Løperprofil
Helena Thengs Kristensen
Stavanger
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.34
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 25.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,07 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1453 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0776 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1671 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0973 |
| bomVekt | 3,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6067 |
| bomStorSigma | 0,7002 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3227,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3612,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.06
- Løpskapasitet
- 7.54
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0245 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0412 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1788 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9231 |
| bomVekt | 3,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2253 |
| bomStorSigma | 0,7066 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0848 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2932,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3003,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.48
- Løpskapasitet
- 10.36
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.10.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1886 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3201 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4248 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,12 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9865 |
| bomVekt | 0,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6017 |
| bomStorSigma | 0,8927 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2494 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3009,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 25.02.2023 Vinterkarusell Eltravåg, bom 2.23 | 90 | – |
| Bom over fem minutter | 82 | 26.12.2021 Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1., bom 5.05 | 176 | – |
| Bom over ti minutter | 558 | 28.10.2017 HARDHAUSEN, bom 10.24 | 558 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.02.2023 | Vinterkarusell Eltravåg | Damer - mellomlang løype | 1.14.09 | 5 /8 | 9.35 | 15.48 | 2.03 | 15.02 | 1.54 | – |
| 26.11.2022 | Høstkarusellen løp 2 - Madlatua | HAM | 52.03 | 5 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Kretsløp - Sprint på Gausel | AL-åpen | 21.58 | 1 /4 | 0.43 | 8.46 | 0.17 | 8.38 | 0.10 | – |
| 25.08.2022 | SO-cup løp 7 - Tastaveden | G1759 | 53.47 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 1.01.56 | 19 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2021 | Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1. | Herrer - mellomlang løype | 47.48 | 37 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2021 | SO-Cup på Fjøløy | G1759 | 51.05 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Individuelle løyper for voksne | HL | 43.31 | 5 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Ungdomscup/Klubbkamp - Kvernevik | H 17-59 | 43.21 | 26 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Vårli | H 17-59 | 1.36.28 | 26 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2020 | Ungdomscup og klubbkamp Sveineskogen | A-Åpen | 33.24 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | A-åpen | 29.38 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | A-åpen | 47.23 | 10 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | A-Åpen | 24.41 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | A-Åpen | 1.18.27 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 07.03.2020 | Vinterkarusell Lauvås | Herrer - kort løype | 39.04 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2020 | Vinterkarusell Tastaveden | Herrer - mellomlang løype | 32.24 | 6 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2020 | Vinterkarusell Sviland/Arboretet | Herrer - mellomlang løype | 55.49 | 12 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 04.01.2020 | Vinterkarusell Kalbergskogen | HM | 39.45 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Herrer - mellomlang løype | 46.40 | 28 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2019 | "Vaulens" Juleløp | Herrer - mellomlang løype | 53.26 | 30 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | Åpen 3 | 1.42.44 | 13 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2019 | SO-Cup løp 10 | G1759 | 48.06 | 5 /5 | 8.14 | 14.40 | 2.31 | 13.51 | 1.39 | – |
| 29.08.2019 | SO-cup løp nr 6 - Sørmarka | G1759 | 1.33.05 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2019 | Ungdomscup 3 løp /Klubbkamp, Vannbassengene | H 17-59 | 58.40 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2019 | SO-cup løp nr 1 | G1759 | 50.35 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 16.02.2019 | Vinterkarusell, Dale | Herrer - mellomlang løype | 59.33 | 22 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 24.11.2018 | Høstkarusellen Løp 2 - Vannassen | Herrer - mellomlang løype | 33.32 | 6 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2018 | Høstkarusellen løp 1 - Tasta | Herrer - mellomlang løype | 59.17 | 19 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2018 | Ungsomscup/Klubbkamp nr 3 på Storhaug | H 17-59 | 42.25 | 27 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2018 | Nærløp Tananger | GM | 50.31 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.02.2018 | Vinterkarusell Sandnes IL | Herrer - mellomlang løype | 56.45 | 15 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 06.01.2018 | Vinterkarusell Kalbergskogen | HM | 46.51 | 14 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 09.12.2017 | Høstkarusellen løp 3 - Sørmarka | Herrer - mellomlang løype | 1.01.24 | 15 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2017 | Høstkarusell løp 2 - Kvernevik | Herrer - mellomlang løype | 54.13 | 12 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2017 | HARDHAUSEN | Åpen 3 | 1.39.43 | 14 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2017 | SO-Cup Løp 10 | G1759 | 41.36 | 11 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2017 | SO-Cup løp 9 | G1759 | 30.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.03.2017 | Vinterkarusell Vagleskogen | GM | 40.32 | 33 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2017 | Torsdagsløp Januar Tjensvoll skole | Mellom | 25.45 | 3 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2016 | Høstkarusellen 2016 - Løp 3 | Herrer - mellomlang løype | 34.00 | 3 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 29.10.2016 | HARDHAUSEN | Åpen 2 | 1.34.13 | 6 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2016 | SO-Cup løp 11 | G1759 | 48.40 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2016 | Kretsløp - Sørmarka NM løyper | B-åpen | 28.03 | 1 /7 | 0.26 | 13.31 | 0.13 | – | – | – |
| 20.09.2016 | Nærløpskarusellen Klubbkamp finale Ganddal | G17-59 | 31.28 | 29 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2016 | Nærløpskarusell-Klubbkamp | Gutter 17-59 | 24.25 | 20 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2016 | Klubbkamp Madlamark | Gutter 17-59 | 21.49 | 26 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2016 | Klubbkamp 3 - Hinna | Gutter 17-59 | 34.30 | 30 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2016 | SO-Cup løp 2 | G1759 | 47.33 | 11 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 31.03.2016 | SO-Cup løp 1 | G1759 | 20.23 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2016 | Vinterkarusell Vagleskogen | GL | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.02.2016 | Vinterkarusell Kvernevik | Herrer - mellomlang løype | 33.54 | 8 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2015 | Nyttårsløpet 2015 | Herrer - mellomlang løype | 1.11.07 | 35 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 12.12.2015 | Høstkarusellen 2015 - Løp 3 | Herrer - mellomlang løype | 37.32 | 4 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2015 | SO-cup - 9.løp | G-13-16 | 27.23 | 2 /2 | 1.29 | 13.25 | 0.44 | 13.23 | 0.50 | – |
| 15.09.2015 | Klubbkamp finale Ganddal | G-16-60+ | 29.06 | 7 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2015 | Klubbkamp | Gutter under17-over59 | 32.43 | 8 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2012 | Juleløpet 2012 | GK | 31.43 | 9 /15 | 2.32 | 17.44 | 1.25 | – | – | – |
| 10.06.2012 | KM-sprint med innlagt Norgescup | H 13-16N | 11.19 | 1 /4 | 2.17 | 8.09 | 1.39 | – | – | – |
| 22.05.2012 | Sprintkamp 2 løp - Kvernevik | GL | 29.19 | 59 /72 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2012 | Sprintkamp 1, Solås | Herrer Lang | 33.19 | 66 /76 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2012 | Nærløp, Kringleli | GN | 27.26 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |