Løperprofil
Simen Skeide
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.17
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.52
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3433 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,02 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0833 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9526 |
| bomVekt | 0,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5105 |
| bomStorSigma | 0,8219 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0756 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2135,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2469,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.59
- Løpskapasitet
- 5.46
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3419 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0288 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0892 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3108 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0023 |
| bomVekt | 2,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2424 |
| bomStorSigma | 0,6783 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0863 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2139,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2217 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.01
- Løpskapasitet
- 7.11
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 03.06.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6639 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1024 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3468 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0195 |
| bomVekt | 2,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5216 |
| bomStorSigma | 0,824 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7081 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1697,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2130,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 23.06.2018 Norsk O-Festival lang, bom 8.13 | 47 | – |
| Bom over fem minutter | 20 | 23.06.2018 Norsk O-Festival lang, bom 8.13 | 107 | – |
| Bom over ti minutter | 218 | 28.03.2017 Oslo City Cup, løp nr. 1, bom 19.31 | 218 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | H 13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | H13-16 | 23.27 | 34 /56 | 1.33 | 8.36 | 0.34 | 8.32 | 0.14 | – |
| 23.08.2018 | Klubbkamp / Klubbmesterskap | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | Dir C | 53.11 | 13 /55 | 9.47 | 13.59 | 2.34 | 13.26 | 1.23 | – |
| 19.06.2018 | Klubbmesterskap Sprint Finale | Løype: Finale BB | 36.36 | 6 | 4.34 | 11.14 | 1.24 | 8.22 | 0.15 | – |
| 03.06.2018 | Knut Valstads minneløp | H1112 | 35.51 | 7 /19 | 5.45 | 12.35 | 2.01 | 11.29 | 1.21 | |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | H11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2018 | Kvist-Kvaset | Løype: 290C | 18.59 | 8 | 0.08 | 11.55 | 0.05 | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Lørdagskjappen | H 11-12 | 25.36 | 7 /31 | 3.50 | 11.37 | 1.44 | 11.47 | 1.21 | |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | H 11-12 | 22.01 | 3 /26 | 2.24 | 10.30 | 1.09 | 11.47 | 1.21 | |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | HR | 12.05 | 1 /25 | 0.25 | 6.21 | 0.13 | – | – | – |
| 03.04.2018 | Oslo City Cup, Løp nr 1 | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | H11-12 | 49.13 | 29 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2017 | Harry Lagerts Nattcup 2017 Løp 2 | Rekrutt | 20.19 | 1 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2017 | Klubbmesterskap normaldistanse 2017 | H 11-12 | 22.37 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2017 | Gromløpet | H 11-12 | 36.56 | 5 /27 | 7.14 | 13.06 | 2.34 | 13.18 | 1.36 | |
| 01.06.2017 | Østmarka Flex-o løp 4 / Klubbkamp | H 11-12 | 40.03 | 6 /11 | 4.14 | 14.14 | 1.30 | 13.18 | 1.36 | |
| 21.05.2017 | Knut Valstads minneløp | H1112 | 33.21 | 14 /16 | 7.58 | 16.56 | 4.03 | 13.50 | 1.39 | |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | H 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | HR | 15.36 | 3 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | HRekrutt | 9.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2017 | Smaaleneneløpet | H11-12N | 10.30 | 1 /2 | 0.04 | 11.50 | 0.05 | 13.05 | 0.50 | – |
| 22.04.2017 | Lørdagskjappen | H 11-12N | 15.38 | 1 /4 | 0.44 | 11.53 | 0.33 | 13.05 | 0.50 | – |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | H Rekrutt | 9.34 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | H Rekrutt | 13.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 1 | H rekrutt | 33.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2015 | Klubbmesterskap Sprint | Åpen | 16.07 | – | – | – | – | – | – | – |