Løperprofil
Louise Hals Stensrud
Trollelg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.01
- Løpskapasitet
- 10.53
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.46
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0373 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2729 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0448 |
| bomVekt | 0,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3533 |
| bomStorSigma | 0,7767 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0763 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2899 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3200,6 |
| beregnet | 07.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.00
- Løpskapasitet
- 13.27
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0494 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1279 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0819 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1804 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0315 |
| bomVekt | 6,73 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3588 |
| bomStorSigma | 0,717 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0568 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0622 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3162,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3529,9 |
| beregnet | 07.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.42
- Løpskapasitet
- 12.50
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 12,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.36
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 26.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0025 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0715 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1233 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,219 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9168 |
| bomVekt | 5,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5848 |
| bomStorSigma | 0,886 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0673 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3030,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3468,5 |
| beregnet | 07.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.49
- Løpskapasitet
- 7.26
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 01.09.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5287 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,528 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1012 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3366 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,023 |
| bomVekt | 2,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3447 |
| bomStorSigma | 0,7569 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0339 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7538 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1777,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2107,3 |
| beregnet | 07.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 99 | 12.09.2019 Ungdomsløp 8, bom 2.37 | 99 | – |
| Bom over fem minutter | 140 | 21.05.2019 Løp 4, Leinstrandmarka Øst, disk | 222 | – |
| Bom over ti minutter | 140 | 21.05.2019 Løp 4, Leinstrandmarka Øst, disk | 228 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Medelsvår 3 km | 40.48 | 12 /45 | 1.26 | 16.39 | 0.35 | 16.38 | 1.32 | |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | Båpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2022 | Byåsen Vintercup #2 | K | 20.39 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | C-åpen 13-20 | 16.52 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | C-åpen 10-16 | 35.58 | – | 0.43 | 18.46 | 0.22 | 14.48 | 1.39 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | C-åpen 13-20 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2020 | STOK ungdomsløp 5 | D 13-14 | 35.16 | 7 /8 | 6.03 | 19.46 | 3.23 | 19.06 | 1.49 | |
| 30.08.2020 | KM Mellomdistanse | D 13-14 | 48.24 | 8 /9 | 2.06 | 20.20 | 0.53 | 19.42 | 1.39 | – |
| 29.08.2020 | Kort mellomdistanse | D 13-14 | 45.47 | 8 /9 | 4.15 | 19.56 | 1.51 | 19.42 | 1.39 | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | D 13-14 | 1.04.35 | 4 /6 | 11.12 | 25.08 | 4.22 | 19.42 | 1.39 | – |
| 01.07.2020 | NØK-karusell - løp nr. 5 | Damer - kort løype | 32.15 | 6 /17 | 1.52 | 17.17 | 1.00 | – | – | – |
