Løperprofil
Martin Hallberg
NTNUI
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
Sprintrankingen
8 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.20
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 29.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0712 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,105 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0401 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,24 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6771 |
| bomVekt | 46,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5499 |
| bomStorSigma | 0,7654 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0425 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0671 |
| havariVekt | 2,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0075 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3585 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0098 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3231,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3815,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.15
- Løpskapasitet
- 7.59
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0158 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0306 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0575 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6326 |
| bomVekt | 22,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0696 |
| bomStorSigma | 0,5888 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0776 |
| havariVekt | 0,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8015 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2958 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3057,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 124 av 302
Nr. 124 av 302 blant menn i Norge · nr. 2 av 6 i klassen H35–39 · nr. 1 av 1 i 1990-kullet
- Forventet kmtid
- 13.53
- Løpskapasitet
- 11.22
- O-evne
- 2.30
- Jevnhet ±
- 6,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 20.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1167 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1271 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0664 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,031 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9637 |
| bomVekt | 117,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7307 |
| bomStorSigma | 0,9246 |
| antallBom | 47 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0307 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 6,96 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0042 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5862 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2675,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3265,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 29.08.2026 DM, medel, Halland + Småland, bom 3.14 | 146 | nr. 6943 |
| Bom over fem minutter | 18 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 12.07 | 249 | nr. 6051 |
| Bom over ti minutter | 18 | 20.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång, bom 12.07 | 279 | nr. 7337 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.08.2026 | DM, medel, Halland + Småland | H45H | 1.14.43 | 6 /7 | 11.07 | 15.30 | 2.18 | 14.26 | 2.12 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Orange 6,0 | 1.26.26 | 34 /57 | 18.59 | 13.51 | 3.03 | 13.49 | 2.30 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 5,0 | 1.03.38 | 10 /35 | 4.55 | 12.01 | 0.56 | 13.49 | 2.30 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 5,0 | 1.06.19 | 17 /43 | 8.05 | 13.17 | 1.37 | 13.49 | 2.30 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 5,0 | 1.04.10 | 4 /26 | 4.28 | 12.05 | 0.50 | 13.49 | 2.30 | |
| 09.05.2026 | DM, sprint, Halland + Göteborg | H45 Hal | 21.27 | 21 /26 | 2.46 | 9.32 | 1.14 | 8.25 | 0.18 | – |
| 06.04.2026 | Snötrampen | Orange 5,0 | 1.10.42 | 6 /8 | 16.10 | 14.42 | 3.22 | 14.27 | 2.57 | |
| 07.03.2026 | Hallandspremiären, medel | Orange 5,0 | 43.39 | 5 /28 | 2.57 | 11.56 | 0.48 | 14.14 | 2.46 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | 3-dagars Röd 5,0 | 1.01.00 | 20 /37 | 13.24 | 14.16 | 3.08 | 14.43 | 3.15 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | 3-dagars Röd 5,0 | 52.22 | 11 /37 | 5.59 | 12.36 | 1.26 | 14.43 | 3.15 | |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 5 km | 1.19.23 | 17 /41 | 14.04 | 13.33 | 2.24 | 14.43 | 3.15 | |
| 27.04.2025 | Ullaredsdubbeln, medel | Blå 4,0 | 45.27 | 4 /9 | 2.51 | 11.49 | 0.44 | 13.22 | 2.02 | |
| 08.03.2025 | Hallandspremiären, medel | Blå 3 km | 52.31 | 76 /113 | 14.18 | 16.32 | 4.30 | 14.06 | 2.33 | |
| 02.03.2025 | Sverigepremiären, lång | Orange 5,0 | 37.27 | 2 /26 | 2.08 | 12.08 | 0.41 | 15.09 | 3.09 | |
| 01.03.2025 | Sverigepremiären, medel | Blå 3,0 | 45.55 | 46 /102 | 11.16 | 15.05 | 3.42 | 14.06 | 2.33 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Medelsvår 4 km | 48.15 | 7 /35 | 3.05 | 12.05 | 0.49 | 16.12 | 4.00 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Medelsvår 5 km | 2.04.36 | 29 /30 | 51.59 | 22.24 | 9.21 | 16.12 | 4.00 | |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H40 | 33.34 | 72 /86 | 2.48 | 14.09 | 1.11 | 13.12 | 1.21 | |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Medelsvår | 37.34 | 136 /204 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Medelsvår | 23.01 | 37 /141 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | Norconsultmesterskap | Norconsult | 20.04 | 4 | 2.30 | 10.19 | 1.17 | 10.15 | 1.11 | – |
| 14.05.2023 | DM, sprint, Halland | H35 | 19.53 | 11 /11 | 2.05 | 9.00 | 0.57 | 7.59 | 0.15 | – |
| 19.03.2023 | Laxträffen | Medelsvår 5 km | 1.15.49 | 4 /7 | 4.21 | 14.55 | 0.51 | 14.28 | 1.29 | – |
| 12.03.2023 | Hallandspremiären, lång | Medelsvår 5 km | 1.06.36 | 8 /14 | 6.25 | 14.06 | 1.21 | 14.28 | 1.29 | – |
| 13.11.2022 | O-event, dag 3, Zoorientering | H40 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2022 | O-event, dag 2, Downhill sprint | H40 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | H 17- | 24.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2014 | Trondheim Sprintcup 2014 fakturagrunnlag | HD 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2014 | Klubbmesterskap Sprint | dudes | 18.14 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2014 | Trondheim Sprintcup løp 4 | H 21- | 20.57 | 26 /30 | 0.45 | 7.31 | 0.16 | 7.11 | 0.13 | |
| 26.04.2014 | Tiotestløp | Dudes | 40.51 | 6 | 4.03 | 9.36 | 0.57 | 10.02 | 1.17 | – |
| 09.04.2014 | NTNUI Gløsløpet | dudes | 16.44 | 14 | 2.24 | 9.58 | 1.26 | 10.02 | 1.17 | – |
| 05.10.2013 | Hu og Hei gampeløpet | herrer | 0.01 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2013 | Klubbmesterskap Sprint NTNUI | dudes | 18.41 | 17 | 1.14 | 6.33 | 0.26 | 6.47 | 0.14 | |
| 25.04.2013 | Sprintcup 4 | H21- | 16.15 | 20 /39 | 0.40 | 6.47 | 0.17 | 6.59 | 0.14 | |
| 11.04.2013 | Trondheim Sprintcup 2 | H21- | 17.09 | 19 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2012 | Hu og Hei | Herrer | 6.24.30 | 63 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2011 | UKA-løpet by night | Dudes | 10.40 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2011 | Hu&Hei | Herrer | 6.52.27 | 57 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2011 | Trondheim Sprintcup 2011 | H21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2011 | KM-sprintti | Dudes | 19.35 | 26 | 1.15 | 8.08 | 0.31 | 7.57 | 0.14 | – |
| 12.05.2011 | Trondheim Sprintcup | H21 | 34.53 | 34 | 1.43 | 9.12 | 0.27 | 7.57 | 0.14 | – |
| 05.05.2011 | Trondheim Sprintcup | Løype: Hovedløype1 | 17.50 | 39 | 1.46 | 7.38 | 0.45 | 7.57 | 0.14 | – |
| 28.04.2011 | Trondheim Sprintcup | H21- | 18.36 | 29 | 1.23 | 8.16 | 0.37 | – | – | – |
| 04.10.2009 | gampeløpet | Herrer | 7.13.27 | 38 | – | – | – | – | – | – |