Løperprofil
Liv Ingrid Søberg Mjaaland
Nidarøst
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.18
- Løpskapasitet
- 11.12
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0095 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,064 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0917 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9783 |
| bomVekt | 3,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3868 |
| bomStorSigma | 0,7855 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,071 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2980,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3274,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.44
- Løpskapasitet
- 10.24
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 11.01.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2499 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7549 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1269 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3742 |
| bomVekt | 4,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4157 |
| bomStorSigma | 0,6603 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1041 |
| havariVekt | 0,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3858,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3982,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.39
- Løpskapasitet
- 14.05
- O-evne
- 2.34
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 15.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0956 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2838 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1153 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1558 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2177 |
| bomVekt | 9,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,619 |
| bomStorSigma | 0,8926 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0659 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6922 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3323 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3928,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.55
- Løpskapasitet
- 13.10
- O-evne
- 2.45
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 4.37
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 17.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0403 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1721 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1216 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2545 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2815 |
| bomVekt | 5,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6731 |
| bomStorSigma | 0,9174 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4706 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3146,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3803,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 11.06.2025 Klubbmesterskap, Nidarøst OK, bom 2.08 | 23 | – |
| Bom over fem minutter | 63 | 02.06.2023 Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp), bom 5.38 | 63 | – |
| Bom over ti minutter | 95 | 19.08.2021 Ungdomsløp 5, bom 10.11 | 95 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.06.2025 | Klubbmesterskap, Nidarøst OK | Kort | 42.36 | – | 2.42 | 12.52 | 0.49 | – | – | – |
| 30.04.2025 | Trondheim sprintcup, løp 4 | C-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.03.2024 | STOK HLP kveldssamling 3-2024, Sprint, Åsvang skole | D 13-16 | 38.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | D13-16 | 55.25 | 18 /20 | 8.15 | 24.32 | 3.39 | – | – | – |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | C-åpen 13-20 | 42.26 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | C-åpen 10-16 | 33.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | Cåpen | 1.11.06 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | C-åpen 13-20 | 40.00 | 3 /4 | 4.38 | 21.03 | 2.26 | 20.32 | 2.42 | |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | C-åpen 10-16 | 1.03.17 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 11-12 | 48.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | C-åpen 10-16 | 54.57 | 3 /3 | 8.36 | 26.58 | 4.13 | 24.47 | 3.14 | |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | D 11-12 | 30.25 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 1.39.30 | 20 /22 | 14.57 | 34.23 | 5.10 | 28.30 | 3.25 | |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | D 11-12 | 1.10.37 | – | 10.27 | 39.38 | 5.52 | 29.57 | 3.16 | |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | N2-åpen 10-19 | 1.04.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | D 11-12 | 1.25.58 | 16 /18 | 14.28 | (43.59) | 7.24 | 28.25 | 3.05 | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 1.02.46 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2021 | Freidig"stafetten" (individuelt løp) | C-åpen 10-16 | 58.54 | – | 5.29 | 33.19 | 3.06 | 28.25 | 3.05 | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | D 9-10 | 51.00 | 5 /5 | 12.33 | 30.58 | 7.37 | 26.20 | 5.12 | |
| 27.08.2020 | STOK Ungdomsløp 3 Nidarøst | N2-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | D 9-10 | 48.08 | – | 12.13 | 29.10 | 7.24 | 25.47 | 4.53 | |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 34.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2019 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 40.21 | – | 9.40 | 32.37 | 7.49 | 29.15 | 5.06 | |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | N-åpen | 41.39 | – | 12.32 | 43.12 | 13.00 | 30.36 | 4.59 | |
| 29.05.2019 | STOK Ungdomsløp nr 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | N-åpen | 1.09.00 | – | 27.16 | (51.54) | 20.31 | 27.41 | 4.32 | |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 58.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2018 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 47.35 | – | 6.08 | (36.11) | 4.40 | 24.41 | 3.22 | |
| 07.06.2018 | Ungdomsløp 4 | N-åpen | 43.36 | – | 9.28 | (50.51) | 11.02 | 24.44 | 3.16 | |
| 01.06.2018 | Trondheim Open, dag 1 | N-åpen | 29.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | N-åpen | 29.10 | – | 3.26 | 22.18 | 2.38 | 22.08 | 2.56 | |
| 17.09.2017 | Tour de Trondheim | N-åpen | 35.14 | 30 /70 | 4.51 | 19.48 | 2.43 | 24.45 | 3.14 | |
| 31.08.2017 | Ungdomsløp | N-åpen | 53.51 | 46 /47 | 10.46 | 35.24 | 7.05 | 26.44 | 3.33 | |
| 24.08.2017 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 38.48 | – | 6.45 | 30.04 | 5.14 | 26.44 | 3.33 | |
| 26.05.2017 | Trondheim Open dag 1 sprint | N-åpen | 59.34 | 20 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2016 | Tour de Trondheim | N-åpen | 1.11.02 | 29 | 9.13 | 30.05 | 3.54 | 27.25 | 3.45 | – |
| 08.09.2016 | Ungdomsløp 8 | N-åpen | 31.42 | 29 /31 | 6.56 | (41.23) | 9.03 | 27.25 | 3.45 | – |
| 01.09.2016 | STOK Ungdomsløp 7 Nidarøst | N-åpen | 51.32 | – | 15.47 | 36.26 | 11.10 | 27.25 | 3.45 | – |
| 02.06.2016 | STOK Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 1.00.45 | – | 10.06 | 37.31 | 6.14 | – | – | – |
| 03.09.2015 | STOK Ungdomsløp Nidarøst OK | N-åpen | 22.11 | – | – | – | – | – | – | – |