Løperprofil
Andrine Maudal Sævland
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.26
- Løpskapasitet
- 9.59
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.01
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1242 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0733 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,162 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,996 |
| bomVekt | 3,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6463 |
| bomStorSigma | 0,7801 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2657,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3044,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.21
- Løpskapasitet
- 10.20
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2121 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2101 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1019 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1772 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1878 |
| bomVekt | 10,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4418 |
| bomStorSigma | 0,8455 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7055 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | −0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2439,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2914,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.13
- Løpskapasitet
- 7.39
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4996 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5852 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0232 |
| bomVekt | 2,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4132 |
| bomStorSigma | 0,8317 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6756 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1828,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2203,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 04.05.2023 Karusell 1, Solås, bom 6.07 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 9 | 04.05.2023 Karusell 1, Solås, bom 6.07 | 67 | – |
| Bom over ti minutter | 176 | hele karrieren siden 2016 | 176 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.05.2023 | Karusell 1, Solås | Damer - kort løype | 25.14 | 5 /6 | 6.08 | 16.36 | 4.02 | – | – | – |
| 10.09.2022 | Kretsløp Ålgård RR6 | D 11-12 | 29.23 | 1 /1 | 2.13 | 17.03 | 1.17 | 15.20 | 2.04 | |
| 18.08.2022 | Karusell 3, Bruhammeren | Damer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 30.17 | 10 /85 | 8.29 | 16.12 | 4.32 | 15.21 | 2.31 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 41.31 | 11 /20 | 9.14 | 12.05 | 2.41 | 15.20 | 2.31 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 30.13 | 11 /85 | 5.43 | 16.08 | 3.03 | 15.21 | 2.31 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 25.06 | 13 /85 | 3.27 | 16.36 | 2.17 | 15.21 | 2.31 | – |
| 14.05.2022 | Nærløp Ålgård | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Karusell 3, Nesjane | Damer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N2-åpen 10-16 | 8.19 | 7 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N2-åpen 10-16 | 14.32 | 13 /77 | 2.17 | 11.45 | 1.51 | 11.54 | 1.40 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N2-åpen 10-16 | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2020 | KM-Ultralang Rogaland Brekkeheia | D 9-10 | 43.13 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | D10 | 47.51 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | N-åpen | 15.45 | – | 0.55 | 12.32 | 0.44 | 14.59 | 2.12 | |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2019 | Ranking Langdistanse i Brekkeheia | N-åpen | 25.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | N-åpen | 43.13 | – | 10.22 | 19.31 | 4.41 | 16.58 | 2.45 | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Karusell 3 | Ny | 21.40 | 1 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2018 | Tour de Orientering | N-åpen | 13.01 | 14 /25 | 1.12 | 17.47 | 1.38 | – | – | – |
| 31.08.2017 | Karusell 4 | Damer - Ny løype | 21.34 | 9 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2017 | Karusell 1 | Damer - Ny løype | 18.04 | 3 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2016 | Karusell 4 | Damer - Ny løype | 31.39 | 15 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2016 | Karusell 2 | Damer - kort løype | 55.23 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |