Løperprofil
Erik Zagar
Larvik
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
5 løp
C-rankingen
22 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.21
- Løpskapasitet
- 10.06
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.20
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1134 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1581 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2574 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0244 |
| bomVekt | 3,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4065 |
| bomStorSigma | 0,8566 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0752 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9139 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2688 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3020,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.40
- Løpskapasitet
- 5.27
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.32
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.11.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3962 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,016 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,37 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,991 |
| bomVekt | 0,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0871 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2022 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2098,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 2.07
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 3.07
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 04.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2288 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1996 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1062 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2258 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0484 |
| bomVekt | 6,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4704 |
| bomStorSigma | 0,9343 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0584 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0833 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8399 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2399,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2899,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.00
- Løpskapasitet
- 11.04
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 14,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 11.03.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1484 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1139 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1411 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2727 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0883 |
| bomVekt | 7,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,47 |
| bomStorSigma | 0,8747 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0482 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0684 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8065 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2612,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3071,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.45
- Løpskapasitet
- 7.14
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 5.28
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.04.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5553 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3994 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0973 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,485 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0043 |
| bomVekt | 0,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4108 |
| bomStorSigma | 0,8134 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,033 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1729,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2091,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 26 | 04.07.2021 Sørlandsgaloppen 2021, bom 13.01 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 26 | 04.07.2021 Sørlandsgaloppen 2021, bom 13.01 | 121 | – |
| Bom over ti minutter | 26 | 04.07.2021 Sørlandsgaloppen 2021, bom 13.01 | 248 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.08.2021 | Vestfold Høstcup 3 | H15-16 | 25.55 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 10-16 | 15.02 | 1 /10 | 0.07 | 11.43 | 0.05 | 14.00 | 2.12 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 10-16 | 13.59 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | B-åpen 10-16 | 36.32 | 2 /10 | 12.46 | 17.20 | 6.03 | 14.00 | 2.12 | |
| 14.10.2020 | Vinterjukola 1 | C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2020 | Høstløp, MOT.TV-finale | B-åpen 10-16 | 38.06 | 3 /3 | 3.02 | 15.19 | 1.13 | 15.56 | 1.53 | |
| 22.09.2020 | Vestfold Høstcup 6 | H15B | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Vestfold Høstcup 5 | H15B | 49.41 | 2 /4 | 7.18 | 15.08 | 2.13 | 13.33 | 1.06 | |
| 08.09.2020 | Vestfold Høstcup 4 | H15B | 28.03 | 1 /4 | 2.08 | 13.19 | 1.01 | 13.33 | 1.06 | |
| 23.08.2020 | KM stafett Vestfold og Telemark - Individuelle løyper | DIR-B | 43.05 | 1 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2020 | KM Sprint Vestfold og Telemark | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.03.2020 | Vinter-Jukola løp 17 | C-løype | 34.22 | 2 /9 | 2.53 | 15.02 | 1.16 | 14.46 | 1.58 | |
| 05.02.2020 | Vinter-Jukola løp 13 | C | 31.26 | 2 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2020 | Vinterjukola 12 | C-nivå | 34.14 | 3 /15 | 3.47 | 14.16 | 1.35 | 14.21 | 2.07 | |
| 10.06.2019 | Pinseløpet, dag 3 | UN10-16 | 33.15 | – | 1.26 | 17.57 | 0.46 | 16.03 | 1.11 | – |
| 09.06.2019 | Pinseløpet, dag 2 | H 13-14 | 59.52 | 27 /29 | 5.57 | 25.21 | 2.31 | 21.39 | 3.00 | |
| 08.06.2019 | Pinseløpet, dag 1 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2018 | Marummila | N-2.5 km | 48.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2018 | LOK-sprintcup 1 | H-A | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2018 | KM stafett Te/Ve N-åpen C/B-åpen | CB-Åpen | 38.32 | 11 /18 | 8.58 | 19.32 | 4.33 | – | – | – |
| 19.08.2018 | NM ultralang + Sommarløp i Høydalsmo | H13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2018 | Noregscup mellom + Sommarløpet i Rauland | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2018 | KM Sprint Vestfold og Telemark | H 13-14 | 15.24 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2018 | KM mellomdistanse Vestfold og Telemark | H 13-14 | 1.09.03 | 13 /13 | 16.49 | (32.37) | 7.57 | 20.39 | 3.30 | – |
| 27.05.2018 | Vårløpet | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2018 | Hjalmarløpet | H 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | H 13-14 | 37.29 | 36 /44 | 5.47 | 18.12 | 2.49 | – | – | – |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpets ungdomsstafett, resultater rapportering og fakturering | H 13-16_3 | 50.50 | 40 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2017 | Sandefjord Christmas Cityrace | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2017 | Downhillsprint A (Camp Norway) | H | 10.53 | 34 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2017 | Downhillsprint C (Camp Norway) | H | 8.16 | 33 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2017 | Downhillsprint B (Camp Norway) | H | 11.15 | 36 /36 | 0.37 | 7.51 | 0.26 | – | – | – |
| 21.10.2017 | Blodslitet 2017 | H11-12 | 56.58 | 31 /55 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2017 | Vestfold Høstcup 7 | H 11-12 | 19.46 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Blåbærløpet | H 11-12 | 56.05 | 7 /9 | 17.12 | 22.03 | 6.46 | 15.35 | 2.16 | |
| 20.08.2017 | Veteranmesterskapet 2017 og Sommerløpet i Rauland | H 11-12 | 19.30 | 5 /6 | 0.33 | 15.16 | 0.26 | 15.15 | 2.00 | |
| 19.08.2017 | Veteranmesterskapet 2017 og Sommerløpet i Rauland | H 11-12 | 23.22 | 2 /7 | 2.29 | 12.09 | 1.17 | 15.15 | 2.00 | |
| 18.08.2017 | Veteranmesterskapet 2017 og Sommerløpet i Rauland | H 11-12 | 18.34 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 21.39 | 19 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 37.13 | 27 /111 | 8.29 | (22.33) | 5.09 | 15.32 | 2.06 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 38.28 | 28 /111 | 12.27 | 18.17 | 5.55 | 15.32 | 2.06 | |
| 09.07.2017 | Sørlandsgaloppen 2017 | H11-12 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2017 | Pinseløpet - Dag 3 | H 11-12N | 19.16 | 2 /3 | 0.27 | 13.24 | 0.19 | 15.03 | 1.47 | |
| 07.05.2017 | KM sprint Te-Ve | H 11-12 | 17.00 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | IL Hauken 100 års jubiliumsløp, Mons Hamres æresløp m/ KM mellom Vestfold/Telemark | H 11-12 | 45.31 | 7 /10 | 5.35 | 17.33 | 2.09 | 15.26 | 1.51 | |
| 09.04.2017 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 11-12 | 29.22 | 5 /21 | 0.33 | 11.49 | 0.13 | 15.33 | 1.58 | |
| 08.04.2017 | Norwegian Spring - Vårspretten | H 11-12N | 26.56 | 2 /11 | 5.17 | 15.49 | 3.06 | 15.33 | 1.58 | |
| 29.03.2017 | Vinter-Jukola løp 20 | C | 28.08 | 1 /8 | 2.08 | 13.25 | 1.01 | 16.46 | 2.16 | |
| 25.03.2017 | Vestfold 2-dagers | H 11-12 | 36.49 | 4 /5 | 10.38 | 19.36 | 5.40 | 16.46 | 2.16 | |
| 04.01.2017 | Vinter-Jukola løp 9 | C | 24.07 | 4 /9 | 0.04 | 15.15 | 0.03 | 17.36 | 2.08 | |
| 07.12.2016 | Vinter-Jukola løp 6 | C-løype | 42.22 | 6 /8 | 2.21 | 17.37 | 0.59 | 17.48 | 2.16 | |
| 30.11.2016 | Vinterjukola 5 | Cløype | 1.04.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2016 | Vinterjukola 4 | C-nivå | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2016 | Vestfold Nattcup (Larviksløpet i orientering) | H-C | 36.02 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2016 | Blåbærløpet/MOT.TV-cup | H 11-12 | 13.32 | 8 /12 | 0.03 | 12.48 | 0.03 | 17.45 | 2.25 | |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H 11-12 | 23.08 | 11 /102 | 0.36 | 16.26 | 0.26 | 18.40 | 2.31 | |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H 11-12 | 36.23 | 15 /28 | 3.53 | 18.19 | 1.57 | 18.40 | 2.31 | |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H 11-12 | 17.56 | 17 /102 | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2016 | Sørlandsgaloppen 2016 | H 11-12 | 56.26 | 24 /102 | 7.59 | 24.23 | 3.27 | 18.40 | 2.31 | |
| 26.06.2016 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 49.55 | 33 /54 | 5.05 | 17.30 | 1.47 | 18.38 | 3.13 | – |
| 25.06.2016 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 1.00.17 | 56 /64 | 19.08 | 21.45 | 6.54 | 18.38 | 3.13 | – |
| 24.06.2016 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12 | 14.14 | 40 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2016 | Midtsommerløpet | H 11-12 | 50.45 | 11 /11 | 12.10 | 25.24 | 6.05 | 18.38 | 3.13 | – |
| 10.02.2016 | Vinterjukola løp 14 | C-nivå | 20.27 | 4 /10 | 0.32 | 16.50 | 0.26 | – | – | – |
| 07.10.2015 | Larviksløpet (Stavern - Larvik) | C | 1.03.39 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2015 | Vestfold 2-dagers | N-åpen | 21.43 | – | 4.19 | (26.08) | 5.12 | 18.03 | 1.42 | – |
| 28.12.2014 | Tøffen | Nløype | 44.31 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2014 | Vestfold Vårcup løp 9 | N-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2014 | Hedrumløpet | N-åpen | 37.55 | – | 2.50 | 22.25 | 1.40 | – | – | – |