Løperprofil
Tonje Granne Kvale
Kongsberg
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
32 løp
Sprintrankingen
16 løp
Skogsrankingen
nr. 237 av 2067
Nr. 237 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 104 av 367 i klassen D21–34 (senior) · nr. 4 av 19 i 1993-kullet
- Forventet kmtid
- 10.25
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 33 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1723 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,176 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0815 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0243 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0198 |
| bomVekt | 127,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,238 |
| bomStorSigma | 0,6385 |
| antallBom | 59 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0311 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0954 |
| havariVekt | 7,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,232 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0106 |
| fartSesongSin | −0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2533,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2771,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.27
- Løpskapasitet
- 7.17
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 24.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1074 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1229 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0679 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0705 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8934 |
| bomVekt | 22,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1203 |
| bomStorSigma | 0,6385 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0799 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0058 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,851 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2700,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2760 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.04
- Løpskapasitet
- 13.10
- O-evne
- 1.54
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.12
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.11.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0314 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2256 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1921 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0397 |
| bomVekt | 1,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5578 |
| bomStorSigma | 0,7977 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 0,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3108,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3557,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 22.08.2026 Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud, bom 2.03 | 220 | nr. 7337 |
| Bom over fem minutter | 148 | 29.08.2024 Treningsløp 9 Høgås, disk | 327 | nr. 2086 |
| Bom over ti minutter | 148 | 29.08.2024 Treningsløp 9 Høgås, disk | 641 | nr. 4341 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-lang Vestf&Telem. + Buskerud | AK-åpen | 32.33 | 3 /40 | 1.31 | 10.10 | 0.28 | 10.24 | 0.48 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Etappstart Blå 3,5 | 33.53 | 10 /281 | 2.33 | 9.12 | 0.42 | 10.21 | 0.48 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Etappstart Blå 3,5 | 37.27 | 25 /273 | 4.25 | 9.56 | 1.10 | 10.21 | 0.48 | |
| 14.05.2026 | Eikerløpet | AK-åpen | 52.42 | 27 /69 | 6.57 | 11.50 | 1.34 | 10.50 | 0.47 | |
| 23.08.2025 | KM langdistanse BuOK og VTOK | AK-åpen | 41.52 | 6 /37 | 5.41 | 11.29 | 1.33 | 10.43 | 0.37 | |
| 23.08.2025 | KM langdistanse BuOK og VTOK | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2025 | Skawdysten prolog | Åben 1 | 22.13 | 7 /9 | 4.15 | 12.24 | 2.22 | 10.38 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | 29.31 | 5 /71 | 0.33 | 10.16 | 0.11 | 10.38 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | 36.16 | 7 /225 | 1.37 | 9.23 | 0.25 | 10.38 | 0.30 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AK-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Løvspretten | AK-Åpen | 46.31 | 10 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | AK-Åpen | 32.20 | 8 /23 | 1.00 | 10.50 | 0.20 | 10.55 | 0.27 | |
| 24.04.2025 | Drammen City Cup - løp 2 | D 17- | 21.30 | 8 /11 | 0.02 | 7.24 | 0.01 | 7.25 | 0.09 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 44.41 | 2 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | Treningsløp 9 Høgås | D17 | 55.09 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AK-åpen | 12.06 | 3 /386 | 0.00 | 6.40 | 0.00 | 7.18 | 0.09 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AK-åpen | 33.00 | 10 /89 | 2.06 | 10.26 | 0.40 | 10.45 | 0.27 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AK-åpen | 42.51 | 21 /386 | 0.26 | 10.27 | 0.06 | 10.45 | 0.27 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | AK-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Elgdilten | AK-Åpen | 36.18 | 3 /37 | 3.03 | 10.17 | 0.52 | 10.57 | 0.30 | |
| 25.04.2024 | Treningsløp 2 Nordagutu | A-kort | 25.37 | 1 | 1.16 | 9.40 | 0.29 | 11.18 | 0.30 | |
| 18.04.2024 | Treningsløp 1 Sætreåsen | A-Kort | 32.56 | 2 | 1.29 | 11.38 | 0.31 | 11.18 | 0.30 | |
| 30.09.2023 | Porsgrunn City Race 2023 | AK-åpen | 21.46 | 2 /16 | 0.06 | 10.45 | 0.03 | 11.56 | 0.32 | |
| 28.09.2023 | Treningsløp 15 | A-løype | 37.03 | 6 | 0.47 | 12.42 | 0.16 | 11.56 | 0.32 | |
| 03.06.2023 | KM-sprint - Telemark 2-dagers | AK-åpen | 26.46 | 2 /8 | 1.59 | 8.47 | 0.39 | 8.19 | 0.11 | |
| 17.11.2022 | Nattcup 6 | C / N | 30.38 | 5 | 3.20 | 12.44 | 1.23 | – | – | – |
| 10.11.2022 | Nattcup 5 | A-Kort | 36.41 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2022 | Treningsløp 15 | A | 38.09 | 11 | 2.05 | 15.42 | 0.51 | 11.48 | 0.34 | |
| 22.09.2022 | Treningsløp 14 | A-Kort | 51.59 | 6 | 3.13 | 13.14 | 0.49 | 11.48 | 0.34 | |
| 17.09.2022 | Høstløpet i Nordre Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | 33.28 | 6 /13 | 2.17 | 11.40 | 0.48 | 11.48 | 0.34 | |
| 15.09.2022 | Treningsløp 13 | A-Kort | 46.09 | 2 | 1.27 | 12.08 | 0.23 | 11.48 | 0.34 | |
| 25.08.2022 | Treningsløp 10 | A-Kort | 58.51 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2022 | Treningsløp 9 (Sprint) | D17- | 22.22 | 1 | 0.18 | 8.04 | 0.06 | 8.11 | 0.11 | |
| 06.06.2022 | Pinseløpet dag 3, på Skrim ved KOL & OTO | AK-åpen | 39.58 | 2 /32 | 0.05 | 10.01 | 0.01 | 10.55 | 0.40 | |
| 05.06.2022 | Pinseløpet dag 2, på Skrim ved KOL & OTO | AK-åpen | 59.42 | 7 /30 | 4.52 | 11.19 | 0.55 | 10.55 | 0.40 | |
| 02.06.2022 | Treningsløp 6 | A-Lang | 18.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Treningsløp 5 | A-Lang | 45.15 | 6 | 0.53 | 10.17 | 0.12 | 10.48 | 0.35 | |
| 12.05.2022 | Treningsløp 4 | A-Kort | 38.39 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | D 21- | 34.50 | 2 /14 | 0.53 | 10.01 | 0.15 | 10.21 | 0.32 | |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | D 21- | 57.22 | 4 /14 | 1.10 | 9.38 | 0.12 | 10.21 | 0.32 | |
| 23.06.2019 | Sørlandsgaloppen 2019 | D 21- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2019 | Oslo City Cup 2019, løp nr. 4 | D 17- | 18.35 | 13 /75 | 0.04 | 6.35 | 0.01 | 6.55 | 0.12 | |
| 12.04.2016 | Oslo City Cup 2016, Løp nr 2 | D 17- | 23.42 | 42 /84 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2015 | Blodslitet | Damer åpen | 1.07.58 | 17 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2015 | Oslo City Cup, Løp nr. 4 | D 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2015 | Oslo City Cup, Løp 2 | D17 | 22.53 | 65 /88 | 4.17 | 8.51 | 1.39 | 7.29 | 0.17 | |
| 15.09.2012 | NM uka, mellomdistanse, finaler | D 19-20 | 37.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-festival (Klasser 15-21 m/jaktstart 3. dag) | D 19-20E | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-festival (Klasser 15-21 m/jaktstart 3. dag) | D 19-20E | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2012 | Norsk O-festival (Klasser 15-21 m/jaktstart 3. dag) | D 19-20E | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2012 | NM sprint - finaler | D19-20 Finale | 14.25 | 7 /20 | 0.03 | 6.54 | 0.01 | 7.10 | 0.10 | |
| 02.06.2012 | NM sprint kvalifisering | D19-20 Heat 1 | 11.05 | 3 /17 | 0.00 | 6.51 | 0.00 | 7.10 | 0.10 | |
| 08.05.2012 | Oslo City Cup, løp 4 | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2012 | Oslo City Cup, løp 3 | D 17- | 15.13 | 9 /46 | 0.02 | 7.17 | 0.01 | 7.16 | 0.10 | |
| 22.04.2012 | Norwegian spring - Solrenningen - eliteklasser | D 19-20E | 1.00.12 | 8 /24 | 4.18 | 10.31 | 0.45 | 10.39 | 0.40 | |
| 17.04.2012 | Oslo City Cup - løp 2 | D 17- | 20.27 | 9 /41 | 0.35 | 7.07 | 0.12 | 7.16 | 0.10 | |
| 15.04.2012 | Gimle-løpet | D 21- | 29.33 | 2 /6 | 0.06 | 9.23 | 0.02 | 10.39 | 0.40 | |
| 10.04.2012 | Oslo City Cup, løp 1 | D 17- | 21.08 | 7 /30 | 1.50 | 7.19 | 0.38 | 7.16 | 0.10 | |
| 27.03.2012 | Ås by Night & Fog Cup Finale | ÅpenMD | 49.21 | 1 /16 | 0.54 | 9.55 | 0.11 | 11.04 | 0.41 | |
| 24.03.2012 | Treningshelg Østfold - Høiås Saucony Day Cup 8 | Damer | 44.54 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2011 | Blodslitet | Damer åpen | 1.01.14 | 15 /111 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2011 | NM Mellomdistanse finale jr./sr. | D17-18 | 27.52 | 14 /44 | 2.57 | 11.43 | 1.14 | 11.26 | 0.49 | |
| 08.09.2011 | NM Langdistanse jr. og sr. | D17-18 | 1.14.32 | 11 /34 | 4.28 | 11.23 | 0.41 | 11.26 | 0.49 | |
| 14.08.2011 | KM Mellomdistanse | D17 | 34.52 | 3 /31 | 1.08 | 10.09 | 0.20 | 11.17 | 0.49 | |
| 25.06.2011 | Norsk O-festival - Craftcup junior | D17-18 E | 17.02 | 4 /38 | 0.07 | 7.09 | 0.03 | 7.38 | 0.08 | |
| 25.06.2011 | Norsk O-festival - Craftcup junior | D17-18 E | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2011 | Craftcup junior-Elgdilten | D17-20E | 11.29.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2011 | Craftcup senior og junior-Løvsprinten | D17-20E | 38.25 | 60 /75 | 2.54 | 9.25 | 0.43 | 7.38 | 0.08 | |
| 29.05.2011 | CRAFT-cup - Arendal | D17-18 | 32.45 | 9 /37 | 2.20 | 11.15 | 0.48 | 11.54 | 0.50 | – |
| 28.05.2011 | NM Sprint 2011 - Finaler | D17-18 Finale | 14.16 | 5 /20 | 0.07 | 7.11 | 0.04 | 7.22 | 0.06 | – |
| 28.05.2011 | NM Sprint 2011 - Kvalifisering | D17-18 Heat1 | 16.54 | 3 /21 | 0.24 | 7.17 | 0.10 | 7.22 | 0.06 | – |
| 15.05.2011 | KM Sprint Oslo og Akershus | D17-18 | 16.37 | 1 | 0.01 | 6.52 | 0.00 | 7.22 | 0.06 | – |
| 16.04.2011 | CRAFT-cup sprint | D17-18 | 20.58 | 9 /41 | 0.29 | 7.32 | 0.10 | – | – | – |
| 15.04.2011 | CRAFT-cup natt | D17-18 | 49.44 | 15 /36 | 6.20 | 12.39 | 1.37 | – | – | – |