Løperprofil
Lars Wallin
Snertingdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.26
- Løpskapasitet
- 10.34
- O-evne
- 1.51
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 05.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0669 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2531 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3028 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1012 |
| bomVekt | 2,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7125 |
| bomStorSigma | 0,8765 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2813,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3308,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.08
- Løpskapasitet
- 6.53
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 14.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1658 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0609 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0904 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3283 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0852 |
| bomVekt | 2,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,264 |
| bomStorSigma | 0,7568 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0853 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2552,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2642,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.30
- Løpskapasitet
- 10.03
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 5.59
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 04.06.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2433 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1551 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1099 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3908 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0528 |
| bomVekt | 1,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6417 |
| bomStorSigma | 0,8954 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2366,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2940,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.26
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 6.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.06.2015)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,296 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1474 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1163 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4752 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9945 |
| bomVekt | 0,27 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5419 |
| bomStorSigma | 0,8786 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2246,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2698,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 05.08.2019 Treningsløp 3 SIF Orientering, bom 3.35 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 05.08.2019 Treningsløp 3 SIF Orientering, bom 8.44 | 84 | – |
| Bom over ti minutter | 73 | 03.06.2018 KM mellom, bom 10.55 | 153 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.08.2019 | Treningsløp 3 SIF Orientering | A | 1.09.56 | 4 /10 | 16.07 | 16.36 | 3.50 | 16.37 | 3.52 | |
| 14.10.2018 | Klubbmesterskap | D/H15- | 47.20 | 8 /10 | 11.22 | 11.54 | 2.51 | 9.09 | 0.32 | |
| 10.10.2018 | Nammo-cup 2018, Etappe 6 Nattløp jaktstart/fellesstart | H 15-16 | 58.08 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2018 | Snertingdalsløpet | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2018 | Nammo-Cup 2018, Etappe 5 (Finale) | H 15-16 | 1.09.58 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2018 | Nammo-Cup 4 | H 15-16 | 19.06 | 6 /8 | 0.33 | 7.58 | 0.14 | 8.56 | 0.18 | |
| 06.06.2018 | Nammo-cup 3 | H 15-16 | 1.03.17 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2018 | KM mellom | H15-16 | 1.46.35 | 4 /4 | 46.02 | 26.49 | 11.35 | 19.12 | 5.27 | – |
| 02.06.2018 | KM sprint | H15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2018 | Nammo-Cup etappe 2 | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2018 | Elgdilten | H 15-16 | 1.32.26 | 14 /16 | 25.34 | 20.33 | 5.41 | – | – | – |
| 05.05.2018 | Myrsprinten | H13-16 | 35.45 | 11 /11 | 2.41 | 11.13 | 0.50 | 9.41 | 0.21 | – |
| 18.04.2018 | Nammo-cup 1 | H 15-16 | 29.54 | 9 /9 | 5.58 | 12.01 | 2.24 | – | – | – |
| 16.09.2017 | Nammo-cup 5 Finale | H 13-14 | 45.29 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2017 | Nammo-cup 4 | H 13-14 | 23.05 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2017 | Nammo-cup 3 | H 13-14 | 47.19 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2017 | Elgdilten | H 13-14 | 48.41 | 37 /43 | 14.48 | 24.38 | 7.29 | 18.30 | 3.33 | |
| 31.05.2017 | VestMjøsa-cup 4 | C | 27.53 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2017 | VestMjøsa-cup 3 / Hedemarken sprint cup løp 4 | B | 17.14 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2017 | Nammo-cup 2 | H 13-14 | 30.47 | 8 /14 | 2.45 | 15.53 | 1.25 | 17.11 | 2.44 | |
| 19.04.2017 | Nammo-cup 1 | H 13-14 | 22.07 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2016 | Nammo-cup 5 | H 13-14 | 1.04.09 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2016 | GTR-trening | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2016 | Nammo-cup 4 | H 13-14 | 1.39.12 | 10 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2016 | Nammo-cup 3 | H 13-14 | 1.02.48 | 10 /13 | 24.16 | 26.00 | 10.03 | 20.08 | 4.00 | – |
| 25.05.2016 | Nammo-cup 2 | H 13-14 | 22.06 | 11 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2016 | Våronnløpet | H13-14 | 1.06.42 | 4 /5 | 13.01 | 25.59 | 5.04 | – | – | – |
| 11.05.2016 | Vestmjøsa-cup 3 | B | 20.57 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2016 | Vestmjøsa-cup 2 | B | 36.56 | 2 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2016 | Nammo-cup 1 | H 13-14 | 28.07 | 10 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2015 | RingAlm-cup 5 | C-Åpen | 28.59 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2015 | RingAlm cup - Fjelletappen | C-åpen | 48.40 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2015 | KM mellom Hedmark og Oppland, Gjø-Vard-løpet | H 11-12 | 30.59 | 9 /10 | 1.03 | 20.24 | 0.41 | 17.20 | 1.00 | – |
| 03.06.2015 | RingAlm-cup 3 | C-Åpen | 29.55 | 6 /16 | 2.25 | 19.00 | 1.32 | 17.20 | 1.00 | – |
| 16.05.2015 | Våronnløpet | H 11-12N | 12.44 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2015 | RingAlm-cup 1 | C-Åpen | 21.37 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |