Løperprofil
Terje Braut
Sandnes kommune BIL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 3283 av 3540
Nr. 3283 av 3540 blant menn i Norge · nr. 51 av 119 i klassen H80–84 · nr. 7 av 18 i 1942-kullet
- Forventet kmtid
- 18.19
- Løpskapasitet
- 17.07
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4157 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4124 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0667 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0225 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0378 |
| bomVekt | 179,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3833 |
| bomStorSigma | 0,8266 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,038 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,122 |
| havariVekt | 12,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9825 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4556,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4877,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.48
- Løpskapasitet
- 12.38
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4417 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4373 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0891 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7496 |
| bomVekt | 39,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3508 |
| bomStorSigma | 0,5386 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0691 |
| havariVekt | 1,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0082 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8363 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4684,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4743,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 23.09.2026 Bedriftsløp - Sandneshallen - R18, bom 2.55 | 71 | nr. 4292 |
| Bom over fem minutter | 25 | 16.09.2026 Bedriftsløp - Vannbassengene - R17, bom 10.27 | 213 | nr. 5485 |
| Bom over ti minutter | 25 | 16.09.2026 Bedriftsløp - Vannbassengene - R17, bom 10.27 | 528 | nr. 7021 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | H80 | 42.15 | 5 /13 | 8.22 | 21.04 | 4.10 | 18.17 | 1.12 | |
| 16.09.2026 | Bedriftsløp - Vannbassengene - R17 | H80 | 45.15 | 8 /9 | 11.51 | 24.12 | 6.20 | 18.17 | 1.12 | |
| 09.09.2026 | Bedriftsløp - Haugstadskogen - R16 | H80 | 48.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | H80 | 35.02 | 5 /18 | 0.53 | 17.35 | 0.27 | 18.17 | 1.12 | |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | H80 | 45.49 | 7 /16 | 2.03 | 16.40 | 0.45 | 17.54 | 1.02 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | H80 | 34.34 | 5 /13 | 5.50 | 20.36 | 3.29 | 17.54 | 1.02 | |
| 17.06.2026 | Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp | H80 | 26.44 | 7 /14 | 0.12 | 17.55 | 0.08 | 18.01 | 1.02 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | H80 | 54.21 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | H80 | 38.48 | 7 /16 | 2.20 | 18.09 | 1.06 | 18.01 | 1.02 | |
| 29.04.2026 | Bedriftsløp - Fotland - R4 | H80 | 1.02.32 | 10 /15 | 10.49 | 21.05 | 3.39 | 18.10 | 1.09 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | H80 | 38.13 | 7 /18 | 2.11 | 13.30 | 0.46 | 12.05 | 0.11 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | H80 | 44.10 | 10 /17 | 10.35 | 24.59 | 5.59 | 18.10 | 1.09 | |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | H80 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | H80 | 50.10 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | H80 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | H80 | 35.19 | 7 /18 | 2.48 | 16.57 | 1.21 | 16.38 | 0.40 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | H80 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | H80 | 58.03 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | H80 | 49.55 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | H80 | 47.03 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | H80 | 30.06 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | H80 | 40.13 | 5 /15 | 7.39 | 19.36 | 3.44 | 16.25 | 0.42 | |
| 07.05.2025 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | H80 | 36.16 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | H80 | 41.43 | 2 /15 | 1.58 | 15.00 | 0.42 | 16.23 | 0.27 | |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | H80 | 32.02 | 5 /15 | 1.15 | 16.27 | 0.39 | 16.23 | 0.27 | |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H80 | 35.54 | 1 /17 | 2.05 | 9.20 | 0.32 | 10.39 | 0.11 | |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H80 | 25.43 | 6 /13 | 2.54 | 12.04 | 1.22 | 10.39 | 0.11 | |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Herrer - kort løype | 52.10 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Trim | 59.09 | 7 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | H80 | 30.41 | 1 /11 | 1.58 | 12.09 | 0.47 | 11.29 | 0.12 | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | H80 | 35.44 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | H80 | 51.20 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | H80 | 37.25 | 1 /9 | 1.32 | 16.43 | 0.41 | 17.04 | 0.33 | |
| 21.08.2024 | Bedriftsløp Haugstadskogen - R13 | H80 | 50.19 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | H80 | 52.46 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | H80 | 30.56 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2024 | Bedriftsløp Sørmarka - R9 | H80 | 35.18 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Bedriftsløp Krossberg - R7 | H80 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Bedriftsløp Omdal - R6 | H80 | 51.21 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | H80 | 38.43 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | H80 | 45.00 | 2 /12 | 3.23 | 17.46 | 1.20 | 17.44 | 0.36 | |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | H80 | 31.51 | 2 /10 | 0.04 | 16.55 | 0.02 | 17.44 | 0.36 | |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H80 | 41.19 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H80 | 28.53 | 2 /10 | 3.43 | 12.10 | 1.34 | – | – | – |
| 31.12.2023 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - kort løype | 44.47 | 8 /13 | 0.58 | 18.42 | 0.24 | 18.29 | 0.39 | |
| 31.12.2022 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 1.05.39 | 23 /30 | 2.05 | 17.23 | 0.33 | 17.32 | 0.43 | – |
| 05.11.2022 | HARDHAUSEN | Trim | 1.04.01 | 13 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - kort løype | 36.37 | 4 /7 | 1.13 | 15.27 | 0.31 | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | H 70- | 2.10.35 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 54.48 | 37 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | H 70- | 1.59.25 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | HARDHAUSEN | H 70- | 1.44.32 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2016 | HARDHAUSEN | H 70- | 2.13.58 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2015 | Nyttårsløpet 2015 | Herrer - mellomlang løype | 57.52 | 27 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2015 | HARDHAUSEN | H 70- | 1.30.39 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2014 | HARDHAUSEN | H 70- | 1.45.24 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |