Løperprofil
Solveig Hem Sørli
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
11 løp
N-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.03
- Løpskapasitet
- 16.25
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 183 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 21.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3727 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4558 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0791 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0681 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,28 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8994 |
| bomVekt | 8,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2115 |
| bomStorSigma | 0,9372 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0652 |
| havariVekt | 1,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6424 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4368,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5071,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.57
- Løpskapasitet
- 16.23
- O-evne
- 2.34
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2466 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3023 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2734 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0275 |
| bomVekt | 0,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6496 |
| bomStorSigma | 0,9661 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3853,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4457 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 201 av 241
Nr. 201 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 7 av 7 i klassen D45–49 · nr. 2 av 2 i 1980-kullet
- Forventet kmtid
- 19.37
- Løpskapasitet
- 15.53
- O-evne
- 3.44
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2183 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2312 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0933 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0393 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1201 |
| bomVekt | 38,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7549 |
| bomStorSigma | 1,2006 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0341 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0583 |
| havariVekt | 4,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0134 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,87 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0017 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3748 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4629 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.23
- Løpskapasitet
- 12.59
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 24.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0286 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,077 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1044 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1567 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9682 |
| bomVekt | 3,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4016 |
| bomStorSigma | 0,7704 |
| antallBom | 34 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0322 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3104 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3438,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 05.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 2, bom 25.13 | 37 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 3 | 05.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 2, bom 25.13 | 67 | nr. 7794 |
| Bom over ti minutter | 3 | 05.07.2026 Morokulien 2-dagers, dag 2, bom 25.13 | 136 | nr. 8109 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | C-åpen 17- | 1.12.02 | 8 /9 | 32.20 | (28.27) | 12.46 | 19.27 | 3.30 | |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 40.18 | 5 /9 | 1.39 | 17.53 | 0.44 | 19.27 | 3.30 | |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 29.19 | 14 /27 | 3.10 | 18.14 | 1.59 | 18.12 | 2.10 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 43.57 | 24 /28 | 14.28 | (26.09) | 8.40 | 18.12 | 2.10 | |
| 21.05.2026 | O-karusell 4 / mosjonsorientering | Kort | 1.02.52 | 7 /13 | 19.30 | 26.07 | 8.16 | 19.13 | 2.47 | – |
| 06.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | C-åpen 17- | 33.51 | 3 /10 | 1.17 | 14.54 | 0.34 | 15.28 | 1.15 | |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 31.44 | 5 /10 | 1.30 | 14.38 | 0.42 | 15.28 | 1.15 | |
| 05.06.2025 | O-karusell 5 | Kort | 1.05.22 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Lett | 10.02 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | N | 17.58 | 2 /15 | 0.30 | 12.17 | 0.20 | 14.09 | 1.57 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 44.36 | 16 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2023 | O-karusell 6 | Lett | 8.50 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Lett | 18.10 | 4 /20 | 0.38 | 12.40 | 0.26 | 14.50 | 1.35 | |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Kort | 21.43 | 7 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | C-åpen 17- | 1.08.11 | 30 /35 | 8.10 | 22.08 | 2.39 | 19.15 | 1.52 | |
| 19.09.2021 | Tour de Glåmdal - Finale | N | 47.34 | 9 /10 | 14.46 | 29.30 | 9.10 | 21.52 | 2.50 | |
| 25.08.2021 | O-karusell 8 klubbmesterskap | Lett | 32.58 | 6 /7 | 2.14 | 19.05 | 1.18 | 16.29 | 1.18 | |
| 03.06.2021 | O-karusell 5 | Lett | 29.51 | 5 /15 | 2.31 | 14.51 | 1.15 | 14.22 | 1.28 | – |
| 27.08.2020 | O-karusell 8 | B-C | 44.12 | 13 /14 | 12.47 | 23.10 | 6.42 | – | – | – |
| 20.08.2020 | O-karusell 7 | Kort | 1.31.08 | 11 /12 | 35.26 | (34.06) | 13.16 | 20.37 | 3.46 | – |
| 06.08.2020 | O-karusell 5 / Motionsorienteringen | Kort | 41.53 | 13 /22 | 5.28 | 19.00 | 2.29 | 20.37 | 3.46 | – |
| 06.08.2020 | O-karusell 5 / Motionsorienteringen | Lett | 14.12 | 4 /12 | 0.04 | 12.51 | 0.04 | 14.24 | 1.34 | – |
| 26.05.2019 | Glåmdalsløpet | D 17-N | 35.10 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2017 | O-karusell 8 | Lett | 44.33 | 12 /15 | 6.47 | 23.50 | 3.38 | – | – | – |
| 27.05.2017 | KM mellomdistanse - Finndulten | D 17-N | 29.21 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2017 | Le Tour de Glåmdal 1 | N-LØYPE | 41.39 | 12 /15 | 6.02 | 19.35 | 2.50 | 18.32 | 2.02 | |
| 11.09.2013 | O-karusell 8, Eidskog | N | 26.30 | 4 /6 | 3.47 | 22.35 | 3.13 | 23.04 | 2.14 | |
| 14.08.2013 | Okarusell 6 og klubbmesterskap | N | 1.05.09 | 12 /13 | 5.20 | (39.52) | 3.16 | 24.19 | 2.16 | |
| 20.06.2013 | O-karusell 5, Eidskog | N | 46.10 | 13 /16 | 3.24 | 26.56 | 1.59 | 21.03 | 2.09 | |
| 08.05.2013 | O-karusell 2, Eidskog | N | 35.38 | 12 /15 | 4.50 | 22.40 | 3.05 | 21.13 | 2.29 | |
| 24.04.2013 | O-karusell 1, Eidskog | N | 29.38 | 10 /11 | 5.00 | 24.06 | 4.04 | 22.04 | 2.28 | |
| 28.10.2012 | Langtur´n | Kort | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2012 | O-karusell 8, Eidskog | N | 46.55 | 5 /5 | 4.54 | 24.32 | 2.34 | 23.27 | 2.49 | |
| 08.08.2012 | O-karusell 5, Eidskog | N | 1.46.42 | 9 /11 | 15.25 | 32.57 | 4.46 | 23.28 | 2.48 | |
| 27.05.2012 | Elgdilten | D 17-N | 19.44 | 1 /5 | 0.01 | 15.56 | 0.01 | – | – | – |
| 09.05.2012 | O-karusell 2, Eidskog | N | 41.13 | 16 /16 | 6.20 | (31.29) | 4.50 | 20.56 | 1.47 | |
| 25.04.2012 | O-karusell 1, Eidskog | N | 40.15 | 5 /10 | 1.00 | 14.37 | 0.22 | 14.52 | 1.05 | – |
| 01.09.2011 | O-karusell 7, Eidskog | Nybegynner | 34.53 | 14 /18 | 1.51 | 14.41 | 0.47 | – | – | – |