Løperprofil
Ingrid Lurås
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.15
- Løpskapasitet
- 12.50
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 03.08.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1267 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3542 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3002 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1348 |
| bomVekt | 2,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4535 |
| bomStorSigma | 0,8157 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0765 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1581 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3417,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3791,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.34
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 3.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 02.04.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0298 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0633 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3089 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0747 |
| bomVekt | 4,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2238 |
| bomStorSigma | 0,6977 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0598 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0887 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0312 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3097 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3179,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.34
- Løpskapasitet
- 11.38
- O-evne
- 2.56
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 5.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.10.2018)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0955 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0614 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3336 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0784 |
| bomVekt | 2,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7747 |
| bomStorSigma | 0,9272 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0579 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0434 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2737,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3428,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.49
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 2.00
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 7.06
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.05.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1665 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1232 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4406 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0059 |
| bomVekt | 0,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5696 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0691 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2550,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3023,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 18.06.2019 Dag 1, bom 2.08 | 68 | – |
| Bom over fem minutter | 29 | 05.05.2019 Romeriksløpet 2019, bom 12.24 | 112 | – |
| Bom over ti minutter | 29 | 05.05.2019 Romeriksløpet 2019, bom 12.24 | 133 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.08.2019 | Hovedløpet sprint | D15 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2019 | Hovedløpet lang | D14-16C | 39.08 | 10 /11 | 5.18 | 17.28 | 2.22 | 17.21 | 2.09 | |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | Damer | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | Damer | 25.16 | 18 | 4.38 | 19.16 | 3.32 | 17.42 | 2.23 | |
| 16.06.2019 | Midtsommerløpet | D 15-16B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2019 | Midtsommersprinten | D 15-16B | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2019 | Camp Stokke sprinttrening | D 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2019 | Romeriksløpet 2019 | Dir B | 1.05.54 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2019 | Vårløpet | U - B | 58.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp 3 | D 13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 2 | D13-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr 1 | D13-16 | 29.21 | 46 /66 | 0.10 | 9.49 | 0.03 | 10.05 | 0.21 | |
| 23.03.2019 | Gromløpet 2019 – Kick off Oslo | Åpen B | 1.06.13 | 38 /44 | 18.10 | 23.37 | 6.29 | 17.48 | 2.10 | |
| 26.10.2018 | Harry Lagerts Nattcup 2018 Finale | Rekrutt | 1.06.05 | 20 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2018 | Klubbmesterskap Natt 2018 | D13-14 | 1.19.39 | 5 /6 | 21.03 | 22.49 | 6.02 | 21.52 | 5.18 | |
| 09.10.2018 | KM Natt AOOK | D 13-14 | 37.08 | 14 /15 | 8.15 | 21.08 | 4.42 | 21.52 | 5.18 | |
| 23.08.2018 | Klubbkamp / Klubbmesterskap | D 13-14 | 1.03.06 | 6 /7 | 20.44 | 27.34 | 9.03 | 21.57 | 5.08 | |
| 23.06.2018 | Norsk O-Festival lang | D 14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2018 | Norsk O-Festival sprint | D 14 | 13.45 | 31 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2018 | Klubbmesterskap Sprint Finale | Løype: Finale AA | 36.15 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2018 | Midtsommerløpet | C-åpen | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2018 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 19.50 | 46 /59 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2018 | Camp Stokke sprinttrening | D 13-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2018 | Camp Stokke sprinttrening | D 13-14 | 0.00 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2018 | Treningsløp 13-16 Ulsrudvann | D13-14 | 27.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2018 | Pinseløpets ungdomsstafett, resultater rapportering og fakturering | D 13-16_1_2 | 37.14 | 43 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2018 | Oslo City Cup, Finale | D13-16 | 1.14.56 | 56 /61 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2018 | Høydepunktet m/Trimtex-Cup | D 13-14 | 1.04.47 | 26 /31 | 13.50 | 22.34 | 4.49 | 20.42 | 3.54 | – |
| 24.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 4 | D 13-16 | 38.01 | 72 /83 | 8.41 | 13.46 | 3.09 | 10.40 | 0.26 | |
| 17.04.2018 | Oslo City Cup, løp nr. 3 | D 13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2018 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-B | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2017 | Harry Lagerts Nattcup 2017 Løp 2 | Rekrutt | 28.01 | 5 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2017 | Nydalten | D 13-16C | 52.16 | 2 /2 | 8.30 | 19.27 | 3.10 | 17.04 | 1.44 | – |
| 09.05.2017 | Høydepunktet med KM Sprint, Trimtex-Cup | D 13-14 | 21.27 | 21 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2017 | Fossumløpet | D 13-14 | 1.15.08 | 19 /21 | 22.10 | 32.56 | 9.43 | – | – | – |
| 02.05.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 5 | D13 | 1.29.41 | 51 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2017 | Oslo City Cup løp nr 4 | D13-16 | 37.37 | 48 /57 | 2.24 | 11.37 | 0.44 | 11.19 | 0.20 | |
| 18.04.2017 | Oslo City Cup 2017, Løp nr 3 | D 13-16 | 32.28 | 45 /54 | 2.39 | 11.51 | 0.58 | 11.19 | 0.20 | |
| 04.04.2017 | Oslo City Cup, løp nr.2 | D 13-16 | 41.15 | 44 /53 | 3.37 | 13.02 | 1.09 | 11.19 | 0.20 | |
| 28.03.2017 | Oslo City Cup, løp nr. 1 | D 13-16 | 29.12 | 50 /55 | 4.28 | 12.21 | 1.53 | 10.38 | 0.18 | – |
| 22.10.2016 | Blodslitet 2016 | D11-12 | 1.20.47 | 44 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2016 | Knut Valstads minneløp | D1112 | 1.12.14 | 18 /19 | 13.58 | 29.43 | 5.45 | – | – | – |
| 05.05.2016 | Kvistkvaset | HD10-12 | 21.46 | 30 | 3.43 | 20.06 | 3.26 | – | – | – |
| 03.05.2016 | Oslo City Cup - finale | D 11-12 | 1.00.06 | 8 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2016 | Oslo City Cup 2016, løp 4 | D11 | 35.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2016 | Oslo City Cup 2016 Løp 3 | D11-12 | 39.10 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D 11-12 | 44.49 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr.1 | D 11-12 | 55.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.10.2015 | OSI/GeoForm Rankingløp 26 | Rekrutt N | 31.46 | 12 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2015 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering 2015 | D 11-12 | 1.05.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2015 | Klubbmesterskap Sprint | DC | 45.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2015 | Oslo City Cup Finale | D Rekrutt | 29.21 | 14 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | D rekrutt | 31.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2015 | Oslo City Cup løp 3 | DRekrutt | 19.39 | 12 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2015 | Oslo City Cup, Løp 2 | DR | 22.27 | 16 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2014 | Oslo City Cup, løp 4 | DR | 18.00 | – | 1.07 | 10.45 | 0.40 | – | – | – |
| 22.04.2014 | Oslo City Cup, løp 3 | D Rekrutt | 20.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2014 | Oslo City Cup,lag 2 | DRekrutt | 8.51 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |