Løperprofil
Marta Myklebost
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.16
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mai (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 23.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,245 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3339 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0811 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0968 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3331 |
| bomVekt | 18,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5173 |
| bomStorSigma | 0,8565 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0489 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0801 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1354 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0062 |
| fartSesongSin | −0,0042 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3845,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4329,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.28
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.03.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0219 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1606 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0581 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,194 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1001 |
| bomVekt | 3,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0394 |
| bomStorSigma | 0,6171 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0584 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0846 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,68 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3071,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3138,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 13.39
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 25.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0627 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0947 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1003 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,102 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2011 |
| bomVekt | 18,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,44 |
| bomStorSigma | 0,6877 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0641 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0809 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0719 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0044 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3210,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3664,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.15
- Løpskapasitet
- 11.31
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,102 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0236 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0898 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,27 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0493 |
| bomVekt | 1,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4387 |
| bomStorSigma | 0,8192 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7994 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2719,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3129,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.36
- Løpskapasitet
- 7.08
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 4.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.05.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5705 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7154 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1005 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4075 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9964 |
| bomVekt | 0,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3926 |
| bomStorSigma | 0,8122 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1704,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2056,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 23.11.2024 Høstkarusell løp 2 - Ulsnes, bom 2.48 | 143 | – |
| Bom over fem minutter | 43 | 23.11.2024 Høstkarusell løp 2 - Ulsnes, bom 7.08 | 232 | – |
| Bom over ti minutter | 196 | 31.12.2021 Nyttårsløpet SI hytta Melshei, bom 10.35 | 311 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | DK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | DAM | 54.24 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2024 | Høstkarusell løp 2 - Ulsnes | DAL | 1.23.09 | 10 /10 | 15.49 | 19.24 | 3.41 | 16.53 | 2.06 | |
| 25.08.2024 | KM Stafett Bogafjell - Individuelle løyper | B-åpen 17- | 47.53 | 3 /5 | 8.49 | 17.20 | 3.11 | 15.11 | 1.59 | |
| 19.09.2023 | Ungdomscup Finale i Ølbergskogen | D 17-59 | 53.07 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Orientering | D 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Ungdomscup 5 Austrått | D 17-59 | 22.48 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | B-åpen 17- | 1.11.10 | 16 /68 | 5.14 | 14.15 | 1.03 | 15.06 | 1.33 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | B-åpen 17- | 46.27 | 35 /93 | 5.28 | 16.47 | 1.59 | 15.06 | 1.33 | |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Individuelle løyper på Krossberg | Mellom | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2023 | Kretsløp (RR2) | B-åpen 17- | 45.42 | 5 /6 | 5.59 | 16.40 | 2.11 | 15.07 | 1.42 | |
| 31.12.2022 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Damer - kort løype | 34.12 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 26.11.2022 | Klubbmesterskap Sandnes IL | D15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | B-åpen 10-16 | 53.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2022 | KM Lang Måheia RR5 | B-åpen 10-16 | 45.56 | 1 /1 | 5.18 | 16.41 | 1.55 | 15.03 | 1.29 | |
| 06.06.2022 | Løvspretten | B-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | B-åpen 10-16 | 53.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ungdomscup løp 2 Arboretet | D 15-16 | 37.09 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Tour de Orientering - Kringleli | D 15-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2022 | Nordsjøløpene dag 1 | D 15-16 | 25.01 | 18 /23 | 1.41 | 10.33 | 0.43 | 9.54 | 0.12 | – |
| 19.01.2022 | Nattløp Gramstad | DK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2021 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Damer - mellomlang løype | 1.12.50 | 10 /20 | 16.58 | 19.21 | 4.31 | 15.16 | 1.22 | |
| 26.12.2021 | Juleløpet 2021 - Vinterkarusellen løp 1. | Damer - kort løype | 19.13 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 08.12.2021 | Nattløp Sviland | DM | 57.47 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | D 15-16 | 1.52.51 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Nærløp Riska | D 15-16 | 47.33 | 1 /1 | 3.31 | 16.07 | 1.12 | 14.07 | 0.41 | |
| 27.06.2021 | Norsk O-Festival lang (med Elite) | B-åpen 10-16 | 34.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | Norsk O-Festival mellom (med Elite) | B-åpen 10-16 | 43.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2021 | Norsk O-Festival sprint | D 15 | 25.13 | 17 /23 | 2.28 | 11.33 | 1.08 | – | – | – |
| 15.06.2021 | Ungdomscup Finale - Horve | B-åpen | 55.50 | 1 /2 | 4.21 | 17.55 | 1.24 | 16.03 | 1.01 | – |
| 08.06.2021 | Ungdomscup No. 5 - Haugtussa | D 15-16 | 25.13 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | B-åpen -19 | 37.22 | 1 /2 | 2.09 | 16.48 | 0.58 | 16.03 | 1.01 | – |
| 08.09.2020 | Ungdomscup/Klubbkamp - Kvernevik | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2020 | KM-lang | C-åpen 10-16 | 46.30 | 1 /2 | 1.31 | 18.57 | 0.37 | 16.37 | 1.01 | – |
| 22.08.2020 | KM Mellom (Rogaland) | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2020 | BysOmmer - løp 2 | D 13-16C | 35.48 | 1 /4 | 2.30 | 12.54 | 0.54 | 12.55 | 0.35 | |
| 28.06.2020 | BysOmmer løp 1 | D 13-14 | 21.58 | 27 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2020 | KM mellomdistanse | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp Stangeland, Sandnes | D 13-14 | 25.11 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2020 | Ungdomscup/klubbkamp, Hålandskogen | D 13-14 | 37.41 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2020 | Nærløp - Ganddal | D13-14 | 20.52 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2020 | Nærløp Alsvik | D 13-14 | 38.20 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2020 | Nærløpskarusell, Varatunparken | D 13-14 | 30.39 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.02.2020 | Vinterkarusell Tastaveden | Damer - kort løype | 21.01 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2019 | Nyttårsløpet, SI hytta Melshei | Damer - kort løype | 26.10 | 3 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2019 | HARDHAUSEN | D 13-14 | 1.01.44 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2019 | KM Lang, Rogalandsranking #7, Sandnes | U - C | 48.03 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2019 | Pinseløpet, dag 3 | D13-16_12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | UC12-16 | 27.04 | – | 1.01 | 12.36 | 0.28 | 13.26 | 0.39 | – |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | UC12-16 | 27.52 | – | 1.01 | 13.14 | 0.29 | 13.26 | 0.39 | – |
| 28.05.2019 | Ungdomscup 2.løp, Klubbkamp, Sandnes | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2019 | Kretsløp RR5 - Ganddalsløpet | D 13-16C | 38.17 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2019 | Sprintliga 2019 Løp 1 | D 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | HARDHAUSEN | D 11-12 | 1.06.13 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup finale - Bogafjell | D11-12 | 33.15 | 6 /6 | 3.47 | 19.38 | 2.14 | – | – | – |
| 04.09.2018 | Klubbkamp/Ungdomscup | D 11-12 | 34.35 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | Rogalandsranking, kretsløp, Sandnes IL | D 11-12N | 19.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2018 | Kretsmesterskap Sprint Hellvik | D 11-12N | 25.53 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Kretsløp Rogalandsranking, SI, Lundekvam (Vårli) | N-åpen | 29.58 | 4 | 1.50 | 13.47 | 0.51 | – | – | – |
| 11.06.2016 | KM Lang - Veraland | N-åpen | 36.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2016 | Klubbkamp, 1 - Sprint - Sandnes IL, Arboretet | Jenter NY | 29.47 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Nærløpskarusellen Bogafjell | JN | 18.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2015 | Klubbkamp, Sælandskogen | Jenter - Ny | 19.55 | 13 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2015 | Klubbkamp Ålgård | Jenter - Ny | 36.24 | 39 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2015 | Klubbkampen Giske | Jenter NY | 20.22 | – | – | – | – | – | – | – |