Løperprofil
Øystein Øye Rossebø
Sauda
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.14
- Løpskapasitet
- 14.56
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2761 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,365 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1002 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0381 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2804 |
| bomVekt | 45,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8391 |
| bomStorSigma | 0,8033 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0377 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0622 |
| havariVekt | 4,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0034 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4474 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3974 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4587,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.00
- Løpskapasitet
- 8.46
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,5
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0781 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1824 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0552 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6771 |
| bomVekt | 37,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9842 |
| bomStorSigma | 0,5272 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0487 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0852 |
| havariVekt | 1,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3248,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3339,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.56
- Løpskapasitet
- 13.02
- O-evne
- 3.54
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 128 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0144 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0708 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1228 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,064 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,57 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3055 |
| bomVekt | 43,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8519 |
| bomStorSigma | 0,9407 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0449 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0759 |
| havariVekt | 3,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0224 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9393 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0051 |
| fartSesongSin | 0,0167 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3066,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3982,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.23
- Løpskapasitet
- 13.53
- O-evne
- 2.30
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0855 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,196 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0779 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,14 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5379 |
| bomVekt | 16,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4121 |
| bomStorSigma | 0,8277 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 0,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8016 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3277,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3865,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.34
- Løpskapasitet
- 8.14
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 13,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4304 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1303 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2681 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9606 |
| bomVekt | 2,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3503 |
| bomStorSigma | 0,7893 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5114 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1967,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2286,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 16.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 3.23 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 27 | 15.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 10.38 | 157 | – |
| Bom over ti minutter | 27 | 15.08.2026 Vestlandsmesterskapet, bom 10.38 | 214 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 15-16 | 1.06.05 | 8 /8 | 13.01 | 16.43 | 3.18 | 17.46 | 3.25 | |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 15-16 | 1.54.59 | 8 /8 | 31.55 | 21.10 | 5.53 | 17.46 | 3.25 | |
| 02.08.2026 | Hovedløpet sprint | H15 | 28.39 | 44 /50 | 2.18 | 10.33 | 0.51 | 9.17 | 0.16 | |
| 01.08.2026 | Hovedløpet Langdistanse | H15 | 1.55.46 | 48 /49 | 20.12 | 20.13 | 3.32 | 17.46 | 3.25 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 15 | 2.15.01 | 21 /27 | 14.41 | 16.28 | 2.39 | 15.48 | 1.49 | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 15 | 1.08.55 | 22 /27 | 3.48 | 19.03 | 1.03 | 15.48 | 1.49 | – |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 15 | 27.42 | 24 /26 | 3.11 | 11.04 | 1.16 | 9.09 | 0.15 | – |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | H 13-14 | 1.02.16 | 5 /8 | 18.57 | 16.53 | 5.08 | 18.38 | 4.24 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | H 13-14 | 49.46 | 5 /6 | 12.33 | 18.23 | 4.38 | 18.38 | 4.24 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 41.38 | 28 /110 | 5.13 | 15.39 | 1.58 | 19.48 | 4.36 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 35.19 | 31 /38 | 6.01 | 18.04 | 3.05 | 19.48 | 4.36 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 1.20.54 | 35 /110 | 34.23 | (30.35) | 13.00 | 19.48 | 4.36 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2025 | KM Sprint - ROK - Haugesund | H 13-14 | 23.51 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | H 13-14 | 35.57 | 5 /8 | 3.40 | 20.10 | 2.03 | 19.07 | 3.26 | – |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | HB | 25.06 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2024 | KM natt (kretsmesterskap for både Rogaland og Hordaland) | H 13-14 | 33.19 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | KM Mellom | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Vestlandspremieren-II | H 13-14 | 1.13.37 | 7 /10 | 27.07 | 31.02 | 11.26 | – | – | – |
| 05.04.2024 | Vestlandspremieren-I | HB | 23.01 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2023 | KM Lang Sauda (RR5) | H 11-12 | 1.01.41 | 7 /7 | 16.03 | 25.50 | 6.43 | 21.02 | 3.20 | |
| 19.08.2023 | KM Mellom | H 11-12 | 51.44 | 7 /7 | 7.39 | 24.02 | 3.33 | 21.02 | 3.20 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 41.41 | 20 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 44.38 | 20 /104 | 8.11 | 24.55 | 4.34 | 19.00 | 2.13 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 28.44 | 24 /104 | 4.07 | 19.40 | 2.49 | 19.00 | 2.13 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 11-12 | 1.05.03 | 27 /104 | 6.21 | 21.51 | 2.08 | 19.00 | 2.13 | – |
| 23.04.2022 | KM sprint | H11-12 | 22.15 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2020 | Nattsprintkøppen 1 Staalehuset | H-16 | 15.28 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM-lang | H 9-10 | 26.52 | 4 /7 | 0.30 | 12.56 | 0.14 | 14.37 | 0.43 | – |
| 22.08.2020 | KM Mellom (Rogaland) | H 9-10 | 31.05 | – | 1.33 | 19.03 | 0.57 | 14.37 | 0.43 | – |
| 03.11.2019 | Høstkøpp 4: Solandsbakkane bhg | H Ny | 39.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2019 | Møllesprinten (HOK-ranking 6/2019) | NOpen | 51.04 | – | 2.52 | 13.33 | 0.46 | – | – | – |
| 02.06.2019 | Rogalandsrankingløp | N-open | 42.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2019 | KM Mellom | N-open | 35.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2019 | KM sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2018 | Høstkøpp 2: Steinsfjellet | H Ny | 55.00 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2018 | KM-Stafett - Individulle klasser | D/H N-Åpen | 57.58 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2017 | Høstkarusell 2 (Flex-o-løp) | N-åpen | 24.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2017 | KM Mellom | N-open | 41.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2017 | HIL Klubbkarusell 2017 - løp 7 - Vormedal | Råtass | 37.09 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2017 | Vårkarusell 2 (Flex-o-løp) | N-åpen | 26.18 | 10 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2017 | Vårkarusell 1 (flex-o-løp) Sveio golfbane | N-åpen | 59.18 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2016 | Kretsløp sprint | N-åpen | 15.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2026 | Kretsstafetten | Åpen | Rogaland 2 | 3 | 18.56 | 7 | 6 |