Løperprofil
Elvira Maudal Sævland
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
N-rankingen
5 løp
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.50
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 3.29
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.15
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 130 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 23.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2152 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1922 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,113 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1505 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,121 |
| bomVekt | 14,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,87 |
| bomStorSigma | 0,9673 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0819 |
| havariVekt | 0,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9831 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2434,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3256,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.07
- Løpskapasitet
- 9.18
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3898 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0973 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2292 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0215 |
| bomVekt | 3,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4844 |
| bomStorSigma | 0,845 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0479 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6847 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2196,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2622,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.55
- Løpskapasitet
- 7.29
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 13,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5275 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,588 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,139 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3007 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,972 |
| bomVekt | 3,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4107 |
| bomStorSigma | 0,789 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7587 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1787,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2130,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 23.05.2023 Ungdomscup 2, Lundekvam, bom 19.32 | 72 | – |
| Bom over fem minutter | 3 | 23.05.2023 Ungdomscup 2, Lundekvam, bom 19.32 | 246 | – |
| Bom over ti minutter | 3 | 23.05.2023 Ungdomscup 2, Lundekvam, bom 19.32 | 342 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.05.2023 | Ungdomscup 2, Lundekvam | D 13-14 | 1.01.23 | 6 /6 | 22.09 | (26.43) | 9.38 | 16.16 | 4.15 | |
| 02.05.2023 | Ungdomscup 1 | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2022 | Kretsløp Ålgård RR6 | D 13-14 | 30.46 | 1 /4 | 1.32 | 14.02 | 0.42 | 15.30 | 3.06 | |
| 18.08.2022 | Karusell 3, Bruhammeren | Damer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 44.23 | 5 /51 | 8.16 | 12.47 | 2.23 | 16.02 | 3.36 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 42.33 | 7 /51 | 10.29 | 17.02 | 4.12 | 16.02 | 3.36 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 1.06.19 | 8 /11 | 13.24 | 14.11 | 2.52 | 16.02 | 3.36 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 13 | 39.57 | 10 /51 | 13.02 | 18.29 | 6.02 | 16.02 | 3.36 | – |
| 21.05.2022 | Sprint Kverneland RR2 | D13-14 | 20.07 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Nærløp Sandtangen | B-åpen | 17.31 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Karusell 3, Nesjane | Damer - lang løype | 46.58 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 11-12 | 17.39 | 6 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 11-12 | 17.12 | 7 /64 | 0.45 | 12.18 | 0.32 | 13.11 | 1.22 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 11-12 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | D 11-12 | 16.17 | 1 /4 | 0.26 | 11.21 | 0.18 | 13.54 | 1.39 | – |
| 27.05.2021 | Karusell 1, Bruhammaren | Damer - lang løype | 16.33 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2021 | Ungdomscup No. 3 - Bakkebø | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2021 | Tour de orientering - Kringleli | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 11-12 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | KM-Ultralang Rogaland Brekkeheia | D 11-12 | 1.07.49 | 4 /4 | 9.31 | 18.51 | 2.39 | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | D 11-12 | 30.03 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | D 9-10 | 29.37 | – | 3.12 | 11.53 | 1.17 | 12.30 | 1.08 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | D 9-10 | 18.06 | – | 0.54 | (8.55) | 0.27 | 13.11 | 1.11 | |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | D 9-10 | 28.38 | – | 0.57 | 16.50 | 0.33 | 13.11 | 1.11 | |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | D 9-10 | 21.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2019 | Ranking Langdistanse i Brekkeheia | D -10 | 19.49 | – | 2.15 | 14.10 | 1.37 | 13.49 | 1.39 | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | D -10 | 43.51 | – | 5.43 | 12.49 | 1.40 | 13.49 | 1.39 | – |
| 28.04.2019 | RR2, Skjæveland | N-åpen | 22.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | D -10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Karusell 3 | Ny | 24.46 | 6 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Tour de Orientering | N-åpen | 15.32 | 16 /25 | 2.51 | 21.13 | 3.54 | – | – | – |
| 01.06.2017 | Karusell 3/ klubbmesterskap | Ny | 20.29 | 24 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2017 | Karusell 2 | Damer - kort løype | 15.48 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2017 | Karusell 1 | Damer - Ny løype | 20.35 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2016 | Karusell 4 | Damer - Ny løype | 0.35 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2016 | Karusell 2 | Damer - kort løype | 46.09 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2015 | Karusell 3 / Klubbmesterskap | Ny | 27.39 | 25 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2015 | Karusell 2 | Damer - Ny løype | 20.34 | 8 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2015 | Karusell 1 | Damer - Ny løype | 16.09 | 17 /25 | – | – | – | – | – | – |