Løperprofil
Jonas Kortner Vogt
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.36
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 4.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3025 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3163 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3479 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0086 |
| bomVekt | 0,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4645 |
| bomStorSigma | 0,8073 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2223,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2557,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.05
- Løpskapasitet
- 11.35
- O-evne
- 7.30
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 177 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1018 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0554 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0495 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3476 |
| bomVekt | 22,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,175 |
| bomStorSigma | 1,2186 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0442 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0793 |
| havariVekt | 2,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0135 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0777 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2725,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4489 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 3.34
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 05.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,34 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3427 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0698 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,97 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0825 |
| bomVekt | 29,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6884 |
| bomStorSigma | 1,2479 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,042 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0589 |
| havariVekt | 3,98 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8746 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0027 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2147,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2991,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.27
- Løpskapasitet
- 8.58
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 16,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 13.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3489 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,137 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1642 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3163 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0171 |
| bomVekt | 2,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3868 |
| bomStorSigma | 0,8042 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0341 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0314 |
| havariVekt | 0,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5114 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2145,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2500,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 04.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 1, bom 2.58 | 32 | – |
| Bom over fem minutter | 15 | 04.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 1, bom 14.44 | 126 | – |
| Bom over ti minutter | 15 | 04.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 1, bom 14.44 | 188 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 10-16 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | B-åpen 10-16 | 29.37 | 2 /6 | 4.07 | (11.55) | 1.39 | 19.50 | 8.10 | – |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | B-åpen 10-16 | 45.54 | 5 /6 | 18.36 | 21.06 | 8.33 | 19.50 | 8.10 | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | C-åpen 10-16 | 15.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | C-åpen 10-16 | 18.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | C-åpen 10-16 | 12.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2026 | Løvspretten | B-åpen 10-16 | 2.06.16 | 5 /6 | 70.30 | (35.32) | 19.55 | 23.06 | 10.16 | – |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | 47.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | B-åpen 10-16 | 26.31 | 4 /6 | 2.00 | 12.16 | 0.56 | – | – | – |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | C-åpen 10-16 | 17.58 | 1 /9 | 1.07 | (8.17) | 0.31 | 13.24 | 3.39 | |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | C-åpen 10-16 | 42.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | C-åpen 10-16 | 27.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2025 | Bohuslunken, Five-O, #4, medel | Gul 2,5 | 1.18.35 | 12 /19 | 39.06 | (22.28) | 11.11 | 14.44 | 4.11 | |
| 19.04.2025 | Öjetrampen, Five-O, #3, lång | Gul 2,5 | 24.35 | 1 /26 | 1.57 | (9.56) | 0.47 | 14.44 | 4.11 | |
| 18.04.2025 | Kortfredagen, Five-O, #2, sprint | Orange 1,5 | 11.42 | 2 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | 1.03.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | C-åpen 10-16 | 1.00.20 | 1 /2 | 27.32 | 21.14 | 9.41 | 15.40 | 4.22 | |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | C-åpen 10-16 | 14.39 | 1 /2 | 2.18 | 12.47 | 2.00 | 15.40 | 4.22 | |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 24.04 | 4 /28 | 1.35 | 12.42 | 0.50 | 13.15 | 1.52 | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | N2-åpen 10-16 | 30.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | N2-åpen 9-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | N2-åpen 9-16 | 55.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | N2-åpen 10-16 | 33.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | Hemingløpet med KM lang og Trimtex-cup | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2022 | Morokulien 2-dagars | H12 | 1.16.28 | 4 /6 | 17.05 | 23.55 | 5.21 | – | – | – |
| 02.07.2022 | Morokulien 2-dagars | H12 | 1.35.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2021 | Østnatt-Cup 3 | N2-åpen 10-16 | 33.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.11.2021 | Østnatt-Cup 2 | N2-åpen 10-16 | 26.57 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Høydepunktet KM lang og Trimtex-cup | N2-åpen 10-16 | 51.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap FSK 2020 Corona Light Edition | H 9-10 | 1.01.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | H -10 | 1.18.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Østmarka Open 6 | N-åpen | 45.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Løvspretten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | Park-O løp 3 | H9-10 | 42.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Park-O LØP2 | H9-10 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2019 | Lørdagskjappen | N-åpen | 48.02 | – | 7.53 | (32.38) | 5.21 | 18.23 | 1.29 | |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | N-åpen | 35.14 | – | 2.18 | 19.00 | 1.14 | 16.05 | 1.00 | |
| 20.10.2018 | Blodslitet | N-åpen | 54.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2018 | Romeriksløpet | N-åpen | 30.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2018 | Norsk O-Festival mellom | Dir N | 47.26 | 30 /44 | 4.15 | 19.08 | 1.43 | – | – | – |
| 13.05.2018 | OK Øst mellomdistanse, uttakningsløp til Unionsmatchen | N-åpen | 21.12 | – | 0.40 | 15.45 | 0.30 | 15.06 | 1.05 | |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | N-åpen | 19.31 | – | 2.13 | 14.16 | 1.37 | 15.06 | 1.05 | |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | N-åpen | 1.02.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2017 | Elgdilten | Råtass | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2016 | Huldersprinten | N-åpen | 35.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2016 | Østmarka-karusellen løp 6 vår | N-Åpen | 34.17 | 10 /11 | 1.48 | 21.59 | 1.09 | 20.25 | 1.28 | |
| 18.06.2016 | Høydepunktet med Trimtex-Cup | N-åpen | 26.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2016 | Asker-løpet Trimtex-cup | N-åpen | 51.23 | 39 /43 | 10.33 | 29.01 | 5.57 | 20.44 | 1.52 | – |
| 30.04.2016 | Vårløpet - Trimtex Cup | N-åpen | 58.39 | – | 4.38 | 26.56 | 2.08 | – | – | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | N-åpen | 1.18.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2015 | Pinsesprinten | Råtass | 10.00 | – | – | – | – | – | – | – |