Løperprofil
Åse Lurås
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
12 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.18
- Løpskapasitet
- 10.12
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 29.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1041 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0937 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0965 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2231 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0951 |
| bomVekt | 3,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3018 |
| bomStorSigma | 0,7412 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 0,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2716 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3008,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.21
- Løpskapasitet
- 8.09
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 14.12.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,004 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3294 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0715 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2427 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0731 |
| bomVekt | 4,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1617 |
| bomStorSigma | 0,6459 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0847 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3019,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3094,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.38
- Løpskapasitet
- 13.19
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.38
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 26.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0391 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0642 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2094 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,173 |
| bomVekt | 17,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5718 |
| bomStorSigma | 0,7882 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0604 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0875 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0312 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0046 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3133,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3679 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.03
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 4.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.06.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1793 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1566 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1273 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3052 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,18 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0723 |
| bomVekt | 3,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6232 |
| bomStorSigma | 0,9278 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8232 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2528,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3081,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.34
- Løpskapasitet
- 7.56
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.10.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4625 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4092 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1013 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3029 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0273 |
| bomVekt | 1,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4437 |
| bomStorSigma | 0,8379 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7254 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1898,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2289,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 26.09.2021 Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale, bom 2.22 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 9 | 26.09.2021 Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale, bom 6.28 | 241 | – |
| Bom over ti minutter | 339 | 27.10.2019 Oppsals superfinale 2019, bom 12.19 | 339 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.12.2021 | Juleavslutning 2021 | B-kort damer | 44.29 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2021 | SprintX3M løp 2-Sprint by night (Natt-o-toget) | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2021 | Klubbmesterskap natt - Oppsal Orientering | D 13-14 | 47.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | D 13-14 | 1.01.41 | 25 /26 | 12.12 | 25.07 | 4.58 | 18.49 | 2.20 | |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | D 13-14 | 26.02 | 18 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2021 | Huldersprinten - KM Natt | D 13-14 | 47.44 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | KM sprint (Romeriksløpet 2021) | D 13-14 | 20.40 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | D14 | 42.10 | 3 /3 | 2.40 | 18.15 | 1.09 | 18.20 | 2.04 | |
| 29.08.2021 | KM stafett Østfold + Akershus og Oslo | Løype: 52 | 26.38 | 39 | 1.45 | 15.10 | 1.00 | 15.08 | 0.59 | |
| 06.08.2021 | Mor-O-løpet | D14 | 54.37 | 42 | 7.42 | 19.33 | 2.45 | 18.20 | 2.04 | |
| 05.08.2021 | Hovedløpet lang | D14 | 1.10.36 | 40 /46 | 16.56 | 22.05 | 5.18 | 18.20 | 2.04 | |
| 04.08.2021 | Hovedløpet sprint | D14 | 19.23 | 37 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 13-14 | 27.54 | 20 /137 | 3.16 | 16.36 | 1.57 | 18.07 | 1.53 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 13-14 | 15.03 | 21 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 13-14 | 21.12 | 27 /137 | 1.45 | 16.16 | 1.21 | 18.07 | 1.53 | |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | D 13-14 | 55.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2021 | Norsk O-Festival mellom (med Elite) | D 14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2021 | Klubbmesterskap Sprint | Damer | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2021 | Nydalten med KM Mellomdistanse og Trimtex-cup | D 13-14 | 1.03.00 | 16 /24 | 11.46 | 22.35 | 4.13 | 19.32 | 1.59 | |
