Løperprofil
Roger Maher
Southdowns Orienteers
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
21 løp
Sprintrankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.05
- Løpskapasitet
- 15.52
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 13,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 122 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 20 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3333 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3227 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1338 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0314 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,069 |
| bomVekt | 51,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8051 |
| bomStorSigma | 0,997 |
| antallBom | 56 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,112 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 5,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0186 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8165 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4224,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4813,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.10
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,381 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3734 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0525 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0287 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,07 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2327 |
| bomVekt | 43,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4111 |
| bomStorSigma | 0,6726 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,443 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4397,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4509,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 3.27 | 36 | – |
| Bom over fem minutter | 48 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 16.15 | 58 | – |
| Bom over ti minutter | 48 | 09.08.2024 WMOC Long Final, 9.8.2024, bom 16.15 | 58 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M85B | 31.51 | 1 /13 | 5.02 | 16.03 | 2.32 | 18.22 | 2.38 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M85A | 35.17 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M85-1 | 33.34 | 5 /30 | 1.10 | 16.00 | 0.33 | 18.22 | 2.38 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M85A | 18.58 | 10 /14 | 3.33 | 14.20 | 2.41 | 12.17 | 0.19 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M85-1 | 19.48 | 12 /28 | 3.11 | 13.58 | 2.15 | 12.17 | 0.19 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M85A | 1.36.25 | 20 /26 | 20.07 | 30.22 | 6.20 | 21.36 | 3.13 | |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M85A | 54.08 | 16 /29 | 8.20 | 24.00 | 3.42 | 21.36 | 3.13 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M85-1 | 1.06.10 | 20 /57 | 2.33 | 21.48 | 0.50 | 21.36 | 3.13 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M85B | 12.38 | 4 /26 | 2.35 | 13.50 | 2.50 | 11.48 | 0.17 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M85-1 | 17.23 | 36 /55 | 4.57 | 15.57 | 4.32 | 11.48 | 0.17 | |
| 27.07.2024 | Croeso 2024 - Day 6 - Merthyr Common | M85 | 1.01.01 | 4 /5 | 36.35 | (36.21) | 21.48 | 19.17 | 3.26 | |
| 26.07.2024 | Croeso 2024 - Day 5 - Llangynidr | M85 | 49.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2024 | Croeso 2024 - Day 4 - Pen Rhiw Wen | M85 | 47.40 | 1 /6 | 11.10 | 18.29 | 4.20 | 19.17 | 3.26 | |
| 24.07.2024 | Croeso 2024 - Rest Day Sprint - Brecon | Men Hyper Veteran (M75+) | 17.56 | 11 /26 | 0.52 | 11.45 | 0.34 | 11.45 | 0.15 | |
| 23.07.2024 | Croeso 2024 - Day 3 - Carreg Goch | M85 | 38.36 | 1 /4 | 8.54 | 16.42 | 3.51 | 19.17 | 3.26 | |
| 22.07.2024 | Croeso 2024 - Day 2 - Cribarth | M85 | 32.42 | 1 /5 | 2.27 | 21.49 | 1.38 | 19.17 | 3.26 | |
| 21.07.2024 | Croeso 2024 | M85 | 51.55 | 1 /6 | 3.14 | 20.24 | 1.16 | 19.17 | 3.26 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M85-A | 1.08.05 | 12 /20 | 25.51 | 22.37 | 8.35 | 19.48 | 4.11 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M85-B | 26.37 | 1 /19 | 4.49 | 18.53 | 3.25 | 19.48 | 4.11 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M85-1 | 1.03.27 | 21 /38 | 27.11 | (28.35) | 12.15 | 19.48 | 4.11 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M85-A | 11.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M85-1 | 14.28 | 10 /40 | 1.52 | 12.04 | 1.33 | 11.27 | 0.18 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M80-A | 1.39.59 | 29 /44 | 29.12 | 24.30 | 7.09 | 18.34 | 3.40 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M80-B | 20.26 | 1 /43 | 0.44 | 13.15 | 0.29 | 18.34 | 3.40 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M80-1 | 1.25.09 | 23 /44 | 33.19 | 22.54 | 8.58 | 18.34 | 3.40 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M80-A | 18.40 | 26 /46 | 2.44 | 12.46 | 1.52 | 12.11 | 0.21 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M80-2 | 27.47 | 22 /45 | 7.34 | 16.34 | 4.31 | 12.11 | 0.21 | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 75- | 32.55 | 4 /111 | 0.53 | 14.53 | 0.24 | 15.28 | 2.11 | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 75- | 39.03 | 6 /26 | 7.58 | 15.01 | 3.04 | 15.28 | 2.11 | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 75- | 39.57 | 7 /111 | 4.31 | 15.18 | 1.44 | 15.28 | 2.11 | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 75- | 38.04 | 11 /111 | 10.46 | 16.32 | 4.41 | 15.28 | 2.11 | – |
| 10.07.2015 | JWOC Tour - Sørlandsgaloppen 2015 | H 75- | 52.34 | 16 /111 | 15.49 | 19.10 | 5.46 | 15.28 | 2.11 | – |