Løperprofil
Tone Slåen
Tormod
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 733 av 2062
Nr. 733 av 2062 blant kvinner i Norge
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 11.38
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 10.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0284 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0301 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0896 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0358 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0284 |
| bomVekt | 47,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,292 |
| bomStorSigma | 0,7379 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,038 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0499 |
| havariVekt | 6,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0008 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,703 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3098,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3369,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.01
- Løpskapasitet
- 11.52
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.29
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0721 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1284 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1634 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9542 |
| bomVekt | 1,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7411 |
| bomStorSigma | 0,8237 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0643 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2802,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3308,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.30
- Løpskapasitet
- 12.34
- O-evne
- 0.56
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.22
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0029 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0042 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0969 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9018 |
| bomVekt | 5,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1538 |
| bomStorSigma | 0,6549 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,029 |
| havariVekt | 1,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3006,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3230,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.06.2026 | Skårslåhaugen - Vinstra | Damer - mellomlang løype | 58.54 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2026 | Hardvollsmorka | Damer - kort løype | 31.37 | 4 /17 | 0.18 | 11.48 | 0.07 | 12.55 | 0.57 | |
| 03.06.2026 | Frya - Øvre Arsenal | Damer - kort løype | 48.02 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Kjønås - Ringebu | Nybegynnerløype | 1.04.02 | 6 /7 | 1.29 | 12.49 | 0.19 | – | – | – |
| 03.09.2025 | Gålå | DK | 36.01 | 1 /4 | 6.40 | 13.30 | 2.30 | 12.47 | 1.05 | |
| 20.08.2025 | Slangsneset - Skåbu | DK | 23.40 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Skårslåhaugen | DL | 1.09.12 | 1 /2 | 3.02 | 15.51 | 0.44 | 12.40 | 0.57 | |
| 11.06.2025 | Frya - Øvre arsenal | DL | 1.03.31 | 2 /4 | 5.36 | 13.39 | 1.17 | 12.40 | 0.57 | |
| 04.06.2025 | Kjønås | DK | 42.58 | 1 /4 | 1.56 | 9.28 | 0.26 | 12.40 | 0.57 | |
| 21.05.2025 | Øvre Vinstra | Damer - kort løype | 42.38 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2024 | Mån Ljosløype - Tessand | Damer - kort løype | 42.14 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Øvre Vinstra | D 17- | 1.16.48 | 3 /3 | 11.02 | 18.08 | 3.04 | 15.12 | 1.04 | |
| 05.06.2024 | Frya - øvre arsenal | D 17- | 51.25 | 2 /3 | 3.38 | 15.23 | 1.05 | 15.12 | 1.04 | |
| 29.05.2024 | Kjønås | N2-åpen 17- | 35.00 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2023 | Gålå | C | 45.57 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | Jomfrubekken | C | 45.37 | 2 /6 | 6.52 | 13.02 | 1.58 | – | – | – |
| 30.08.2023 | Skårslåhaugen | C | 50.08 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Kverndokka | C | 50.19 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2023 | Sorperoa - Barhaug skole | KORT N/C | 45.33 | 4 /9 | 1.03 | 17.44 | 0.25 | 13.22 | 0.44 | |
| 31.05.2023 | Frya - Øvre Arsenal | REKRUTT | 29.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Gate-O-løp i Sorperoa | Nybegynnerløype | 34.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2022 | Jomfrubekken | DK | 39.26 | 2 /4 | 2.04 | 12.55 | 0.41 | 12.51 | 0.46 | |
| 24.08.2022 | Kverndokka | DK | 36.53 | 2 /4 | 1.36 | 11.44 | 0.31 | 12.51 | 0.46 | |
| 17.08.2022 | Skårslåhaugen | DK | 48.15 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2022 | Frya - Øvre arsenal | DK | 27.01 | 1 /9 | 1.57 | 11.20 | 0.49 | 12.45 | 0.50 | |
| 18.05.2022 | Vinstra | DK | 46.46 | 3 /9 | 2.45 | 12.22 | 0.44 | 12.17 | 0.57 | |
| 11.05.2022 | Sorperoa - WOD | R | 24.08 | – | 0.53 | (22.00) | 0.48 | 12.17 | 0.57 | |
| 04.05.2022 | Kjønås | DK | 59.07 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2021 | Gålå | DK | 50.42 | 2 /5 | 8.30 | 15.39 | 2.37 | 13.01 | 1.02 | |
| 25.08.2021 | Jomfrubekken - Kvamsfjellet | DK | 42.15 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2021 | Tunebuhaugen | DM | 38.36 | 1 /4 | 1.41 | 11.45 | 0.31 | 12.22 | 0.40 | |
| 16.06.2021 | Hardvollsmorka | Kort | 1.06.31 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | Kverndokka | Kort | 42.28 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2021 | Vinstra | Kort | 36.23 | 1 /9 | 0.04 | 11.45 | 0.01 | 12.19 | 0.46 | – |
| 09.09.2020 | Dølakarusell - Lomsetra | Kort | 54.32 | 2 /7 | 2.30 | 11.02 | 0.30 | 11.42 | 0.57 | – |
| 02.09.2020 | Dølakarusell - Skårslåhaugen | Kort | 40.59 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2020 | Dølakarusell - Tunebuhaugen | Kort | 46.20 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | Dølakarusell - Gamle Breistulvegen | Kort | 52.54 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2020 | Dølakarusell uke 20 - Sorperoa - UsynligO - kan løpes 11.-17.mai | MN | 44.28 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.07.2015 | Heidalsviku - Melingen - Dølakarusell 10. løp | 4.5 km K | 1.02.49 | 17 /21 | 4.06 | 16.11 | 1.03 | – | – | – |