Løperprofil
Otto Andreas Brustad
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 14.14
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 21.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2305 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2498 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0752 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0592 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3776 |
| bomVekt | 42,79 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2223 |
| bomStorSigma | 0,8068 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0368 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 2,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4108 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0077 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3788,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4145,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.01
- Løpskapasitet
- 14.30
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1259 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1351 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0798 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8695 |
| bomVekt | 10,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4523 |
| bomStorSigma | 0,7805 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1193 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3413,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3769,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 38 | 22.09.2024 Älgjakten, bom 3.26 | 38 | – |
| Bom over fem minutter | 65 | 28.04.2024 Blåveisløpet, bom 7.55 | 65 | – |
| Bom over ti minutter | 153 | hele karrieren siden 2015 | 153 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan 3 gemensamma kontroller | 29.20 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan, 4 | 29.20 | 4 /4 | 1.09 | 15.15 | 0.36 | 15.47 | 1.27 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H45 | 56.58 | 22 /24 | 2.27 | 15.08 | 0.39 | 15.47 | 1.27 | |
| 14.05.2025 | O-sjuer 4 Ytterøya | B3 | 26.52 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 32.49 | 32 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 32.49 | 48 /53 | 4.26 | 15.41 | 2.07 | 16.16 | 2.00 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H45 | 1.05.11 | 23 /24 | 6.42 | 16.14 | 1.40 | 16.16 | 2.00 | |
| 28.04.2024 | Blåveisløpet | H 40- | 1.32.19 | 10 /10 | 15.22 | 20.14 | 3.22 | 17.05 | 2.04 | |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 39.35 | 34 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 10 | 39.35 | 17 /19 | 0.33 | 14.12 | 0.12 | 15.35 | 1.31 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Svår 3 km | 1.03.52 | 18 /26 | 10.18 | 19.13 | 3.06 | 15.35 | 1.31 | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | B3 | 46.11 | 32 | 2.23 | 16.09 | 0.50 | 15.28 | 1.13 | |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | B3 | 47.44 | 25 | 3.00 | 14.49 | 0.56 | 14.53 | 1.12 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | B3 | 52.51 | 18 | 3.30 | 15.12 | 1.00 | 15.16 | 1.11 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 46.50 | 19 | 1.07 | 14.35 | 0.21 | 15.14 | 1.15 | – |
| 18.05.2016 | Bygdakamp 2 - Verdal | B3 | 26.37 | 11 | 1.48 | 12.44 | 0.52 | 13.39 | 1.15 | – |
| 17.06.2015 | Bygdakamp 3 | B3 | 38.11 | 15 | 2.53 | 14.36 | 1.06 | – | – | – |
| 18.05.2014 | KM Sprint Sør-Trøndelag, STAR-cup løp nr. 1 | H 21- | 36.00 | 40 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2009 | Trondheim Sprintcup løp nr 4 Byåsen IL | H 21 | 24.34 | 44 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2009 | Trondheim Sprintcup løp nr 4 Byåsen IL | Løype: SprintB | 24.34 | 60 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2009 | Trondheim Sprintcup 3 OK Nidarøst | H 21 | 18.23 | 55 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2009 | Trondheim Sprintcup 3 OK Nidarøst | Løype: SprintB | 18.23 | 63 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2009 | Trondheim Sprintcup 2 Malvik | H 21 | 24.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2009 | Trondheim Sprintcup 2 Malvik | Løype: SprintA | 24.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |