Løperprofil
Jørgen Njålla
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
15 løp
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.05
- Løpskapasitet
- 11.27
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.19
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 04.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0132 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,16 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1568 |
| bomVekt | 9,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,567 |
| bomStorSigma | 0,8394 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0752 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3047,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3482,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.54
- Løpskapasitet
- 7.41
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.13
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 22.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0534 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0586 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2473 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0735 |
| bomVekt | 15,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2297 |
| bomStorSigma | 0,6503 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,084 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2852 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2932,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.45
- Løpskapasitet
- 11.32
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 11,9 %
- Usikkerhet ±
- 5.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 07.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1073 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0113 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1192 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,311 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0249 |
| bomVekt | 3,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5875 |
| bomStorSigma | 0,8779 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,084 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2713,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3235,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.50
- Løpskapasitet
- 8.56
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 13,3 %
- Usikkerhet ±
- 4.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 30.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3624 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3659 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1332 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3315 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9559 |
| bomVekt | 2,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,575 |
| bomStorSigma | 0,8822 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0689 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2106,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2557,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 27.10.2020 Nattløp Breiva, bom 3.05 | 71 | – |
| Bom over fem minutter | 29 | 13.10.2020 Nattløp Skihytta, bom 6.07 | 125 | – |
| Bom over ti minutter | 153 | 27.08.2019 Saltenkarusell 12 - Hopen, bom 11.09 | 320 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.05.2021 | Saltenkarusell 1 - Hopen | A-6 | 1.41.05 | 10 /10 | 12.58 | 15.02 | 1.56 | 14.43 | 2.11 | |
| 27.10.2020 | Nattløp Breiva | A | 1.08.56 | 6 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | Nattløp Skihytta | A | 38.37 | 22 /23 | 5.30 | 16.13 | 2.19 | 14.44 | 2.20 | |
| 22.09.2020 | Sprint 2 - Løpsmarka (flyttet) | A | 20.47 | 14 /23 | 0.38 | 9.10 | 0.17 | 8.44 | 0.16 | |
| 15.09.2020 | Sprint 1 - Maskinisten- Trollskogen | A | 29.58 | 9 /34 | 1.36 | 8.15 | 0.26 | 8.44 | 0.16 | |
| 21.01.2020 | Vintercup 4 | L | 35.23 | 16 /21 | 2.56 | 9.41 | 0.48 | 8.43 | 0.18 | |
| 19.11.2019 | Innendørsløp Nord universitet | A | 27.46 | 27 /40 | 7.45 | 12.10 | 3.24 | 8.37 | 0.18 | |
| 01.10.2019 | Nattløp 1 - Rensåsen | A | 14.57 | 15 /30 | 2.42 | 9.17 | 1.41 | 8.34 | 0.16 | |
| 24.09.2019 | Saltensprint 4 - Grønnåsen skole | A | 19.43 | 24 /36 | 0.06 | 9.12 | 0.03 | 8.46 | 0.16 | |
| 17.09.2019 | Saltensprint 3 - Bodø VGS | A | 22.07 | 21 /36 | 0.20 | 8.43 | 0.08 | 8.46 | 0.16 | |
| 03.09.2019 | Saltenkarusell | 4 km | 1.12.00 | 15 /20 | 13.40 | 15.29 | 2.56 | 14.10 | 2.21 | |
| 27.08.2019 | Saltenkarusell 12 - Hopen | A-4 | 50.42 | 24 /28 | 13.05 | 16.46 | 4.20 | 14.06 | 2.15 | |
| 18.06.2019 | Saltenkarusell 6 - Heggmoen | A-4 | 53.54 | 16 /20 | 8.12 | 14.20 | 2.11 | 13.52 | 2.03 | |
| 11.06.2019 | Saltenkarusell 5 - Heia | A-4 | 1.18.12 | 19 /23 | 14.33 | 16.01 | 2.59 | 13.52 | 2.03 | |
| 21.05.2019 | Saltenkarusell 3 - Høglia / Mørkved | A-4 | 57.44 | 21 /27 | 13.42 | 15.09 | 3.36 | 13.06 | 1.36 | |
