Løperprofil
Stein Sandaker
Vang
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 3164 av 3557
Nr. 3164 av 3557 blant menn i Norge · nr. 165 av 218 i klassen H70–74 · nr. 28 av 39 i 1952-kullet
- Forventet kmtid
- 17.02
- Løpskapasitet
- 15.11
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i september (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 14.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2951 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,295 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0742 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0264 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,258 |
| bomVekt | 81,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6839 |
| bomStorSigma | 0,74 |
| antallBom | 46 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0379 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1574 |
| havariVekt | 10,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4041 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4532,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.31
- Løpskapasitet
- 14.53
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.03
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 21.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1507 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0793 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2079 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0621 |
| bomVekt | 1,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6018 |
| bomStorSigma | 1,01 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0831 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3501,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4122,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.41
- Løpskapasitet
- 14.25
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1222 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,111 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0843 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9846 |
| bomVekt | 5,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2367 |
| bomStorSigma | 0,7465 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0552 |
| havariVekt | 1,92 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3404,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3700,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 14.10.2026 O-Mjøsa nattcup # 3, bom 3.25 | 37 | nr. 5941 |
| Bom over fem minutter | 72 | 09.06.2026 Innlandet BO løp 9, bom 5.53 | 86 | nr. 3400 |
| Bom over ti minutter | 229 | 21.05.2022 Mjølnerløpet, bom 10.53 | 229 | nr. 3508 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | O-MJØSA NATTCUP #6 | C | 23.46 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2026 | O-MJØSA NATTCUP 2026 #4 | C/N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2026 | O-Mjøsa nattcup # 3 | C/N | 47.26 | 5 /8 | 3.40 | 20.20 | 1.34 | 17.03 | 1.51 | |
| 07.10.2026 | O-MJØSA NATTCUP #2 | C/N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2026 | Innlandet BO løp 20 kl 17.00 | H2.5 | 38.34 | 18 /35 | 1.55 | 16.14 | 0.48 | 17.02 | 1.57 | |
| 24.09.2026 | Øst Mjøsa CUP #7 | C | 28.21 | 5 /9 | 0.36 | 14.18 | 0.18 | – | – | – |
| 22.09.2026 | Innlandet BO løp 19 | H2.5 | 40.17 | 15 /28 | 6.36 | 16.24 | 2.41 | 17.02 | 1.57 | |
| 08.09.2026 | Innlandet BO løp 17 | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Innlandet BO løp 16 | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2026 | Innlandet BO løp 14 | H1.5 | 25.51 | 4 /19 | 2.02 | 16.35 | 1.18 | 17.33 | 1.56 | |
| 23.06.2026 | Innlandet BO løp 11 | H2.5 | 42.57 | 11 /25 | 3.05 | 16.28 | 1.11 | 17.41 | 1.55 | |
| 18.06.2026 | Treningsløp 7 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 38.24 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Innlandet BO løp 10 | H2.5 | 42.07 | 23 /37 | 1.56 | 16.49 | 0.46 | 17.41 | 1.55 | |
| 11.06.2026 | Øst Mjøsa CUP #4 | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Innlandet BO løp 9 | H2.5 | 1.01.09 | 22 /30 | 19.00 | 22.16 | 6.55 | 17.41 | 1.55 | |
| 02.06.2026 | Innlandet BO løp 8 | H2.5 | 51.38 | 29 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2026 | Treningsløp 5 ROK,Hamar OK og Vang OL | C | 17.14 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Innlandet BO løp 7 ONSDAG | H2.5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Innlandet BO løp 6 | H2.5 | 41.42 | 18 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2026 | Innlandet BO løp 5 | H2.5 | 37.24 | 17 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Innlandet BO løp 4 | H2.5 | 43.03 | 27 /42 | 5.13 | 18.14 | 2.15 | 17.46 | 1.48 | |
| 28.04.2026 | Innlandet BO løp 3 | H2.5 | 40.05 | 28 /40 | 6.45 | 18.06 | 3.04 | 17.10 | 1.42 | |
| 21.04.2026 | Innlandet BO løp 2 | H2.5 | 54.00 | 16 /43 | 7.24 | 18.43 | 2.36 | 17.10 | 1.42 | |
| 14.04.2026 | Innlandet BO løp 1 | H2.5 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2026 | Treningsløp 1 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 32.18 | 25 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Øst Mjøsa CUP #2 | B | 41.45 | 11 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 70- | 25.22 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 41.34 | 24 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2022 | Løten Mølles Høstløp 2022 | Stutt H | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Mjølnerløpet | B-åpen 17- | 53.23 | 7 /7 | 12.28 | 23.31 | 5.30 | – | – | – |
| 07.05.2022 | Treningsløp | C-åpen | 34.08 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2021 | Nammocup 5 - finale | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2021 | Løvspretten - ungdomsløp | Ledsager | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2021 | Elgdilten - ungdomsløp | Ledsager | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2019 | Mjølnerløpet | H 17-C | 43.13 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.10.2018 | Løten Mølles Høstløp 2018 | Stutt H | 44.46 | 6 /10 | 14.58 | 17.26 | 5.50 | 16.32 | 2.26 | |
| 29.09.2018 | Furugampen 2018 | H 17-C | 57.49 | 1 /1 | 11.03 | 20.25 | 3.54 | 17.06 | 2.18 | |
| 26.08.2018 | Mjølnerløpet | H 17-B | 36.39 | 3 /3 | 5.15 | 17.04 | 2.27 | 16.11 | 2.09 | |
| 10.06.2018 | Ringsakersprinten | H 17-B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2018 | Elgdilten | H 17-C | 51.59 | 1 /3 | 15.15 | 19.31 | 5.43 | 16.37 | 2.15 | |
| 12.05.2018 | Våronnløpet | H17C | 43.31 | 1 /4 | 3.35 | 15.02 | 1.14 | 16.37 | 2.15 | |
| 30.09.2017 | Furugampen 2017 | H 17-C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2017 | Mellomdistanse OL Vallset/Stange | H 17-C | 34.47 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2017 | Mjølnerløpet | H 17-C | 55.05 | 5 /5 | 21.54 | (26.44) | 10.38 | 17.33 | 2.18 | |
| 11.06.2017 | Myrtrampen | H 17-C | 45.15 | 1 /3 | 7.51 | 18.09 | 3.09 | 17.03 | 1.41 | |
| 04.06.2017 | Elgdilten | H 17-B | 45.27 | 3 /3 | 7.49 | 19.25 | 3.20 | 17.03 | 1.41 | |
| 01.10.2016 | Furugampen 2016 | H 17-C | 17.10 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2016 | Våronnløpet | H17B | 56.31 | 8 /8 | 6.31 | 19.35 | 2.15 | 16.54 | 1.29 | |
| 03.10.2015 | Furugampen 2015 | H 17-C | 27.45 | 7 /7 | 1.29 | 15.56 | 0.51 | 15.25 | 1.21 | – |
| 31.05.2015 | Nærløp OL Vallset/Stange | H 17-C | 36.34 | 1 /3 | 7.06 | 14.05 | 2.44 | – | – | – |
| 23.05.2015 | Elgdilten | H 17-C | 48.23 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |