Løperprofil
Tiina Ala-Nissilä
Parma
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.38
- Løpskapasitet
- 16.10
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3575 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3639 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0725 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0335 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1061 |
| bomVekt | 51,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4783 |
| bomStorSigma | 0,87 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0303 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 4,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0044 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0794 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4300,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4691,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.10
- Løpskapasitet
- 10.00
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2099 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,202 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1028 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8434 |
| bomVekt | 9,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3706,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3771,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 4.04 | 46 | – |
| Bom over fem minutter | 16 | 07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu, bom 10.59 | 60 | – |
| Bom over ti minutter | 16 | 07.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu, bom 10.59 | 119 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D55AL | 47.19 | 8 /15 | 5.35 | 18.03 | 2.08 | 17.54 | 1.36 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D55AL | 27.11 | 7 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D55AL | 47.11 | 10 /14 | 11.39 | 21.37 | 5.20 | 17.54 | 1.36 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D55AL | 44.43 | 5 /13 | 4.51 | 18.59 | 2.04 | 17.54 | 1.36 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D55AL | 55.56 | 4 /13 | 1.43 | 17.08 | 0.32 | 17.54 | 1.36 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | W55B | 1.06.50 | 12 /74 | 2.01 | 13.51 | 0.25 | 16.21 | 1.28 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | W55B | 53.34 | 54 /77 | 4.04 | 17.56 | 1.22 | 16.21 | 1.28 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | W55-3 | 1.18.01 | 39 /68 | 7.59 | 16.00 | 1.38 | 16.21 | 1.28 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | W55B | 15.58 | 19 /81 | 0.47 | 9.39 | 0.28 | 9.45 | 0.09 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | W55-3 | 17.52 | 37 /59 | 0.34 | 9.42 | 0.18 | 9.45 | 0.09 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D50AL | 1.42.48 | 3 /5 | 8.56 | 25.16 | 2.12 | 20.19 | 2.19 | |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D50AL | 39.47 | 3 /5 | 9.25 | 19.32 | 4.37 | 20.19 | 2.19 | |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D50AL | 49.51 | 3 /5 | 3.43 | 22.16 | 1.40 | 20.19 | 2.19 | |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D50AL | 1.07.29 | 3 /5 | 17.33 | 19.27 | 5.03 | 20.19 | 2.19 | |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D50AL | 1.04.27 | 2 /4 | 7.35 | 21.16 | 2.30 | 20.19 | 2.19 | |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 49.10 | 2 /48 | 6.46 | 16.57 | 2.20 | 15.02 | 0.50 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 31.08 | 3 /12 | 0.28 | 14.08 | 0.13 | 15.02 | 0.50 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 37.45 | 3 /48 | 2.00 | 14.47 | 0.47 | 15.02 | 0.50 | – |
| 17.07.2016 | Fjord-O vest 2016 | D17C | 28.49 | 4 /48 | 2.07 | 15.38 | 1.09 | 15.02 | 0.50 | – |