Løperprofil
Petter Thoresen
Halden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.16
- Løpskapasitet
- 8.37
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 18.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2715 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0725 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0451 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6247 |
| bomVekt | 38,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3484 |
| bomStorSigma | 0,7451 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0516 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 2,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2048 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2292,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2467,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.22
- Løpskapasitet
- 7.08
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1286 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1862 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0566 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1791 |
| bomVekt | 9,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2284 |
| bomStorSigma | 0,7207 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0533 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2642,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 2.25 | 70 | nr. 5630 |
| Bom over fem minutter | 173 | hele karrieren siden 2011 | 173 | nr. 1821 |
| Bom over ti minutter | 173 | hele karrieren siden 2011 | 173 | nr. 4056 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | AL-åpen | 20.43 | 14 /29 | 2.40 | 8.03 | 1.02 | – | – | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 60- | 25.11 | 2 /37 | 0.11 | 8.28 | 0.04 | 9.11 | 0.41 | |
| 17.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 3 | H55 | 34.49 | 2 /30 | 1.24 | 8.18 | 0.20 | 8.49 | 0.44 | |
| 16.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 2 | H55 | 36.10 | 6 /32 | 2.26 | 8.29 | 0.34 | 8.49 | 0.44 | |
| 15.07.2024 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | H55 | 28.47 | 2 /33 | 0.42 | 7.45 | 0.11 | 8.49 | 0.44 | |
| 19.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 3 | H55 | 32.45 | 3 /28 | 1.31 | 9.04 | 0.25 | 9.02 | 0.51 | |
| 18.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 2 | H55 | 33.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2023 | Österlens 3-kvällars, etapp 1 | H55 | 31.21 | 2 /28 | 3.32 | 9.01 | 1.01 | 9.02 | 0.51 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | AM-åpen | 58.05 | 4 /80 | 3.08 | 8.06 | 0.26 | 8.45 | 0.49 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | AM-åpen | 27.31 | 3 /78 | 2.39 | 7.59 | 0.46 | 8.45 | 0.49 | – |
| 12.01.2017 | Høiås Night og Day Cup 2017 Løp 5 | Åpen mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.11.2014 | Høiås Trimtex Night Cup - HDNC Løp 3 | Herrer | 1.10.07 | 13 /15 | 17.04 | 11.53 | 2.54 | 10.00 | 1.09 | |
| 01.03.2013 | Høiås Trimtex Night Cup 6 | Andre | 42.35 | 2 /6 | 1.22 | 7.09 | 0.14 | 8.28 | 0.43 | |
| 10.03.2012 | Høiås Trimtex Night Cup 8 | Herrer | 59.03 | 14 /16 | 4.13 | 9.18 | 0.40 | 9.44 | 0.56 | |
| 20.01.2012 | Høiås Trimtex Night Cup 4 | Herrer | 31.23 | 12 /22 | 3.14 | 8.46 | 0.54 | 9.41 | 0.54 | – |
| 25.11.2011 | Høiås Trimtex Night Cup 1 | Herrer | 1.07.24 | 7 /13 | 5.10 | 9.26 | 0.43 | – | – | – |