| 14.05.2019 | Saltenkarusell 2 - Straumøya | A-4 | 56.40 | 14 /21 | 7.49 | 13.49 | 1.54 | 13.06 | 1.36 | |
| 07.05.2019 | Saltenkarusell 1 - Turisthytta | B | 40.35 | 1 /24 | 2.18 | 10.28 | 0.36 | 12.35 | 1.57 | |
| 30.04.2019 | Saltensprint 2 | A | 26.31 | 14 /39 | 1.35 | 8.42 | 0.31 | 8.46 | 0.19 | |
| 20.11.2018 | Innedørsløp Nord universitet | A | 24.55 | 26 /36 | 7.22 | (13.21) | 3.57 | 9.02 | 0.21 | |
| 10.11.2018 | Tverlandssprinten | Mellom | 29.06 | – | 3.03 | 9.14 | 0.58 | 9.02 | 0.21 | |
| 30.10.2018 | Nattløp - Vatnlia | C | 24.32 | 3 /12 | 5.48 | 11.25 | 2.42 | 11.59 | 1.43 | |
| 23.10.2018 | Nattløp - Hammarlia | C | 50.03 | 10 /12 | 9.16 | (17.29) | 3.14 | 11.59 | 1.43 | |
| 16.10.2018 | Nattløp - Skihytta | C | 18.04 | 3 /14 | 0.48 | 11.40 | 0.31 | 11.59 | 1.43 | |
| 02.10.2018 | Nattløp - Arlia / Frosktjern | C | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2018 | Saltensprint 4 - Grønnåsen skole | A | 21.34 | 21 /26 | 0.29 | 9.53 | 0.13 | 9.06 | 0.17 | |
| 18.09.2018 | Saltensprint 3 - Bodøsjøen | A | 22.49 | 18 /34 | 3.27 | 9.54 | 1.30 | 9.06 | 0.17 | |
| 28.08.2018 | Saltenkarusell 12 - Hopen | A-4 | 1.02.46 | 17 /21 | 3.33 | 14.12 | 0.48 | 12.42 | 0.51 | |
| 12.06.2018 | Saltenkarusell | 3 km | 31.56 | – | 1.07 | 11.00 | 0.23 | 11.41 | 0.49 | – |
| 05.06.2018 | Saltenkarusell 5 - Bueskytebanen, Arlia | A-4 | 1.03.40 | 17 /16 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2018 | Saltenkarusell 3 - Saltstraumen | B | 40.27 | 5 /30 | 9.34 | 12.53 | 3.03 | 14.01 | 2.25 | |
| 08.05.2018 | Saltenkarusell 2 - Rønvikfjellet | B | 54.43 | 6 /19 | 7.12 | 13.12 | 1.44 | 14.01 | 2.25 | |
| 01.05.2018 | Saltenkarusell 1 - Geitvågen / Ausvika | B | 31.51 | 5 /28 | 5.08 | 12.38 | 2.02 | 14.01 | 2.25 | |
| 24.04.2018 | Saltensprint 2 - Bodø VGS | A | 20.09 | 25 /45 | 0.02 | 8.56 | 0.01 | 9.13 | 0.20 | – |
| 17.04.2018 | Saltensprint 1 - Rønvik skole | A | 22.11 | 34 /43 | 3.51 | 10.48 | 1.52 | 9.13 | 0.20 | – |
| 03.10.2017 | Nattløp - Maskinisten | B | 55.23 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2017 | Natt sprint - Bodøsjøen skole | C | 30.15 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2017 | Saltensprint 4 - Østbyen skole | C | 13.12 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2017 | Saltenkarusellen | 3 km | 44.33 | 2 /16 | 3.09 | 12.27 | 0.53 | 12.58 | 1.03 | – |
| 02.09.2017 | Barent summer games- KM lang | H13-14 | 1.32.51 | 7 | 12.35 | (26.48) | 3.38 | 18.52 | 3.07 | |
| 22.08.2017 | Saltenkarusell 10 Hopen skiarena | B | 54.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2017 | Saltenkarusell 8 - Øvre Valnesfjord | C | 12.25 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2017 | Saltenkarusell 7 - Heia | C | 26.42 | 2 /10 | 1.59 | 11.39 | 0.52 | 12.40 | 1.22 | |
| 06.06.2017 | Saltenkarusell 6 - Bueskyttebanen | B | 1.50.39 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2017 | Saltenkarusell 4 - Hunstad barneskole | B | 1.06.51 | 16 /23 | 9.18 | 16.49 | 2.20 | 16.37 | 2.46 | – |
| 16.05.2017 | Saltenkarusell 3 - Maskinisten | B | 1.26.03 | 19 /23 | 22.25 | 21.04 | 5.29 | 16.37 | 2.46 | – |
| 09.05.2017 | Saltenkarusell 2 - Turisthytta | C | 28.51 | 1 /13 | 3.13 | 12.55 | 1.26 | 13.13 | 1.32 | |
| 02.05.2017 | Saltenkarusell 1 - Ausvika | B | 35.05 | 3 /16 | 1.19 | 12.35 | 0.28 | 16.37 | 2.46 | – |
| 25.04.2017 | Saltensprint 2 - NPS parken | C | 21.03 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2017 | Saltensprint 1 - Bodøsjøen skole | A | 26.44 | 27 /45 | 3.48 | 10.57 | 1.33 | 10.00 | 0.17 | – |
| 27.09.2016 | Natt-løp Frosktjern | C | 29.54 | 3 /13 | 1.39 | 14.54 | 0.49 | 14.35 | 1.42 | |
| 13.09.2016 | Saltenkarusell 9 - Straumøya | C | 26.35 | 4 /9 | 5.56 | 15.55 | 3.33 | 14.35 | 1.42 | |
| 23.08.2016 | Saltenkarusell 7 - Furumoen | C | 29.09 | 4 /10 | 5.28 | 16.16 | 3.03 | 15.00 | 2.02 | |
| 16.08.2016 | Saltensprint 3 - Aspåsen skole | A | 40.16 | 35 /42 | 5.49 | 18.18 | 2.39 | – | – | – |
| 24.05.2016 | Saltenkarusellen | 2 km | 34.21 | 6 /11 | 5.03 | 17.36 | 2.35 | – | – | – |
| 10.05.2016 | Saltenkarusell 3 - Rønvikfjellet | C | 51.33 | 8 /11 | 9.24 | 23.57 | 4.22 | 18.47 | 2.01 | – |
| 03.05.2016 | Saltenkarusell 2 - Saltstraumen | C | 33.28 | 11 /13 | 7.02 | 24.41 | 5.11 | 18.47 | 2.01 | – |
| 26.04.2016 | Saltensprint 2 - Saltvern skole | C | 15.16 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Saltensprint 2 - Saltvern skole | N | 10.32 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2016 | Saltensprint 1 -Alstad skole | C | 8.50 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2015 | Nattsprint - Rensåsparken | C | 16.18 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2015 | Saltensprint 4 - Hunstad barneskole | N | 26.19 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |