42 | 48 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2012 | Blodslitet | D13-14 | 53.36 | 8 /81 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2012 | Harry Lagert Nattcup, Løp nr 3 | C-Lokal | 37.39 | 24 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2012 | KM Ultralang og Liersprinten | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2012 | Harry Lagert Nattcup, Løp nr 1 | C-Lokal | 32.34 | 26 | 0.48 | 9.41 | 0.14 | 10.08 | 0.40 | |
| 09.09.2012 | Huldersprinten, Trimtexcup | D 13-14 | 45.46 | 4 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2012 | Bækkelagets Høstløp - KM sprint , Trimtexcup | D 13-14 | 9.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2012 | Ivar-O-løpet, KM mellom, Trimtexcup | D13-14 | 28.20 | 5 /32 | 2.14 | 10.22 | 0.49 | 12.05 | 1.08 | |
| 25.08.2012 | Romeriksløpet, KM-langdistanse, Trimtex Cup | D 13-14 | 37.24 | 2 /32 | 5.49 | 11.20 | 1.46 | 12.16 | 1.09 | |
| 08.07.2012 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | 17.23 | 1 /31 | 0.36 | 11.11 | 0.23 | 12.23 | 1.05 | |
| 08.07.2012 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | 19.08 | 4 /28 | 0.47 | 11.53 | 0.29 | 12.23 | 1.05 | |
| 08.07.2012 | Sørlandsgaloppen | D 13-14 | 34.50 | 7 /31 | 3.28 | 12.45 | 1.16 | 12.23 | 1.05 | |
| 08.07.2012 | Morokulien 2-dagers | H60 | 30.57 | 6 /15 | 0.34 | 11.22 | 0.12 | – | – | – |
| 05.07.2012 | Sørlandsgaloppen, SprintPrologen | D 13-14 | 9.30 | 1 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | D13 | 34.45 | 9 /42 | 1.09 | 13.18 | 0.26 | 12.28 | 1.14 | |
| 23.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | D13 | 28.14 | 4 /43 | 0.20 | 11.43 | 0.08 | 12.28 | 1.14 | |
| 22.06.2012 | Norsk O-Festival (Øvrige klasser) | D 13 | 20.10 | 2 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2012 | Nydalens SKs klubbmesterskap 2012 | D13-14 | 31.10 | 3 /6 | 10.18 | 15.09 | 5.00 | 12.28 | 1.14 | |
| 02.06.2012 | Fossum Sprinten, Trimtexcup | D 13-14 | 15.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2012 | Knut Valstads Minneløp, Trimtexcup | D1314 | 32.59 | 1 /46 | 2.16 | 10.27 | 0.43 | 12.09 | 1.11 | |
| 15.05.2012 | Oslo City Cup, løp 5 | D13J | 21.07 | 3 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2012 | Vårløpet, Trimtexcup | D 13-14 | 24.26 | 12 /44 | 2.46 | 13.04 | 1.29 | 12.09 | 1.11 | |
| 08.05.2012 | Oslo City Cup, løp 4 | D13-16 | 18.29 | 9 /60 Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2012 | Kvistkvaset | Løype: 14 | 21.34 | 3 | 1.27 | 9.37 | 0.39 | 10.50 | 0.49 | |
| 29.04.2012 | Smaaleneneløpet | D13-14 | 36.50 | 4 /29 | 4.35 | 11.54 | 1.29 | 13.01 | 1.26 | – |
| 28.04.2012 | Lørdagskjappen | D 13-14 | 27.01 | 3 /73 | 2.09 | 11.00 | 0.53 | 13.01 | 1.26 | – |
| 24.04.2012 | Oslo City Cup, løp 3 | D 13-16 | 16.00 | 10 /58 | 0.33 | 7.51 | 0.16 | 8.23 | 0.08 | – |
| 22.04.2012 | Norwegian Spring - Solrenningen | D 13-14 | 42.31 | 16 /68 | 3.18 | 13.19 | 1.02 | 13.01 | 1.26 | – |
| 21.04.2012 | Norwegian Spring - Vårstafetten | Løype: 1 | 30.13 | 11 | 2.29 | 10.56 | 0.54 | 11.28 | 0.52 | |
| 17.04.2012 | Oslo City Cup - løp 2 | D 13-16 | 21.48 | 5 /52 | 0.29 | 7.55 | 0.11 | 8.23 | 0.08 | – |
| 29.01.2012 | Lierbygda ski-o mellomdistanse | D 13-16 | 27.26 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | D11-12 | 31.30 | 3 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2011 | Publikumsløp | D 11-12 | 25.14 | 1 /12 | 0.33 | 10.39 | 0.14 | 11.44 | 0.49 | – |
| 03.09.2011 | Nydalten (med KM lang) | D11-12 | 25.05 | 3 /21 | 3.10 | 11.07 | 1.24 | 11.44 | 0.49 | – |
| 31.08.2011 | Råtassløp 3 og Rekruttløp | D 10-12 | 13.50 | 1 | 0.01 | 8.28 | 0.01 | 10.23 | 0.47 | – |
| 07.06.2011 | NSK Klubbmesterskap 2011 | D11-12 | 20.41 | 1 /9 | 0.31 | 11.04 | 0.17 | – | – | – |
| 15.05.2011 | KM Sprint Oslo og Akershus | D11-12 | 10.20 | 1 | 0.00 | 5.17 | 0.00 | – | – | – |
| 07.05.2011 | Kvist-Kvaset | Løype: 1 | 14.17 | 4 | 0.28 | 10.00 | 0.20 | – | – | – |
| 05.09.2010 | KM langdistanse AOOK | D11-12 | 28.45 | 2 | – | – | – | – | – | – |