Løperprofil
Fabian Bergqvist
Jølster IL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
23 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 8.45
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.31
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 28.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2563 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3052 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1339 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1049 |
| bomVekt | 52,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6515 |
| bomStorSigma | 0,9503 |
| antallBom | 57 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0395 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 1,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4218 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2329,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2828,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.02
- Løpskapasitet
- 6.50
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 08.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1705 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2587 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1352 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0641 |
| bomVekt | 13,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1623 |
| bomStorSigma | 0,648 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0572 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7853 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2533,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2607,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.38
- Løpskapasitet
- 8.08
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,454 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4796 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1002 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0607 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9208 |
| bomVekt | 52,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3922 |
| bomStorSigma | 0,762 |
| antallBom | 31 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0433 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 3,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3654 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1914,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2265,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 11.04
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1427 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2498 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0989 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8709 |
| bomVekt | 6,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6101 |
| bomStorSigma | 0,6978 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0648 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2612 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2979,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 13.08.2025 Førde IL Nærløp Bekkjavatnet, bom 2.10 | 93 | – |
| Bom over fem minutter | 35 | 22.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 2, bom 6.41 | 120 | – |
| Bom over ti minutter | 155 | 24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång, bom 10.35 | 162 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.08.2025 | Førde IL Nærløp Bekkjavatnet | CLM | 45.09 | 3 /4 | 3.43 | 13.04 | 1.05 | 13.44 | 1.28 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Röd 5,0 | 37.15 | 1 /81 | 0.57 | 8.43 | 0.13 | 9.32 | 1.14 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Röd 5,0 | 35.00 | 2 /88 | 1.39 | 8.26 | 0.24 | 9.32 | 1.14 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Etappstart Orange 4,0 | 30.01 | 3 /126 | 6.40 | 8.38 | 1.55 | 9.32 | 1.14 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Orange 4,0 | 31.10 | 3 /95 | 3.35 | 8.31 | 0.59 | 9.35 | 1.16 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | Etappstart Medelsvår 4,0 | 45.03 | 3 /87 | 2.28 | 9.31 | 0.31 | 10.01 | 1.22 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | Etappstart Medelsvår 4,0 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Medelsvår 4,0 | 38.05 | 10 /102 | 5.00 | 11.10 | 1.28 | 10.01 | 1.22 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | Etappstart Medelsvår 4,0 | 25.42 | 1 /86 | 0.15 | 8.06 | 0.05 | 10.01 | 1.22 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | Etappstart Medelsvår 4,0 | 31.32 | 1 /79 | 0.44 | 7.09 | 0.10 | 10.01 | 1.22 | |