| 12.09.2019 | Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 23.44 | 8 /14 | 2.38 | 14.24 | 1.36 | 14.55 | 1.45 | |
| 29.08.2019 | Ungdomsløp 7 | D 11-12 | 23.57 | 11 /15 | 0.16 | 13.50 | 0.09 | 15.14 | 1.45 | |
| 17.06.2019 | Klubbmesterskap Trollelg 2019 | D11-12 | 38.46 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | STOK Ungdomsløp 4 | D 11-12 | 30.24 | 5 /9 | 0.12 | 12.40 | 0.05 | 15.14 | 1.58 | |
| 23.05.2019 | Ungdomsløp 2 Skogskarene | D 11-12 | 13.34 | 2 /18 | 0.49 | 12.06 | 0.44 | 16.02 | 2.22 | |
| 21.05.2019 | Løp 4, Leinstrandmarka Øst | Nybegynnere lang (gul) | 1.06.01 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2019 | Lauglo Open 2019 | C1 | 22.45 | 4 | 1.27 | 15.04 | 0.58 | 16.02 | 2.22 | |
| 09.05.2019 | STOK Ungdomsløp 1 | D11-12 | 16.09 | 8 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2019 | Vinterkarusell 1 | Mellom | 51.45 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2018 | Trollelgkarusell 3 | D 11-12 | 1.03.27 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2018 | KM lang/Tradisjonsbæreren | N-åpen | 29.57 | 7 /18 | 3.51 | 14.21 | 1.51 | 13.07 | 1.09 | |
| 30.08.2018 | STOK Ungdomsløp nr 7 | N-åpen | 14.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | D11-12 | 1.17.06 | 13 /13 | 26.28 | 24.52 | 8.32 | 19.23 | 3.47 | |
| 24.08.2018 | Midt-Norsk Mesterskap, sprint | D 11-12 | 15.42 | 10 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2018 | Trollelgkarusell 2 / Klubbmesterskap | D 11-12 | 38.54 | 2 /3 | 4.41 | 19.06 | 2.18 | 17.52 | 1.57 | – |
| 24.05.2018 | Ungdomsløp 2 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2018 | STOK Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 42.08 | 9 /10 | 4.35 | 20.27 | 2.14 | – | – | – |
| 17.09.2017 | Tour de Trondheim | N-åpen | 28.47 | 20 /70 | 2.38 | 16.10 | 1.29 | 13.46 | 0.59 | |
| 17.09.2017 | Tour de Trondheim | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Tour de Trondheim | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2017 | Tour de Trondheim Sprint | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2017 | Ungdomsløp | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2017 | Trollelgkarusell 2/Klubbmesterskap | N-åpen | 27.46 | 6 /10 | 3.00 | 13.29 | 1.27 | 13.21 | 1.01 | |
| 08.06.2017 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | 17.45 | – | 0.24 | 11.48 | 0.16 | 13.21 | 1.01 | |
| 11.05.2017 | STOK - Ungdomsløp 1 | N-åpen | 28.45 | 22 /35 | 3.09 | 17.03 | 1.52 | 13.59 | 1.08 | |
| 03.09.2016 | KM Langdistanse STOK | N-åpen | 21.28 | – | 2.43 | 11.53 | 1.30 | 13.23 | 1.10 | |
| 18.08.2016 | Ungdomsløp | N-åpen | 18.02 | 15 /49 | 0.37 | 13.24 | 0.27 | 14.11 | 1.08 | |
| 25.05.2016 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | 28.42 | 69 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2016 | STOK Ungdomsløp 1 | N-åpen | 18.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Løp 3 - Gløshaugen | Nybegynnere | 31.30 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2015 | Ungdomsløp nr. 8 - Langdistanse med fellestart | N-åpen | 36.03 | 23 /47 | 1.46 | 16.39 | 0.49 | 15.31 | 1.13 | |
| 29.08.2015 | Midt Norsk Mesterskap Langdistanse | N-åpen | 36.59 | – | 2.17 | 15.17 | 0.57 | 15.23 | 1.20 | |
| 26.08.2015 | STOK Ungdomsløp 6 | N-åpen | 15.52 | 17 /61 | 0.00 | 13.48 | 0.00 | 15.23 | 1.20 | |
| 11.08.2015 | Løp 14 - Jervskogen | Nybegynnere | 40.44 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2015 | STOK Ungdomsløp Skogskarene | N-åpen | 27.36 | – | 1.22 | 15.03 | 0.45 | 16.11 | 1.42 | |
| 01.06.2015 | Trollelgkarusell 2 | Elgkalv | 22.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2015 | Ungdomsløp | N-åpen | 38.08 | – | 6.50 | 19.15 | 3.27 | 16.45 | 1.56 | – |
| 05.05.2015 | Løp 4 - Tiller | Nybegynnere | 28.59 | 4 | 5.24 | 18.13 | 3.24 | 16.45 | 1.56 | – |
| 26.04.2014 | Vårsleppet | N-åpen | 35.09 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2014 | Vårsleppet | N-åpen | 37.42 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2013 | Midt Norsk Mesterskap 2013 Sprint | N-åpen | 23.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2013 | Løp 9/Iladalen høy | Nybegynnere | 46.32 | 9 | 5.33 | 28.21 | 3.23 | 20.47 | 1.55 | – |
| 27.08.2011 | Midt-Norsk Mesterskap | N-åpen | 37.53 | 43 /48 | 3.47 | 19.52 | 1.59 | – | – | – |