Løperprofil
Marie Berger
Lillehammer
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.37
- Løpskapasitet
- 10.09
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1135 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0182 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,132 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1899 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2347 |
| bomVekt | 9,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4661 |
| bomStorSigma | 0,7551 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0731 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2701,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3094 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.31
- Løpskapasitet
- 7.21
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0987 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0467 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0709 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1477 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9108 |
| bomVekt | 23,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1458 |
| bomStorSigma | 0,6458 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0814 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0184 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2724,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2787,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.57
- Løpskapasitet
- 10.38
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 109 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 02.10.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1864 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1903 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0948 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2123 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,994 |
| bomVekt | 10,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6912 |
| bomStorSigma | 0,8434 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,087 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0865 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2501,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3045,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.45
- Løpskapasitet
- 8.51
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 19.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3657 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3134 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9421 |
| bomVekt | 1,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5636 |
| bomStorSigma | 0,9116 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0682 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9287 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2088,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2539,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.47
- Løpskapasitet
- 7.18
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.21
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5462 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,602 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4031 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9977 |
| bomVekt | 0,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3928 |
| bomStorSigma | 0,8145 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1746,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2099,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 76 | 26.05.2022 Torsdagsløp nr.6 og Klubbmesterskap LOK, bom 2.36 | 91 | – |
| Bom over fem minutter | 193 | 10.06.2021 Torsdagsløp nr. 9, bom 5.40 | 193 | – |
| Bom over ti minutter | 311 | 06.06.2020 Nammo-cup 1, bom 16.36 | 311 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.04.2023 | Torsdagsløp Nordre Ål Skole | A-lang | 31.20 | 4 /12 | 0.18 | 7.22 | 0.04 | 8.02 | 0.08 | |
| 19.04.2023 | Nammocup 1 | D15-16 | 19.02 | 2 /11 | 0.01 | 7.33 | 0.00 | 8.02 | 0.08 | |
| 13.04.2023 | Torsdagsløp nr.1, Søre Ål Skole | A-løype | 20.01 | 16 /25 | 0.30 | 8.36 | 0.13 | 8.02 | 0.08 | |
| 15.06.2022 | Nammocup 3 | D15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Torsdagsløp nr.6 og Klubbmesterskap LOK | D15-16 | 42.20 | 2 /5 | 1.57 | 11.42 | 0.32 | 13.55 | 1.36 | |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | D15-16 | 49.16 | 5 /9 | 9.03 | 16.20 | 3.00 | 13.55 | 1.36 | |
| 21.04.2022 | Torsdagsløp nr.1, Storhove | C-løype | 24.28 | 13 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | Nammocup 1 | D15-16 | 21.22 | 7 /7 | 0.34 | 9.24 | 0.15 | 9.02 | 0.12 | – |
| 02.10.2021 | Kretskampen 2021 | D13-14 | 36.26 | 8 /20 | 3.48 | 12.50 | 1.20 | 14.35 | 2.08 | |
| 04.09.2021 | Nammocup 5 - finale | D13-14 | 42.04 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | KM lang | D 13-14 | 38.28 | 6 /8 | 5.06 | 15.36 | 2.04 | 15.00 | 2.13 | |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | D 13-14 | 30.32 | 3 /10 | 3.52 | 14.25 | 1.50 | 15.00 | 2.13 | |
| 18.08.2021 | Nammocup 4 | D13-14 | 37.26 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Fjelldilten | D 13-14 | 53.58 | 1 /5 | 2.48 | 13.53 | 0.43 | 15.00 | 2.13 | |
| 17.06.2021 | Torsdagsløp nr. 10 | A/B-løype | 1.09.36 | 12 /18 | 8.38 | 16.17 | 2.01 | 16.40 | 2.07 | |
| 16.06.2021 | Nammo-cup 3 | D13-14 | 8.43 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Torsdagsløp nr. 9 | A/B-løype | 1.34.32 | 19 /21 | 11.23 | 20.45 | 2.30 | 16.40 | 2.07 | |
| 09.06.2021 | Nammocup 2 | D13-14 | 11.18 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2021 | Torsdagsløp nr. 8 Birkebeiner´n skistadion | A-løype | 1.13.32 | 23 /27 | 10.29 | 18.28 | 2.38 | 16.40 | 2.07 | |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | D13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2021 | Torsdagsløp nr.6 Maihaugen | A-Løype | 1.17.28 | 18 /24 | 10.59 | 17.40 | 2.30 | 13.13 | 1.37 | |
| 13.05.2021 | Torsdagsløp nr.5 Hovemoen - Lagsmesterskap | D13-14 | 46.13 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | D13-14 | 35.58 | 3 /12 | 7.51 | 16.36 | 3.37 | 16.09 | 2.42 | |
| 22.04.2021 | Torsdagsløp nr.2 Badedammen | A-løype | 31.44 | 20 /26 | 3.56 | 8.21 | 1.02 | – | – | – |
| 26.08.2020 | Nammo-cup 4 | D13-14 | 19.46 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2020 | Torsdagsløp nr. 10 Nordseter - Lunkefjell | B-løype | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2020 | Nammo-cup 3 | D13-14 | 24.53 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2020 | Nammo-cup 2 | D13-14 | 50.03 | 6 /9 | 10.58 | 19.34 | 4.17 | 18.47 | 3.19 | – |
| 11.06.2020 | Torsdagsløp nr. 9 Mesnasaga | B-løype | 51.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2020 | Nammo-cup 1 | D 13-14 | 59.47 | 5 /7 | 22.38 | (27.13) | 10.18 | 18.47 | 3.19 | – |
| 04.06.2020 | Torsdagsløp nr. 8 Enden av Vårsætervegen | B/C løype | 32.59 | 4 /18 | 4.28 | 11.17 | 1.32 | 12.05 | 1.01 | – |
| 28.05.2020 | Torsdagsløp nr 7 - Hovemoen kom-løp-dra hjem og usynligo | B/C løype | 22.23 | 1 /11 | 1.01 | 11.40 | 0.32 | – | – | – |
| 21.05.2020 | Klubbmesterskap Lillehammer OK | D 13-14 | 36.41 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2019 | Borte i natta 1 | Åpen C | 17.33 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Nammo-Cup 6 (Finale) | D 11-12 | 21.12 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | D 11-12 | 8.01 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Nammo-cupen 5 | D 11-12 Jaktstart | 8.05 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2019 | Nammo-cupen 4 | D 11-12 | 21.39 | 1 /12 | 2.07 | 12.06 | 1.11 | 13.01 | 1.28 | – |
| 16.06.2019 | Fjelldilten | D 11-12 | 36.27 | 2 /6 | 7.04 | 14.08 | 2.44 | 13.01 | 1.28 | – |
| 05.06.2019 | Nammo-Cup 3 | D 11-12 | 1.16.20 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Klubbmesterskap | D 11-12 | 19.05 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2019 | Nammo-cupen 2 | D 11-12 | 17.38 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | Torsdagsløp nr 1 | Trim Nybegynner | 13.36 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2018 | Nammo-cup 2018, Etappe 6 Nattløp jaktstart/fellesstart | N-åpen | 14.59 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2018 | Sprintcup finale | N-åpen | 10.47 | 1 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2017 | Klubbmesterskap Lillehammer OK | N-åpen | 16.06 | 4 /17 | 0.13 | 13.29 | 0.11 | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | N-åpen | 37.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2016 | Pinsesprinten | N-Åpen | 17.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2015 | RingAlm-cup 5 | N-Åpen | 28.11 | – | – | – | – | – | – | – |