Løperprofil
Oda-Kristine Ueland
Ålgård
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.35
- Løpskapasitet
- 13.53
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 15,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 11.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1969 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,423 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1551 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0673 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,547 |
| bomVekt | 25,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3826 |
| bomStorSigma | 0,7495 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1008 |
| havariVekt | 2,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3697,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4147,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.15
- Løpskapasitet
- 13.57
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 13,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 26.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0828 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1669 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1389 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0575 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,24 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4848 |
| bomVekt | 24,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4143 |
| bomStorSigma | 0,7725 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0456 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,054 |
| havariVekt | 2,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7224 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3290,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3835,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.53
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2029 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1697 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1146 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0767 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,292 |
| bomVekt | 25,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2853 |
| bomStorSigma | 0,6914 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,028 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 2,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6536 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2465,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2839,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 26.04.2026 Kretsløp (RR) Sælandskogen, bom 5.15 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 26.04.2026 Kretsløp (RR) Sælandskogen, bom 5.15 | 141 | – |
| Bom over ti minutter | 233 | hele karrieren siden 2018 | 233 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.04.2026 | Kretsløp (RR) Sælandskogen | C-åpen 10-16 | 32.57 | 1 /1 | 9.21 | 20.29 | 5.49 | 17.16 | 2.34 | |
| 22.09.2025 | Klubbmesterskap EOK - Melsvatnet | D 10-12 | 30.56 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen C | 58.49 | 11 /12 | 11.25 | (28.43) | 5.34 | 16.56 | 1.44 | |
| 24.08.2025 | KM Stafett individuelt | C-åpen 10-16 | 24.24 | 3 /4 | 5.24 | 17.55 | 3.58 | 18.05 | 2.19 | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | C-åpen 10-16 | 50.24 | 6 /6 | 6.08 | (28.15) | 3.26 | 18.05 | 2.19 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 57.12 | – | 5.33 | 20.08 | 1.57 | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | N2-åpen 9-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | N2-åpen 9-16 | 22.50 | – | 4.13 | 13.27 | 2.29 | 13.43 | 1.39 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | N2-åpen 9-16 | 24.46 | – | 2.06 | 14.26 | 1.13 | 13.43 | 1.39 | |
| 05.06.2025 | O-karusell nr. 3: Solås Skole | Damer - kort løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2024 | Bedriftsløp Skjæveland - R12 | DT | 1.22.52 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 24.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 25.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 32.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 37.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2024 | O-karusell nr. 3: Sentrum | Damer - kort løype | 38.59 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | O-karusell nr. 1: Solås | Damer - kort løype | 29.31 | 6 /8 | 3.16 | 19.17 | 2.08 | 16.10 | 1.06 | |
| 07.09.2023 | Karusell 4, Solås (Solås Barnehage) | Damer - kort løype | 28.07 | 2 /4 | 1.38 | 11.09 | 0.39 | 13.43 | 1.07 | |
| 07.09.2023 | Karusell 4, Solås (Solås Barnehage) | Damer - Ny løype | 18.58 | 11 /14 | 2.35 | 15.15 | 2.05 | 13.43 | 1.07 | |
| 24.08.2023 | Karusell 3, Hålandskogen | Damer - Ny løype | 17.04 | 1 /17 | 1.07 | 12.23 | 0.49 | 14.28 | 1.19 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 24.10 | 14 /81 | 7.43 | 22.18 | 7.07 | 16.24 | 2.02 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 35.01 | 19 /25 | 6.01 | 19.57 | 3.26 | 16.24 | 2.02 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 18.50 | 19 /81 | 3.23 | 15.13 | 2.44 | 16.24 | 2.02 | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | N2-åpen 9-16 | 25.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Kretsløp Ålgård (RR4) Sælandskogen | N2-åpen 9-16 | 25.11 | 4 /5 | 1.11 | 15.02 | 0.42 | – | – | – |
| 25.05.2023 | Karusell 2, Ålgård Sentrum, Kanalparken | Damer - kort løype | 38.08 | 8 /8 | 7.42 | (31.08) | 6.17 | 16.05 | 1.54 | – |
| 25.05.2023 | Karusell 2, Ålgård Sentrum, Kanalparken | Damer - Ny løype | 18.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Karusell 1, Solås | Damer - Ny løype | 25.41 | 14 /24 | 4.03 | 14.22 | 2.16 | 16.05 | 1.54 | – |
| 07.06.2018 | Karusell 3 | Ny | 39.55 | 26 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2018 | Karusell 2, Sælandskogen | Damer - Ny løype | 23.28 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |