Løperprofil
Nils Jansson
Skattkärrs SOK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
38 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.32
- Løpskapasitet
- 10.07
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 16,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på lange (−10,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 39 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1215 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1376 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1596 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0236 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,162 |
| bomVekt | 198,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4885 |
| bomStorSigma | 0,7637 |
| antallBom | 102 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,098 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 13,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,1593 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,8372 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0168 |
| fartSesongSin | −0,0104 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2690,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3071,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.33
- Løpskapasitet
- 16.24
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 12,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.41
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6996 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7414 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1219 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7551 |
| bomVekt | 18,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,219 |
| bomStorSigma | 0,5443 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0717 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0191 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | −0,0805 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 6083,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6136,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.54
- Løpskapasitet
- 22.27
- O-evne
- 2.27
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 07.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5651 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8254 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1752 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1029 |
| bomVekt | 2,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7395 |
| bomStorSigma | 0,8144 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5300,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5879,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 2.37 | 79 | – |
| Bom over fem minutter | 60 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 5.53 | 170 | – |
| Bom over ti minutter | 128 | 27.09.2025 Kristinehamnsmedeln, bom 12.37 | 335 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | H90 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | H90 | 14.10 | 2 /6 | 1.09 | 17.25 | 1.25 | 16.34 | 0.08 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H35 | 1.14.53 | 15 /37 | 2.38 | 9.48 | 0.21 | 11.35 | 1.27 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H35 | 44.31 | 19 /37 | 5.11 | 10.13 | 1.11 | 11.35 | 1.27 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H35 | 34.41 | 25 /37 | 4.00 | 10.31 | 1.13 | 11.35 | 1.27 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H35 | 1.43.22 | 23 /37 | 15.36 | 10.56 | 1.39 | 11.35 | 1.27 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H35 | 1.27.16 | 24 /37 | 6.45 | 10.57 | 0.51 | 11.35 | 1.27 | |
| 05.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | H90 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel | H90 | 1.14.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | H90 | 34.26 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Uppsala möte, lång | Svart 7,0 | 1.10.49 | 28 /41 | 6.26 | 10.25 | 0.57 | 13.42 | 1.26 | |
| 28.09.2025 | Kils OK medeldistans | H80 | 51.00 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Kristinehamnsmedeln | H85 | 1.00.58 | 1 /3 | 15.28 | (29.25) | 7.28 | 15.44 | 1.27 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | H90 | 36.31 | 2 /6 | 0.16 | (24.19) | 0.11 | 15.44 | 1.27 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | H90 | 39.33 | 7 /8 | 6.16 | (31.41) | 5.01 | 15.44 | 1.27 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | H90 | 25.27 | 7 /7 | 0.01 | 27.55 | 0.01 | 22.22 | 0.08 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H35 | 1.10.39 | 15 /28 | 2.54 | 10.03 | 0.25 | 11.37 | 1.22 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H35 | 1.04.02 | 14 /28 | 2.46 | 9.34 | 0.25 | 11.37 | 1.22 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H35 | 44.38 | 15 /28 | 2.28 | 10.13 | 0.34 | 11.37 | 1.22 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H35 | 1.31.59 | 16 /28 | 7.11 | 10.51 | 0.51 | 11.37 | 1.22 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M85A | 51.37 | 14 /29 | 8.47 | (22.53) | 3.54 | 12.16 | 1.34 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M85-1 | 1.08.37 | 23 /57 | 6.59 | (22.37) | 2.18 | 12.16 | 1.34 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M85B | 12.08 | 2 /26 | 1.31 | 13.17 | 1.40 | 12.22 | 0.11 | – |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M85-1 | 14.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H21-1 | 1.28.09 | 63 /134 | 4.02 | 9.44 | 0.27 | 11.15 | 1.30 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H21-1 | 42.35 | 75 /134 | 1.09 | 9.58 | 0.16 | 11.15 | 1.30 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H21-1 | 1.36.20 | 56 /134 | 3.54 | 9.41 | 0.24 | 11.15 | 1.30 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H21-1 | 1.04.32 | 97 /134 | 16.37 | 12.41 | 3.16 | 11.15 | 1.30 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H21-1 | 1.52.56 | 82 /130 | 11.27 | 10.23 | 1.03 | 11.15 | 1.30 | |
| 20.08.2023 | Långhundradubbeln, lång | Svår 7 km | 1.06.55 | 10 /17 | 6.39 | 9.51 | 0.59 | 11.46 | 1.40 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | H21-1 | 1.25.29 | 84 /118 | 3.28 | 10.18 | 0.25 | 12.02 | 1.37 | |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | H21-1 | 46.26 | 73 /118 | 5.17 | 10.20 | 1.10 | 12.02 | 1.37 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | H21-1 | 1.03.49 | 85 /118 | 6.17 | 11.12 | 1.06 | 12.02 | 1.37 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | H21-1 | 1.55.20 | 70 /118 | 4.51 | 10.12 | 0.26 | 12.02 | 1.37 | |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | H21-1 | 1.43.16 | 82 /118 | 15.56 | 11.23 | 1.45 | 12.02 | 1.37 | |
| 07.05.2023 | Vämlandstrippeln, dag 3, lång | Lätt 2,5 km | 1.10.05 | 6 /7 | 10.53 | 39.39 | 6.10 | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | Etappstart Svår 2,5 | 49.08 | 33 /59 | 10.23 | 20.34 | 4.21 | 18.36 | 2.02 | |
| 29.05.2016 | Glåmdalsløpet | H 80- | 57.34 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2016 | Løvspretten | H 80- | 43.16 | 1 /7 | 1.24 | 15.44 | 0.31 | 16.36 | 0.55 | |
| 15.05.2016 | Elgdilten | H 80- | 44.19 | 3 /6 | 6.19 | 17.22 | 2.29 | 16.36 | 0.55 | |
| 14.05.2016 | Pinsesprinten | H 80- | 26.50 | 1 /4 | 1.05 | 12.30 | 0.30 | 12.44 | 0.08 | |
| 17.10.2015 | Blodslitet | H80 | 1.18.21 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2015 | Veteranmesterskapet mellom | H 80- | 29.19 | 4 /15 | 1.17 | 16.06 | 0.42 | 16.52 | 0.55 | |
| 12.09.2015 | Veteranmesterskapet lang | H 80- | 43.34 | 4 /15 | 0.28 | 15.57 | 0.10 | 16.52 | 0.55 | |
| 11.09.2015 | Veteranmesterskapet sprint | H 80- | 21.12 | 4 /10 | 1.10 | 13.19 | 0.44 | 12.29 | 0.11 | |
| 21.06.2015 | O-land 2015 | H 80- | 24.55 | 1 /1 | 1.51 | 12.59 | 0.58 | 12.15 | 0.13 | – |
| 21.06.2015 | O-land 2015 | H 80- | 57.04 | 1 /7 | 2.11 | 16.42 | 0.38 | 17.02 | 1.05 | |
| 21.06.2015 | O-land 2015 | H 80- | 39.31 | 2 /7 | 8.11 | 19.19 | 4.00 | 17.02 | 1.05 | |
| 25.05.2015 | Pinsesprinten | H 80- | 34.44 | 1 /6 | 1.32 | 12.25 | 0.33 | – | – | – |
| 24.05.2015 | Løvspretten | H 80- | 48.00 | 1 /7 | 0.13 | 15.34 | 0.04 | 16.57 | 1.01 | |
| 23.05.2015 | Elgdilten | H 80- | 41.31 | 1 /9 | 2.42 | 16.34 | 1.05 | 16.57 | 1.01 | |
| 06.07.2014 | Morokulien 2-dagers | H80 | 48.31 | 5 /6 | 7.56 | 20.01 | 3.16 | 18.05 | 1.26 | |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | H75 | 50.51 | 2 /4 | 2.24 | 16.24 | 0.46 | 17.21 | 1.00 | – |
| 07.07.2013 | Morokulien 2-dagers | H75 | 1.08.30 | 3 | 4.23 | 18.20 | 1.10 | 17.21 | 1.00 | – |
| 08.07.2012 | Morokulien 2-dagers | H75 | 40.40 | 1 /5 | 6.03 | 17.43 | 2.38 | – | – | – |