Løperprofil
Lars Landmark
#elitebloggen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 11.00
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 30.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0284 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0064 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0884 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0376 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1678 |
| bomVekt | 29,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8056 |
| bomStorSigma | 0,9517 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0577 |
| havariVekt | 2,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0099 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1326 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | −0,0118 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2927,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3543,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.55
- Løpskapasitet
- 12.09
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 09.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0525 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0837 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,09 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,837 |
| bomVekt | 6,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7043 |
| bomStorSigma | 0,6966 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0782 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2857,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3272,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.32
- Løpskapasitet
- 7.56
- O-evne
- 2.36
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4646 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6349 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0921 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,08 |
| bomVekt | 6,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6071 |
| bomStorSigma | 1,1 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0266 |
| havariVekt | 1,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1894,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2517,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 14.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3, bom 11.36 | 35 | nr. 7337 |
| Bom over fem minutter | 2 | 14.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3, bom 11.36 | 51 | nr. 7933 |
| Bom over ti minutter | 2 | 14.10.2026 Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3, bom 11.36 | 192 | nr. 8154 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3 | Rekrutt | 32.31 | 7 /12 | 13.11 | 11.10 | 4.31 | – | – | – |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | Ola | 1.10.50 | 27 /30 | 20.18 | 16.26 | 4.42 | 11.37 | 1.38 | |
| 23.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 - Løp 1 | Rekrutt | 25.43 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.12.2025 | Daimyo Ås by Night & Fog Cup #3 | B-åpen | 48.07 | 2 /7 | 4.53 | 13.47 | 1.24 | 13.48 | 1.30 | – |
| 25.03.2025 | Ås by Night & Fog Cup Finale | Åpen B | 42.33 | 2 /4 | 4.42 | 11.04 | 1.13 | 11.42 | 1.37 | |
| 11.03.2025 | Ås by Night & Fog Cup #6 | Åpen B | 53.17 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2025 | Ås by Night & Fog Cup #4 | Åpen B | 33.40 | 1 /9 | 2.47 | 9.34 | 0.51 | 11.54 | 1.36 | |
| 10.12.2024 | Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen B | 47.47 | 2 /13 | 1.57 | 11.41 | 0.29 | 12.46 | 1.48 | |
| 26.11.2024 | Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen B | 58.58 | 5 /19 | 9.07 | 12.44 | 1.58 | 12.59 | 2.04 | |
| 12.11.2024 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen B | 51.24 | 8 /14 | 8.27 | 14.12 | 2.34 | 12.59 | 2.04 | |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Ola | 1.30.58 | 23 /24 | 11.14 | 18.31 | 2.17 | 16.38 | 1.55 | |
| 16.10.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Finale | Rekrutt | 32.42 | 11 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 07.10.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Løp 3 | Rekrutt | 28.44 | 6 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2020 | Harry Lagerst Nattcup 2020 - Bonusløp | Rekrutt | 18.58 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Løp 2 | Rekrutt | 27.54 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Løp 1 | Rekrutt | 29.53 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-2 | A-Legendar | 1.08.12 | 32 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2016 | Harry Lagerts Nattcup 2016-1 | A-Legendar | 1.07.42 | 40 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2016 | Ås by Night & Fog Cup #7 | Åpen B | 47.04 | 2 /9 | 10.05 | 12.21 | 2.39 | 12.43 | 2.16 | |
| 01.03.2016 | Ås by Night & Fog Cup #6 | Åpen B | 30.10 | 1 /7 | 1.50 | 10.41 | 0.39 | 12.43 | 2.16 | |
| 09.02.2016 | Ås by Night & Fog Cup #5 | Åpen B | 41.36 | 3 /7 | 1.36 | 11.34 | 0.27 | 13.34 | 2.30 | |
| 12.01.2016 | Ås by Night & Fog Cup #3 | Åpen B | 16.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.12.2015 | Ås by Night & Fog Cup #2 | Åpen B | 42.14 | 1 /4 | 1.06 | 11.25 | 0.18 | 14.53 | 3.39 | – |
| 02.12.2015 | Østnatt-Cup løp 5 | B-Åpen | 1.13.17 | 12 | 12.12 | 16.31 | 2.45 | – | – | – |
| 24.11.2015 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen B | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.11.2015 | Ås by Night & Fog Cup #1 | Åpen B | 58.05 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.11.2015 | Night Hawk Teamløp | Ungdom Herrer | 1.47.31 | 7 | 39.23 | 30.04 | 11.01 | – | – | – |