| 11.05.2024 | Närkekvartetten, dag 3, lång | Medelsvår 5 km | 38.27 | 2 /35 | 3.33 | 9.28 | 0.52 | 11.21 | 2.21 | |
| 09.09.2023 | Ungdoms-SM, lång | H16 | 1.23.44 | 86 /113 | 20.20 | 13.09 | 3.11 | 11.09 | 1.58 | |
| 08.09.2023 | Ungdoms-SM, sprint | H16 | 14.55 | 39 /112 | 0.00 | 6.26 | 0.00 | 6.50 | 0.12 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H16 Kort | 32.25 | 2 /32 | 1.52 | 10.19 | 0.36 | 11.05 | 1.53 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H16 Kort | 24.10 | 1 /32 | 0.04 | 8.04 | 0.01 | 11.05 | 1.53 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H16 Kort | 36.37 | 2 /32 | 7.12 | 10.25 | 2.03 | 11.05 | 1.53 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H16 Kort | 40.44 | 14 /32 | 10.33 | 12.59 | 3.22 | 11.05 | 1.53 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H16 Kort | 41.10 | 5 /32 | 4.47 | 10.27 | 1.13 | 11.05 | 1.53 | |
| 02.07.2023 | 3+3 i Sälen | Medelsvår 3 km | 23.12 | 1 /100 | 0.02 | (8.36) | 0.01 | 12.12 | 3.08 | |
| 01.07.2023 | 3+3 i Sälen | Medelsvår 3 km | 31.23 | 4 /106 | 5.24 | 10.30 | 1.48 | 12.12 | 3.08 | |
| 30.06.2023 | 3+3 i Sälen | Medelsvår 3 km | 33.04 | 15 /92 | 9.52 | 13.12 | 3.56 | 13.05 | 3.30 | – |
| 25.06.2023 | Idrefjällveckan, publiktävling SM, ultralång | H16 | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | Närkedubbeln, dag 1, lång | H16 | 58.48 | 25 /32 | 8.00 | 11.15 | 1.32 | 11.32 | 2.12 | |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | H16 | 30.20 | 27 /40 | 3.21 | 10.17 | 1.08 | 11.29 | 2.13 | |
| 10.09.2022 | Ungdoms-SM, lång | H15 | 1.32.38 | 98 /136 | 19.28 | 14.39 | 3.05 | 11.54 | 2.23 | |
| 09.09.2022 | Ungdoms-SM, sprint | H15 | 18.10 | 74 /136 | 1.25 | 7.14 | 0.34 | 7.11 | 0.14 | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H15 | 1.14.08 | 122 /165 | 25.09 | 15.20 | 5.12 | 11.55 | 2.29 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H15 | 41.44 | 95 /165 | 8.19 | 13.02 | 2.36 | 11.55 | 2.29 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H15 | 1.15.50 | 110 /165 | 26.11 | 14.21 | 4.57 | 11.55 | 2.29 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H15 | 1.16.08 | 113 /165 | 19.50 | 13.31 | 3.31 | 11.55 | 2.29 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H15 | 50.45 | 79 /165 | 12.33 | 11.38 | 2.53 | 11.55 | 2.29 | |
| 17.07.2022 | Hallands 3-dagars | H16 | 1.04.54 | 18 /32 | 10.19 | 10.37 | 1.41 | 11.55 | 2.29 | |
| 16.07.2022 | Hallands 3-dagars | H16 | 1.02.09 | 26 /34 | 8.48 | 11.05 | 1.34 | 11.55 | 2.29 | |
| 15.07.2022 | Hallands 3-dagars | H16 | 49.19 | 20 /35 | 5.40 | 11.56 | 1.22 | 11.55 | 2.29 | |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 30.45 | 23 /62 | 4.39 | 9.45 | 1.29 | 11.55 | 2.29 | |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 40.05 | 11 /61 | 1.21 | 8.46 | 0.18 | 11.55 | 2.29 | |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | H16 | 31.53 | 25 /62 | 0.57 | 9.37 | 0.17 | 11.55 | 2.29 | |
| 29.05.2022 | DM, sprint, Värmland + Örebro Län | H16_Örebro | 16.30 | 8 /13 | 1.58 | 7.18 | 0.52 | – | – | – |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | H16 | 35.00 | 23 /42 | 4.16 | 10.18 | 1.15 | 10.23 | 0.58 | – |
| 10.04.2022 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång | H16 | 40.21 | 15 /25 | 2.19 | 9.18 | 0.32 | 10.23 | 0.58 | – |
| 09.04.2022 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Ryssbergsdubbeln, medel | H16 | 37.03 | 14 /24 | 3.49 | 10.47 | 1.07 | 10.23 | 0.58 | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | H14 | 27.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | H14 | 52.43 | 42 /47 | 18.05 | 14.36 | 5.01 | 12.12 | 2.51 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | H14 | 25.53 | 4 /50 | 1.02 | (7.54) | 0.19 | 12.12 | 2.51 | – |
| 28.08.2019 | Førde IL Nærløp Masdal lysløypa | AKM | 50.01 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2017 | Førde IL Nærløp Kråkenesmarka | AKM | 43.17 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | Førde IL Nærløp Ballbana Vieåsen | AKM | 50.51 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2017 | Førde IL Nærløp Movika | CLM | 26.23 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2015 | Vestlandsmeisterskapen mellom (løpet er også HOK-rankingløp 6/2015) | C-open | 25.20 | 1 /11 | 0.04 | 12.34 | 0.02 | 12.24 | 0.43 | – |
| 05.09.2015 | Vestlandsmeisterskapen lang | C-open | 15.40 | 2 /11 | 0.36 | 10.57 | 0.25 | 12.24 | 0.43 | – |