Løperprofil

Kjell-inge Munkeby

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

50 løp
10.0011.0012.0013.002014201620182020202220242026O-sjuern 6 22.05.2013: 10.42O-sjuern 7 12.06.2013: 11.50O-sjuern 8 14.08.2013: 11.37O-sjuer 2, Håa 30.04.2014: 12.01O-sjuer 3, Børsåsen 07.05.2014: 10.18O-sjuer 4, Stubbmodalen 21.05.2014: 10.59Bygdakamp nr.2, Frol il 28.05.2014: 10.47O-Sjuer 2 15.05.2019: 10.49O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 10.50Bygdakamp 4 05.06.2019: 11.19O-Sjuer 6 19.06.2019: 11.15O-Sjuer 7 14.08.2019: 11.00O-Sjuer 8 21.08.2019: 11.30Bygdakamp 5 28.08.2019: 11.19O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 10.46O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 11.45O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 11.29BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet 09.06.2021: 12.29O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 12.22O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 11.18O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen 17.08.2022: 12.52O-sjuer 9, Masteråsen 07.09.2022: 10.10Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 11.11Älgjakten 18.09.2022: 13.06Blåveisløpet 23.04.2023: 10.49Bygdakamp 1 26.04.2023: 11.28O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 11.04Bygdakamp 2 10.05.2023: 11.16O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 12.29O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 11.43BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 11.52Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 11.27O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 11.27Bygdakamp 2 08.05.2024: 10.56Bygdakamp 3 / O-karusell 3 29.05.2024: 10.33Skøynarkarusell 5 og O-sjuer 05.06.2024: 10.34Vårløpet 09.06.2024: 10.44O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 10.27KM-Mellom 18.08.2024: 11.21O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 12.51O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen 29.08.2024: 10.46O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 10.41Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 10.30Älgjakten 22.09.2024: 11.26O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 11.23O-karusell 3, Bygdakamp 3 04.06.2025: 12.44O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 10.55O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 11.54O-sjuer 7 - Furuhevilen 03.06.2026: 10.16Kviknekarusell 6 05.06.2026: 11.43

Sprintrankingen

8 løp
7.308.008.309.009.302014201620182020202220242026O-sjuern 10 11.09.2013: 7.46Bygdakamp 6 11.09.2019: 7.28O-sjuer 1, Røstad 12.04.2023: 8.58O-sjuer 2, Staupshaugen 19.04.2023: 9.08O-karusell 1 / Bygdakamp 1 17.04.2024: 8.22O-sjuer 10 Momarka 03.09.2025: 9.43O-sjuer 11 Røstad 10.09.2025: 9.08O-sjuer 2 - Staupsmarka 15.04.2026: 8.44

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

nr. 1571 av 3541

Nr. 1571 av 3541 blant menn i Norge · nr. 122 av 218 i klassen H40–44 · nr. 31 av 52 i 1985-kullet

Forventet kmtid
11.21
Løpskapasitet
10.42
O-evne
0.39
Jevnhet ±
6,2 %
Usikkerhet ±
0.17
Sikkerhet
22
Bommer per løp
1,9
Typisk bom
70 s
Disk/brutt
4 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
51 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,0536
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0584
fartSigma (dagsform-spredning)0,0617
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0247
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,42
evidensVekt (sikkerheten)21,63
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,6943
bomVekt158,63
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2469
bomStorSigma0,7341
antallBom79
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0368
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0372
havariVekt10,96
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0014
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,4632
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0005
fartSesongSin−0,001
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2848,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3023,3
beregnet05.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.51
Løpskapasitet
8.45
O-evne
0.06
Jevnhet ±
5,5 %
Usikkerhet ±
0.20
Sikkerhet
4
Bommer per løp
0,5
Typisk bom
65 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
9 (sist 15.04.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0767
fartMuRaa (evne før krymping)0,0904
fartSigma (dagsform-spredning)0,0548
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0367
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,32
evidensVekt (sikkerheten)4,31
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,5353
bomVekt65,24
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,1757
bomStorSigma0,6639
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0625
havariVekt2,95
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0006
fartSesongSin−0,0043
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3244,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3282,4
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.15
Løpskapasitet
13.46
O-evne
1.29
Jevnhet ±
8,9 %
Usikkerhet ±
3.50
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
87 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 25.08.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0768
fartMuRaa (evne før krymping)0,1347
fartSigma (dagsform-spredning)0,0889
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2241
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)0,99
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,884
bomVekt2,94
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4697
bomStorSigma0,7944
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0679
havariVekt0,08
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0003
fartSesongSin0,0015
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3252,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3601
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (835 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 31 06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva, bom 3.01 179 nr. 2562
Bom over fem minutter 189 21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen, bom 9.43 645 nr. 1680
Bom over ti minutter 835 hele karrieren siden 2013 835 nr. 1456

Løp

74 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
09.09.2026 O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) A4 55.48 16 – – – – – –
02.09.2026 O-sjuer 10 - Storlidalen A4 54.29 11 – – – – – –
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole A4 22.33 19 – – – – – –
05.06.2026 Kviknekarusell 6 A4 51.09 10 2.10 11.43 0.30 11.14 0.39
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen A4 46.54 5 0.51 10.16 0.11 11.14 0.39
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen A4 51.09 10 – – – – – –
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva A4 51.13 14 5.04 11.54 1.11 11.16 0.43
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen A4 55.09 6 3.53 10.55 0.46 11.13 0.42
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka A4 33.35 12 0.49 8.44 0.13 8.56 0.06
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad A4 25.20 11 0.03 9.08 0.01 9.11 0.07
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka A4 34.12 13 0.15 9.43 0.04 9.11 0.07
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 A 4 km 1.02.04 19 /26 3.15 12.44 0.59 11.25 0.39
07.05.2025 Bygdakamp nr 1 A4/A6 – DNS – – – – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen A4 54.08 8 1.01 11.23 0.13 11.10 0.37
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 26.29 23 /38 – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten, 6 26.29 14 /29 1.14 11.26 0.32 11.09 0.38
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 H35 43.24 6 /16 0.34 10.30 0.08 11.09 0.38
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) A4 39.00 8 0.40 10.41 0.11 11.09 0.38
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen A4 43.51 7 0.05 10.46 0.01 11.11 0.41
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen A4 52.54 16 10.07 12.51 2.27 11.11 0.41
18.08.2024 KM-Mellom H 17- 1.22.40 7 /7 11.02 11.21 1.31 11.11 0.41
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen A4 54.31 12 3.25 10.27 0.39 11.09 0.29
09.06.2024 Vårløpet AL-åpen 35.55 5 /12 1.26 10.44 0.26 11.09 0.29
05.06.2024 Skøynarkarusell 5 og O-sjuer A4 42.51 4 0.03 10.34 0.01 11.09 0.29
29.05.2024 Bygdakamp 3 / O-karusell 3 A 4 km 41.10 10 /28 0.34 10.33 0.09 11.23 0.29
08.05.2024 Bygdakamp 2 A4 42.43 10 0.21 10.56 0.05 11.23 0.29
24.04.2024 O7-2 Børsåsen A4 53.19 8 1.07 11.27 0.14 11.35 0.32
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 A 4 / A 6 26.52 31 /47 0.06 8.22 0.02 8.31 0.09
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Svår 3 km 38.03 5 /26 2.04 11.27 0.37 11.32 0.35
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen A4 48.52 12 0.55 11.52 0.13 11.32 0.35
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen A4 1.04.25 5 2.29 11.43 0.27 11.25 0.36
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen A4 51.47 10 5.33 12.29 1.20 11.39 0.36
10.05.2023 Bygdakamp 2 A4 56.45 9 1.59 11.16 0.24 11.39 0.36
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen A4 44.04 4 1.49 11.04 0.27 11.39 0.36
26.04.2023 Bygdakamp 1 A 3 27.00 21 0.01 11.28 0.00 11.43 0.35
23.04.2023 Blåveisløpet AK-åpen 28.19 3 /16 0.42 10.49 0.16 11.43 0.35
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen A6 26.35 14 0.59 9.08 0.20 8.44 0.10 –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad A6 23.53 8 0.06 8.58 0.02 8.44 0.10 –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten 5 gemensamma kontroller 36.02 33 /41 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten, 6 36.02 21 /23 2.29 13.06 0.54 11.48 0.37
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 Svår 3 km 32.49 9 /24 0.59 11.11 0.20 11.48 0.37
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen A4 46.41 3 0.34 10.10 0.07 11.48 0.37
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen A4 47.54 11 0.48 12.52 0.13 11.58 0.42
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta A4 52.30 5 3.28 11.18 0.45 11.29 0.45
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 40.15 4 2.06 15.55 0.50 15.50 0.48
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu A4 48.49 5 2.23 12.22 0.36 11.51 0.44
09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet A4 55.04 12 0.18 12.29 0.04 11.51 0.44
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva A4 58.07 4 5.32 11.45 1.07 11.51 0.44
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva Løype: A4 58.07 3 4.01 11.29 0.48 11.51 0.44
19.05.2021 O-sjuer 5, Gjeldsåsen C2 56.07 8 2.07 18.17 0.41 17.28 0.54
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen A4 53.06 1 2.08 10.46 0.26 11.09 0.34
11.09.2019 Bygdakamp 6 A4 28.05 17 1.07 7.28 0.18 7.27 0.09 –
28.08.2019 Bygdakamp 5 A4 53.45 11 1.20 11.19 0.17 11.18 0.38
21.08.2019 O-Sjuer 8 A4 59.36 6 5.34 11.30 1.04 11.18 0.38
14.08.2019 O-Sjuer 7 A4 52.54 7 3.43 11.00 0.46 11.18 0.38
19.06.2019 O-Sjuer 6 A4 40.14 6 1.07 11.15 0.19 11.14 0.31
05.06.2019 Bygdakamp 4 A4 46.26 16 1.27 11.19 0.21 11.14 0.31
29.05.2019 O-Sjuer 4 C2 42.16 22 0.57 18.13 0.25 17.28 0.48 –
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 A4 42.06 16 0.51 10.50 0.13 11.07 0.34
15.05.2019 O-Sjuer 2 A4 45.49 7 0.52 10.49 0.12 11.07 0.34
24.04.2019 BK 1 A 4 – DNS – – – – – –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 40.15 4 2.06 17.45 0.56 – – –
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint C2 18.59 20 – – – – – –
28.05.2014 Bygdakamp nr.2, Frol il A4 56.40 12 4.28 10.47 0.51 11.06 0.45
21.05.2014 O-sjuer 4, Stubbmodalen A4 47.53 7 1.48 10.59 0.25 11.06 0.45
07.05.2014 O-sjuer 3, Børsåsen A4 35.52 7 2.05 10.18 0.36 11.06 0.45
30.04.2014 O-sjuer 2, Håa A4 40.11 5 4.56 12.01 1.29 11.28 0.45
11.09.2013 O-sjuern 10 A4/A6 23.49 4 0.17 7.46 0.06 7.31 0.11 –
14.08.2013 O-sjuern 8 A4 1.07.27 14 0.01 11.37 0.00 11.19 0.40
12.06.2013 O-sjuern 7 A4 47.27 7 2.16 11.50 0.34 11.03 0.43
22.05.2013 O-sjuern 6 A4 43.33 7 2.18 10.42 0.34 10.34 0.42 –
24.04.2013 O-sjuern 4 A4 46.49 5 2.12 10.36 0.30 – – –
17.04.2013 O-sjuern 3 og Klubbmesterskap A4/A6 23.01 9 0.40 7.25 0.13 – – –
10.04.2013 O-sjuern 2 B3 24.29 1 – – – – – –

Løp per år

2013: 7 løp720132014: 4 løp420142015: 1 løp1201520162017: 1 løp1201720182019: 9 løp9201920202021: 7 løp720212022: 6 løp620222023: 10 løp1020232024: 14 løp1420242025: 4 løp420252026: 9 løp92026