Løperprofil
Hilde Jarstadmarken
Østmarka
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
22 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 1656 av 2062
Nr. 1656 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 163 av 198 i klassen D50–54 · nr. 31 av 33 i 1975-kullet
- Forventet kmtid
- 17.43
- Løpskapasitet
- 16.00
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 11.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3471 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3592 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0808 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2234 |
| bomVekt | 28,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5101 |
| bomStorSigma | 0,8952 |
| antallBom | 66 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0635 |
| havariVekt | 1,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,24 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0033 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4258,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4715,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.57
- Løpskapasitet
- 9.39
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 24.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1751 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1697 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0616 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0708 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1844 |
| bomVekt | 14,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3976 |
| bomStorSigma | 0,7211 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0792 |
| havariVekt | 0,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2205 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3581 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3690,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.49
- Løpskapasitet
- 15.40
- O-evne
- 2.10
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 7.48
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.05.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2021 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0935 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,002 |
| bomVekt | 0,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5925 |
| bomStorSigma | 0,8689 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3686,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4194,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 11.06.2026 3. november 2022, bom 2.12 | 95 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 84 | 23.08.2022 Østmarka Open 5, bom 14.37 | 169 | nr. 3060 |
| Bom over ti minutter | 84 | 23.08.2022 Østmarka Open 5, bom 14.37 | 245 | nr. 5328 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.06.2026 | 3. november 2022 | AK-åpen | 49.08 | 4 | 7.19 | 18.57 | 2.49 | 17.19 | 1.35 | |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | D 50- | 49.56 | 10 /10 | 7.24 | 10.52 | 1.37 | 9.42 | 0.22 | |
| 01.06.2023 | Østmarka Open løp 4 | Damer-AK | 55.15 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2023 | Østmarka Open løp 3 | Damer-AK | 36.31 | 1 /6 | 1.47 | 12.48 | 0.37 | 14.35 | 1.28 | |
| 04.05.2023 | Østmarka Open løp 1 | Damer-AK | 47.24 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.11.2022 | Østnatt-Cup 1 | AK-åpen | 49.08 | 4 /7 | 7.19 | 11.56 | 1.47 | 9.51 | 0.16 | |
| 22.10.2022 | Blodslitet | B-åpen 17- | 52.15 | 23 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | Nattpotta/Klubbmesterskap natt | C-Åpen | 35.45 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Østmarka Open 5 | Damer-AL | 1.32.11 | 2 /2 | 22.35 | 19.49 | 4.51 | 15.13 | 1.37 | |
| 31.05.2022 | Østmarka Open 2 | Damer-AM | 58.16 | 2 /2 | 2.36 | 13.26 | 0.36 | 14.14 | 1.10 | |
| 10.05.2022 | Østmarka Open 1 | Damer-AK | 41.43 | 1 /3 | 0.28 | 12.46 | 0.09 | 14.14 | 1.10 | |
| 10.03.2022 | Gate-O i Strømmen | Mellom | 38.13 | 3 /9 | 3.44 | 15.00 | 1.28 | 14.46 | 1.24 | |
| 25.11.2021 | Østnatt-Cup 3 | AK-åpen | 35.22 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2021 | Østnatt-Cup 1 | AK-åpen | 26.06 | 2 /5 | 0.22 | 8.38 | 0.07 | 8.50 | 0.09 | |
| 23.10.2021 | Grankvistløpet | D A-Kort (5 km) | 1.24.26 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Østmarka Open 10 | Herrer-AK | 45.32 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Åpent klubbmesterskap sprint (Østmarka Open 9) | Åpen-B | – | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Østmarka Open 8 | Åpen-B | – | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Ukas løype uke 33 / Østmarka Open 7 | Åpen-B | – | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2020 | Gate-o-løp 2.3.20 | 3 km | 41.32 | 1 | 1.59 | 12.38 | 0.36 | 14.17 | 1.32 | |
| 16.01.2020 | Innendørs klubbmesterskap | Løype: ACB | 35.23 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | Grankvistløpet | D A-Mellom (10 km) | 1.34.15 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2019 | Østmarka Open 10 | Damer-AK | 50.10 | 1 /5 | 4.00 | 13.54 | 1.07 | 14.33 | 1.41 | |
| 15.09.2019 | Folloløpet med Trimtex Cup | Direkte B | 37.38 | 2 /17 | 2.54 | 13.06 | 1.01 | 14.33 | 1.41 | |
| 10.09.2019 | Østmarka Open 9 | Damer-AK | 1.09.58 | 5 /5 | 12.18 | 18.56 | 3.20 | 14.33 | 1.41 | |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | Dir B | 36.50 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Østmarka Open 7 | Damer-AK | 46.04 | 2 /5 | 2.05 | 14.11 | 0.38 | 14.45 | 1.53 | |
| 24.08.2019 | KM lang - Askerløpet med Trimtex Cup | Dir B | 51.53 | 9 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2019 | Østmarka Open 6 | Damer-AM | 1.13.56 | 3 /4 | 15.37 | 16.59 | 3.35 | 14.45 | 1.53 | |
| 18.08.2019 | Hemingløpet med Trimtex-cup | Dir B | 45.43 | 6 /23 | 3.21 | 13.22 | 0.59 | 14.45 | 1.53 | |
| 02.06.2019 | Huldersprinten m/Trimtex-cup | B-åpen | 43.00 | 3 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2019 | Østmarka Open 2 | Damer-A | 1.04.32 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | Østmarka Open 1 | Damer-AK | 1.00.00 | 5 /5 | 17.25 | 19.34 | 5.41 | 14.20 | 1.55 | |
| 20.05.2019 | Østmarka Open 1 | Damer-AK | 1.00.00 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | D40- | 24.05 | 10 /31 | 0.52 | 8.50 | 0.19 | 8.35 | 0.11 | |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | D40- | 25.53 | 7 /30 | 1.46 | 8.58 | 0.37 | 8.35 | 0.11 | |
| 17.01.2019 | Gate o-løp | Lang | 1.08.31 | 8 | 5.56 | 12.43 | 1.06 | 13.17 | 1.33 | |
| 03.11.2018 | Grankvistløpet | D A-Kort (5 km) | 1.20.11 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2018 | Østmarka Open - Løp 5 | Damer-AK | 59.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Østmarka Open - Løp 4 | Damer-AK | 56.13 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Østmarka Open - Løp 3 | Damer-B | 39.30 | 1 /7 | 0.33 | 11.05 | 0.09 | 13.19 | 1.33 | |
| 19.08.2018 | Romeriksløpet | DirB | 37.54 | 4 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2018 | Østmarka Flex-o løp 7 | D 40- | 58.28 | 1 /1 | 3.53 | 13.18 | 0.53 | 13.44 | 1.41 | |
| 12.06.2018 | Østmarka-karusellen m/klubbmesterskap | D17 | 1.11.35 | 2 /2 | 9.37 | 14.27 | 1.57 | 13.44 | 1.41 | |
| 29.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 4 | D 40-B | 43.14 | 1 /3 | 1.23 | 10.51 | 0.21 | 13.20 | 1.59 | |
| 22.05.2018 | Østmarka Flex-o løp 3 | A-Kort | 34.13 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | D40- | 1.06.59 | 11 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | Østmarka-karusellen 1 | B-Åpen | 1.04.14 | 4 | 5.03 | 13.13 | 1.02 | – | – | – |
| 26.08.2017 | Huldersprinten med KM langdistanse | D 17B | 38.28 | 2 /10 | 2.20 | 8.15 | 0.30 | 8.05 | 0.10 | |
| 11.06.2017 | Gromløpet | D 21-B | 1.20.45 | 7 /11 | 21.52 | 16.06 | 4.22 | 14.32 | 2.34 | – |
| 08.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 5 | D 40- | 1.36.16 | 1 /1 | 14.17 | 15.40 | 2.19 | 14.32 | 2.34 | – |
| 01.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp | D 40-B | 38.53 | 1 /8 | 5.14 | 12.20 | 1.40 | 14.32 | 2.34 | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | D11-12 | 46.35 | 25 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2016 | Huldersprinten | D 11-12N | 15.06 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2016 | Huldersprinten | D 17-C | 21.57 | 1 /7 | 0.24 | 8.04 | 0.09 | 8.22 | 0.09 | – |
| 18.06.2016 | Høydepunktet med Trimtex-Cup | D 11-12 | 26.03 | 6 /14 | 1.29 | 13.02 | 0.45 | 16.01 | 1.50 | – |
| 05.06.2016 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | D 11-12N | 45.25 | 2 /3 | 10.10 | (26.32) | 5.56 | 16.01 | 1.50 | – |
| 05.06.2016 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | D 17-B | 1.10.18 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2016 | Vårløpet - Trimtex Cup | D 11-12N | 32.54 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2016 | Vårløpet - Trimtex Cup | D 17-B | 51.09 | 3 /7 | 10.12 | 15.21 | 3.04 | – | – | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | D11-12 | 46.08 | 25 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | Damer åpen | 1.29.19 | 51 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2015 | Romerike O-weekend, Trimtex-cup | N-åpen | 13.04 | 1 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2015 | Romerike O-weekend, Trimtex-cup | N-åpen | 21.59 | 1 /54 | 1.13 | 8.11 | 0.27 | – | – | – |
| 21.06.2015 | Huldersprinten | D 17-C | 15.01 | 1 /7 | 0.21 | 8.03 | 0.11 | – | – | – |
| 21.06.2015 | Huldersprinten | N-åpen | 15.01 | – | – | – | – | – | – | – |