| 05.06.2021 | Knut Valstads Minneløp | D 13-14 | 1.15.24 | 13 /17 | 3.20 | 20.44 | 0.55 | 19.32 | 1.59 | |
| 14.12.2020 | Julesprint | D13-14 | 16.24 | 5 | 0.18 | 11.06 | 0.12 | 11.08 | 0.16 | |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | D13-14 | 40.46 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2020 | KM natt AOOK | D 13-14 | 1.01.21 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2020 | KM sprint Østfold | D 13-14 | 38.29 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | D 13-14 | 1.06.10 | 6 | 5.24 | 20.57 | 1.43 | 18.48 | 1.07 | |
| 12.09.2020 | Folloløpet med Trimtex cup nr. 9 | D 13-14 | 56.11 | 19 /21 | 5.08 | 19.50 | 1.49 | 19.21 | 2.02 | |
| 23.08.2020 | Askerløpet med Trimtex Cup | D 13-14 | 53.45 | 19 /23 | 6.55 | 21.54 | 2.49 | 19.35 | 2.03 | |
| 20.06.2020 | Romerike 2-dagers - Romeriksløpet 2020 - med Trimtex-cup - koronaklarert | D 13-14 | 55.57 | 19 /21 | 6.40 | 23.51 | 2.51 | 20.11 | 1.54 | – |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | Damer | 26.49 | 19 /19 | 3.13 | 15.08 | 1.49 | 11.58 | 0.19 | |
| 13.06.2020 | KM Sprint - med Trimtex-cup | D 13-14 | 22.34 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2020 | Mini-KVM for 13-16 år (Trimtex-cup) | D 13-14 | 1.23.24 | 29 /38 | 9.53 | 23.32 | 2.47 | 20.11 | 1.54 | – |
| 09.05.2020 | Lille Gromløpet D13-14 ungdom AOOK | D 13-14 | 32.46 | 8 /14 | 1.09 | 17.42 | 0.37 | – | – | – |
| 17.12.2019 | Oppsal Jule-O 2019 Finale | J-F | 6.30 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 17.12.2019 | Oppsal Jule-O 2019 Prolog | J-P | 4.08 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 52.34 | 64 /86 | 7.24 | 25.06 | 3.32 | 19.06 | 1.22 | |
| 27.10.2019 | Oppsals superfinale 2019 | Åpen Superfinale | 1.57.57 | 35 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2019 | Blodslitet | N-åpen | 40.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.10.2019 | Harry Lagerts Nattcup 2019 Bonus | Rekrutt | 33.29 | 5 /9 | 2.36 | 12.23 | 0.58 | 13.19 | 2.19 | |
| 24.09.2019 | KM Natt AOOK - Høydepunktet | D 11-12 | 22.23 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2019 | Klubbmesterskap normal | D 11-12 | 37.01 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2019 | Nittedalsløpet KM Mellomdistanse Trimtex-løp | U-C | 44.23 | 3 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 6 | OpenC1 | 1.21.02 | 11 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | C-barn | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | C-barn | 34.35 | – | 3.27 | (30.54) | 3.05 | 18.42 | 3.17 | |
| 12.05.2019 | Knut Valstads minneløp | D1112 | 54.46 | 11 /15 | 9.31 | 21.40 | 3.46 | 19.02 | 3.33 | |
| 07.05.2019 | Oslo City Cup finale | D11 | 26.31 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | D 11-12 | 50.27 | – | 19.15 | 22.46 | 8.41 | 19.02 | 3.33 | |
| 04.05.2019 | Vårløpet | D 11-12 | 43.27 | 5 /5 | 12.44 | 24.56 | 7.19 | 19.02 | 3.33 | |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 11-12 | 35.52 | 4 /15 | 3.24 | 12.42 | 1.12 | 11.16 | 0.15 | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | D11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | D11-12 | 44.09 | 8 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | D11 | 35.37 | 5 /9 | 6.52 | 18.46 | 3.37 | 16.51 | 1.55 | |
| 03.11.2018 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 32.13 | – | 1.19 | 17.51 | 0.44 | 16.37 | 0.48 | – |
| 26.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Finale | Rekrutt | 54.23 | 17 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2018 | Klubbmesterskap Natt 2018 | D9-12C | 39.27 | 5 /8 | 4.07 | 16.06 | 1.41 | 16.19 | 2.02 | – |
| 09.10.2018 | KM Natt AOOK | D 11-12 | 18.52 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | D11-12 | 49.26 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | D 11-12 | 32.11 | 16 /17 | 7.58 | 23.42 | 5.52 | – | – | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 2 | D11 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2017 | Harry Lagerts Nattcup 2017 Løp 2 | Rekrutt | 54.19 | 18 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | N-åpen | 33.09 | – | 2.38 | 15.29 | 1.14 | 17.07 | 2.43 | – |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | D -10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Fossumløpet | D -10 | 1.03.11 | – | 16.29 | 22.34 | 5.53 | 17.07 | 2.43 | – |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | DR | 25.29 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | DRekrutt | 16.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | D Rekrutt | 14.52 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | D Rekrutt | 15.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 1 | D rekrutt | 20.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | D -10 | 2.14.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2016 | Knut Valstads minneløp | N-åpen | 49.00 | – | 17.34 | 27.25 | 9.50 | – | – | – |
| 05.05.2016 | Kvistkvaset | HD10-12 | 22.18 | 31 | 2.35 | 20.36 | 2.23 | – | – | – |
| 03.05.2016 | Oslo City Cup - finale | D rekrutt | 30.45 | 9 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | DR | 23.50 | 9 /16 | 2.45 | 14.03 | 1.37 | – | – | – |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | DRekrutt | 28.18 | 15 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D Rekrutt | 33.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | D Rekrutt | 32.21 | 15 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2015 | OSI/GeoForm Rankingløp 26 | Rekrutt N | 31.53 | 13 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2015 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering 2015 | N-åpen | 40.33 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2015 | Klubbmesterskap Sprint | Åpen | 22.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2015 | Oslo City Cup Finale | D Rekrutt | 19.08 | 8 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | D rekrutt | 39.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2015 | Oslo City Cup løp 3 | DRekrutt | 24.42 | 14 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2015 | Oslo City Cup, Løp 2 | DR | 27.21 | 18 /22 | – | – | – | – | – | – |