Løperprofil
Edward Eddi Sævland
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.10
- Løpskapasitet
- 12.51
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 112 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 09.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1283 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1562 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0818 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1535 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2895 |
| bomVekt | 10,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7217 |
| bomStorSigma | 0,9322 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0861 |
| havariVekt | 0,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0057 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3422 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4036,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.22
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1234 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1897 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0598 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1892 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9336 |
| bomVekt | 3,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0849 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0146 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3400,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3472 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.33
- Løpskapasitet
- 15.39
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 3.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 10.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2011 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1857 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1965 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0301 |
| bomVekt | 2,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4698 |
| bomStorSigma | 0,8291 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0828 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3682,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4129,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.05
- Løpskapasitet
- 13.23
- O-evne
- 2.43
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 10.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0453 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0206 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1132 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1859 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0648 |
| bomVekt | 8,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7651 |
| bomStorSigma | 0,9402 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0507 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,28 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9832 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3159,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3799,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 09.05.2023 Individuelle løyper på Krossberg, bom 3.19 | 42 | – |
| Bom over fem minutter | 13 | 09.05.2023 Individuelle løyper på Krossberg, bom 14.18 | 52 | – |
| Bom over ti minutter | 13 | 09.05.2023 Individuelle løyper på Krossberg, bom 14.18 | 97 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.05.2023 | Ungdomscup 2, Lundekvam | H 17-59 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Individuelle løyper på Krossberg | Mellom | 1.08.13 | 12 /12 | 28.33 | (25.23) | 10.38 | 16.39 | 3.28 | – |
| 04.05.2023 | Karusell 1, Solås | Herrer - lang løype | 33.06 | 8 /11 | 1.25 | 12.53 | 0.33 | 16.39 | 3.28 | – |
| 10.09.2022 | Kretsløp Ålgård RR6 | B-åpen 17- | 43.56 | 2 /3 | 2.02 | 20.02 | 0.56 | – | – | – |
| 18.08.2022 | Karusell 3, Bruhammeren | Herrer - lang løype | 22.02 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 1.02.09 | 8 /23 | 13.32 | 15.36 | 3.24 | 16.24 | 3.29 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 39.33 | 21 /108 | 7.42 | 17.41 | 3.27 | 16.24 | 3.29 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 1.48.20 | 34 /108 | 61.20 | (30.40) | 17.22 | 16.24 | 3.29 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Sprint Kverneland RR2 | H17- | 27.36 | 21 /23 | 0.57 | 10.13 | 0.21 | 9.42 | 0.09 | – |
| 14.05.2022 | Nærløp Ålgård | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2021 | Karusell 3, Nesjane | Herrer - kort løype | 33.18 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 15.28 | 12 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 1.29.05 | 24 /140 | 25.13 | 22.39 | 6.25 | 18.27 | 3.42 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 21.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Karusell 1, Bruhammaren | LED | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2020 | Tour de orientering | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2020 | Nærløp - Krossberg - kan løpes 21.apr-5.mai | H-mellom | 1.30.04 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Indivinduelle klasser Krossberg (Voksne) | HK | 39.21 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | C-åpen | 24.17 | 2 /10 | 1.16 | 12.32 | 0.39 | 13.06 | 1.25 | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | H 17-C | 59.02 | 3 /5 | 9.28 | 17.38 | 2.50 | 14.59 | 1.41 | – |
| 29.06.2019 | Norsk o-festival - mellom | H 17-C | 48.26 | 6 /9 | 10.21 | 16.47 | 3.35 | 14.59 | 1.41 | – |
| 28.06.2019 | Norsk o-festival - sprint | H 17-C | 25.15 | 4 /5 | 0.34 | 10.27 | 0.14 | – | – | – |
| 19.05.2019 | Ranking Langdistanse i Brekkeheia | C-åpen | 26.14 | 3 /6 | 4.32 | 13.30 | 2.20 | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | H 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2018 | Sørlandsgaloppen 2018 | H 17-C | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Karusell 3 | Ny | 21.49 | 2 /32 | – | – | – | – | – | – |